Bez kategorii

Poznaj mniej i bardziej oczywiste zastosowania folii bąbelkowej

Każdy z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że folia pęcherzykowa sprawdza się znakomicie jako zabezpieczenie podczas transportu towarów. Dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być jednak to, że ma ona także kilka innych ciekawych zastosowań. Które z nich w szczególny sposób zasługują na to, aby się nimi zainteresować?

Folia bąbelkowa w transporcie

O folii pęcherzykowej mówi się przede wszystkim jako o rozwiązaniu wykorzystywanym podczas pakowania przesyłek. Warunki, jakie panują podczas transportu, nie zawsze są idealne. Przedmioty, które często pokonują tysiące kilometrów, niejednokrotnie są przecież narażone zarówno na wstrząsy, jak i na obicia. Dzięki właściwościom folii bąbelkowej nie trzeba martwić się jednak o tego rodzaju trudności. Miękki i elastyczny materiał jest wykorzystywany jako niezawodny amortyzator. Jest odporny na działanie wody, chroni też transportowane towary przed szkodliwym wpływem pyłu i kurzu.Folia bąbelkowa może być wykorzystywana do owijania nią towarów. Nie jest to jednak wcale jej jedyna funkcja wykorzystywana przez pracowników firm kurierskich. Ci chętnie stosują ją także w charakterze wypełniacza do paczek. Bywa lepszym rozwiązaniem niż klasyczne wypełnienia takie, jak choćby styropian. Zajmuje wolne przestrzenia, a jednocześnie pozwala na amortyzowanie wstrząsów. Folia pęcherzykowa zwykle jest wypełniaczem podczas transportu towarów ze szkła i ceramiki, choć wykorzystuje się ją także w transporcie mebli oraz delikatnego sprzętu RTV i AGD.

Folia pęcherzykowa w domu i ogrodzie

Ku zaskoczeniu wielu osób folia bąbelkowa jest także jednym z produktów chętnie wykorzystywanych przez ogrodników. Pozwala na ochronę roślin ogrodowych przed mrozem, jest więc kupowana w dużych ilościach tuż przed nastaniem zimy. Oczywiście, stosowanie jej w tym celu wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Obecność folii ogranicza dostęp powietrza do rośliny. Wykonanie w niej otworów wentylacyjnych rozwiązuje jednak ten problem.Mówiąc o sposobach wykorzystania folii pęcherzykowej nie można zapominać także o tych nazywanych często kreatywnymi. Uwalnianie powietrza z pęcherzyków okazuje się znakomitym sposobem na walkę ze stresem, rozdrażnieniem i irytacją. Coraz częściej możemy też spotkać się z kreatywnymi zajęciami dla dzieci, w czasie których maluchy mogą choćby wypełniać folię bąbelkową wodą zabarwioną na różne kolory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Palety – jakie mają zastosowanie?

Różne gałęzie przemysłu cechują się odmienną specyfiką, produkują różne produkty, potrzebują różnorodnych rozwiązań technologicznych. Można jednak znaleźć między nimi jeden element wspólny, a mianowicie kwestię przechowywania i transportu produktów. W…
View Post

Jak wybrać nieruchomość pod inwestycję?

Nieruchomości to jeden z najlepszych sposobów na ulokowanie kapitału. Pieniądz nie traci na wartości, a dodatkowo istnieje możliwość uzyskania tak zwanego dochodu pasywnego – sporych zysków przy minimalnym nakładzie pracy.…
View Post