Bez kategorii

Dlaczego warto jest inwestować w palety plastikowe?

Ciężkie drewniane palety wciąż są wykorzystywane, jednak coraz częściej przedsiębiorcy skłaniają się ku europaletom plastikowym. Jest wiele powodów, które przemawiają na korzyść palet wykonanych z tworzywa sztucznego. Mimo tego, iż są to opakowania znacznie droższe od tradycyjnych.

5 kluczowych zalet palety plastikowej

Europalety plastikowe są droższe, jednak ich koszt eksploatacji jest o wiele tańszy, aniżeli wykorzystanie palety drewnianej. Już prawie każdy wie, jakie kłopoty niesie ze sobą tradycyjna paleta. Jest ciężka, ciągle się psuje i trzeba ją regenerować, trudniej jest też utrzymać ją w czystości. To wszystko sprawia, że koszt europalety plastikowej zwróci się już po roku od jej zakupu.

Nowoczesna alternatywa, czyli paleta wykonana z tworzywa sztucznego pozwala na bardzo łatwe utrzymanie jej w czystości, ponadto nie zastawia po sobie tyle brudu co jej drewniany odpowiednik. W tym wypadku nie ma odpadów drewna, drzazg czy innego rodzaju śmieci, a proces czyszczenia opiera się tylko na ich spłukaniu wodą.Producent palet plastikowych zapewnia także, że są to europalety ekologiczne, lekkie i mają bardzo dużą żywotność.

Bardzo szerokie zastosowanie

Palety z tworzywa sztucznego mają bardzo szerokie zastosowanie, dzięki temu wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu. Są bardzo cenione w transporcie, ponieważ pozwalają na pełne wykorzystanie całej powierzchni transportowej. Pakując towar na plastikowych odpowiednikach drewnianych palet ma się pewność, że każdy centymetr powierzchni zostanie idealnie i w pełni wykorzystany. Palety są ze sobą kompatybilne, a przy zwrotach pustych palet można je bez problemu sztaplować.

Spełniają wszelkie normy

Producent palet zapewnia, że spełniają one wszelkie wymagane normy i posiadają odpowiednie certyfikaty. Z tego też względu są bezpieczne zarówno dla żywności jak i towarów przemysłowych, chemicznych, medycznych czy farmakologicznych. Takich, które wymagają stosowania nadzwyczajnych zasad sterylności.Produkcja europalet plastikowych oparta jest na wykorzystaniu jak najlepszych materiałów, oraz przy pomocy nowoczesnych technologii produkcyjnych. Ponadto palety poddawane są specjalnym testom na ich wytrzymałość, tak by dokładnie zweryfikować ich wytrzymałość, jeszcze na etapie produkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Szkolenie okresowe dla pracodawców

Dyrektor szkoły, właściciel zakładu produkcyjnego, kierownik wydziału organizacyjnego oraz wszyscy inni, którzy zatrudniają lub kierują określoną grupą pracowników, muszą obligatoryjnie przejść szkolenie BHP dla osób kierujących pracownikami. Jest to określone…
View Post

Wybierz najlepszy manometr do gazu

Manometry do gazu to urządzenia służące do pomiaru ciśnienia gazu w różnego rodzaju instalacjach. Są niezbędnym sprzętem w wielu branżach, jak choćby w serwisach, warsztatach itd. Często używane są także…
View Post

Jak wybrać dobry fotel konferencyjny?

Spośród wielu mebli niezbędnych do wyposażenia biura, jednymi z najważniejszych elementów pozostają krzesła konferencyjne. Są one najlepszym wyborem do sal, w których będą prowadzone długie rozmowy czy negocjacje. Dobry fotel…
View Post