Bez kategorii

Magazyn na miarę

Duże firmy logistyczne borykają się ciągle z problemem niedostatku miejsca. Magazyny powstają w bardzo szybkim tempie i jest ich coraz więcej w każdej podmiejskiej okolicy. Budowa tego typu obiektu jest jednak pracochłonna i bardzo kosztowna. Dlatego firmy szukające oszczędności i optymalizacji rozglądają się również za innymi rozwiązaniami dotyczącymi magazynowania.

Nadstawki na palety w logistyce

Ilość towarów i paczek przechowywanych i wysyłanych do klientów, w dużych centrach logistycznych jest ogromna. Tutaj liczy się przede wszystkim wydajność, eliminacja marnowania miejsca, czasu oraz ograniczenie kosztów. Właśnie dlatego znani gracze na rynku, już od dawna wykorzystują w procesie logistycznym nadstawki na palety.

Nadstawki do palet są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Można ich używać, łącząc je z klasycznymi paletami plastikowymi oraz z paletami euro. Nadstawka paletowa jest bezpiecznie mocowana do palety przy pomocy specjalnych uchwytów. Można ją ustawiać piętrowo, dzięki czemu powstałe skrzynie mogą pomieścić nawet bardzo duże, nieregularne ładunki, o maksymalnej wadze do 500kg.

Nadstawki do palet i ich zalety

Przede wszystkim wykorzystując nadstawki na palety, można ograniczyć koszty przechowywania towaru i samej powierzchni magazynowej. Nadstawka paletowa z tworzywa jest wielorazowa. Dzięki czemu można jej używać wielokrotnie, ograniczając koszty zakupu kartonów, folii termokurczliwej i innych produktów do pakowania.

Nadstawki do palet można również składać, ponieważ są na zawiasach. To znacznie ułatwia załadunek i optymalizuje koszty transportu powrotnego czy przechowywania nadstawek, które nie są aktualnie potrzebne.

Dodatkowo tworzywo zabezpiecza towar przed uszkodzeniem, wgnieceniem czy na przykład przypadkowym zalaniem. Chroni delikatne produkty podczas całego procesu transportu i rozładunku.

Nadstawka paletowa do wynajęcia

Producenci tego typu produktów wprowadzili również usługę wynajmu nadstawek. To świetne rozwiązanie dla firm, które nie zawsze mają takie same potrzeby w kwestii przechowywania.

Takie rozwiązanie daje dużo elastyczności oraz realną możliwość optymalizacji kosztów w branżach, gdzie panuje sezonowość i zmienność zapotrzebowania na określone produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Paletopojemnik IBC – podstawowe informacje

W przemyśle chemicznym i spożywczym bardzo znanym produktem do przechowywania różnych cieczy jest paletopojemnik IBC. Jest to popularny pojemnik ułatwiający magazynowanie i gromadzenie wody oraz substancji chemicznie czynnych. Kontener IBC…
View Post

Różnice pomiędzy żywicami

Żywice syntetyczne są bardzo ważne w przemyśle chemicznym, do produkowania półproduktów i produktów. Powstają wskutek skomplikowanych reakcji chemicznych.Zastosowania żywicy syntetycznej są nieograniczone. Podobnie jest w przypadku żywicy naturalnej, która powstaje…
View Post

Inwestycje w nieruchomości – system condo

W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie nietypowymi inwestycjami w nieruchomości, a apartamenty inwestycyjne w systemie condo cieszą się coraz większą popularnością. System condo jest bowiem dość interesującą formą inwestowania kapitału.
View Post

Jak zadbać o bezpieczeństwo firmy?

Prowadzenie działalności gospodarczej nie jest łatwe. Przedsiębiorca musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Jednym z problemów, które napotykają przedsiębiorcy, są zawiłości prawne, z którymi muszą mierzyć się każdego dnia. Jak…
View Post