Bez kategorii

Kosze metalowe w przemyśle

Słowo „Gitterbox” oznacza pojemnik siatki. Pochodzi to z języka niemieckiego i jest specjalnym rodzajem kontenera, który określany jest też jak paleta siatkowa.

Czym są kosze metalowe?

Kosze metalowe przemysłowe służą do przechowywania produktów w wielu branżach. Przede wszystkim można tu wymienić branżę motoryzacyjną, budowlaną oraz stalową. Gitterbox plastik jest w stanie udźwignąć nawet 1500 kg, dlatego może utrzymać ciężkie i nieporęczne przedmioty. Z pewnością do takich należą odpady produkcyjne. Są to produkty łatwe w eksploatacji, dlatego też solidne oraz trwałe. Kosze metalowe przemysłowe powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, żeby mogły posłużyć przez wiele lat. Gitterbox plastik najlepiej zakupić u sprawdzonego producenta, który cieszy się dobrą opinią i od wielu lat działa na rynku. Warto zwrócić uwagę na fakt, że kosze metalowe mogą być podnoszone przy pomocy wózka widłowego z czterech stron. Należy zdać sobie sprawę z tego, że kosze metalowe pracują w obiegu paletowym i są całkowicie wymienne. Ich konserwacja również jest bardzo prosta, ponieważ powierzchnia jest gładka i łatwa do czyszczenia. Wystarczająca jest woda z mydłem lub podstawowe detergenty, które można znaleźć w każdej kuchni.

Stosowanie koszy metalowych

Należy mieć na uwadze, żeby kupować jedynie oryginalne produkty, ponieważ w obiegu krąży wiele podróbek, które posiadają niestety znacznie gorszą jakość. Trwałość jest bez wątpienia największą zaletą stosowania metalowych koszy do wysyłki. Jeżeli chodzi o transport ciężkich materiałów w przemyśle to Gitterboxy są niezastąpione. Na uwagę zasługuje fakt, że ściany stworzone są z niezwykle trwałej drucianej konstrukcji. Dodatkowo Gitterbox ma na spodzie wyjmowane półki, żeby optymalnie rozłożyć ciężar na całej powierzchni. Waga metalowych skrzyni nie przekracza 70 kilogramów, natomiast ich pojemność to 1 m3. Oznacza to, że jeden kosz metalowy przemysłowy może być załadowany towarem o masie przekraczającej 1500 kg. Jest to imponujący wynik, a warto dodać, że kosze metalowe dostępne są w różnych kształtach oraz rozmiarach. Pojemniki można też układać w stosie, dzięki czemu da się osiągnąć maksymalny udźwig przekraczający 5000 kg. Należy pamiętać o środkach bezpieczeństwa i ostrożności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Dlaczego warto inwestować w szkolenia kadrowe?

Szkolenia kadrowe są bardzo potrzebne w każdym, nawet najmniejszym przedsiębiorstwie. Coraz więcej pracodawców zdaje sobie z tego sprawę i decyduje się na podniesienie kwalifikacji swoich pracowników. Jednak czy naprawdę warto?
View Post

Krzesła biurowe dla każdego

Każdy kto spędza wiele godzin w biurze wie, że dobre krzesło jest niezbędne przy takiej pracy. Od wygody krzesła zależy to, czy mięśnie i stawy będą obolałe po zakończeniu zmiany.…
View Post