Bez kategorii

Pomoc dla każdego księgowego

Prowadzenie księgowości w firmie wymaga nie tylko dużej wiedzy, ale także zajmuje sporo czasu. Jest to związane m.in. z często zmieniającymi się przepisami prawnymi. Księgowy musi na bieżąco śledzić zmiany i wprowadzać je w praktyce. Można jednak znacznie ułatwić sobie pracę, stosując któryś z programów księgowych.

Który program księgowy wybrać

Dostępnych jest sporo różnych programów księgowych. Jednak nie są one sobie równe. Wybierając ten najlepszy, należy sprawdzić, czy ma on wszystkie funkcje, które są lub będą potrzebne. Programem, który oferuje wszystkie niezbędne elementy jest m.in. Symfonia finanse i księgowość. Kolejną sprawą jest aktualizacja programu, gdy zmienia się prawo. Zwykle zapewnienie o wprowadzaniu zmian jest wskazane w opisie programu, tak jak robi to Symfonia księgowość.Zdarza się, że z programem księgowym są jakieś problemy. Dlatego warto się upewnić, czy firma zapewnia dobre wsparcie techniczne.

Przejrzystość i intuicyjność programu jest dodatkowym atutem, który należy rozważyć przy zakupie.

Co daje dobry program księgowy

Program księgowy nie tylko ułatwi prowadzenie samej księgowości. Zapewni także bezpieczeństwo danych. Ale zalet jest dużo więcej, co pokazuje np. program Sage Symfonia finanse i księgowość. Bardzo łatwo dostosować ten program do potrzeb firmy. Jego zaletą jest duża intuicyjność, co pozwala na bezproblemowe znajdowanie niezbędnych informacji. Dzięki Symfonii Księgowość można wystawiać faktury, zlecać płatności, obsługiwać split payment. Dla wielu przedsiębiorstw bardzo istotną funkcją programu Symfonia księgowość będzie wsparcie elektronicznych sprawozdań finansowych. Oczywiście Sage Symfonia finanse i księgowość daje możliwość szybkiego i profesjonalnego tworzenia i wysyłki raportów finansowych, rejestrów VAT czy plików JPK. Także cała sprawozdawczość zewnętrzna jest wsparta dzięki programowi.

Wsparcie dla księgowego

Wprowadzenie nowego programu do firmowej księgowości może stwarzać pewne trudności dla księgowych. Dlatego wybierając program należy zwrócić uwagę, czy są dostępne szkolenia w zakresie jego obsługi. Przy programie Symfonia finanse i księgowość jest możliwość odbycia różnych szkoleń, nie tylko z zakresu obsługi samego programu, ale także pozwalających poznać nowości w świecie księgowości i prawa. Szkolenia mogą być prowadzone na platformach e-learningowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Plastikowy pojemnik z przegródkami

Pojemniki plastikowe, z przegródkami, pokrywkami czy ażurowe to produkty, które znajdziemy w każdym domu. Służą do przechowywania jedzenia, produktów stałych i sypkich, drobnej garderoby, drobiazgów reklamowych czy sztućców. Kupujemy je…
View Post

Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech

Praca w Niemczech zazwyczaj kojarzona jest z zajęciem sezonowym. Warto jednak pamiętać, że możliwe jest również podjęcie pracy jako opiekun osoby starszej. Co warto wiedzieć o tym zajęciu?
View Post

Wykorzystanie pojemników z tworzywa

Pojemniki transportowe są powszechnie stosowane w branży logistycznej. Obecne metody produkcyjne pozwalają na ich tworzenie bardzo niskimi kosztami. Wpływa na to materiał, który jest wykorzystywany do produkcji. Jest to tworzywo…
View Post

Jak wybrać dobry program do księgowania dokumentów?

Wystawianie dokumentów sprzedażowych często uważane jest przez przedsiębiorców za zło konieczne. W pospiechu wkradają się błędy, które trzeba korygować. Niewielu jest przedsiębiorców, którzy chętnie zajmują się księgowością swojej firmy. Można…
View Post