Bez kategorii

Magazyn na miarę

Duże firmy logistyczne borykają się ciągle z problemem niedostatku miejsca. Magazyny powstają w bardzo szybkim tempie i jest ich coraz więcej w każdej podmiejskiej okolicy. Budowa tego typu obiektu jest jednak pracochłonna i bardzo kosztowna. Dlatego firmy szukające oszczędności i optymalizacji rozglądają się również za innymi rozwiązaniami dotyczącymi magazynowania.

Nadstawki na palety w logistyce

Ilość towarów i paczek przechowywanych i wysyłanych do klientów, w dużych centrach logistycznych jest ogromna. Tutaj liczy się przede wszystkim wydajność, eliminacja marnowania miejsca, czasu oraz ograniczenie kosztów. Właśnie dlatego znani gracze na rynku, już od dawna wykorzystują w procesie logistycznym nadstawki na palety.

Nadstawki do palet są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Można ich używać, łącząc je z klasycznymi paletami plastikowymi oraz z paletami euro. Nadstawka paletowa jest bezpiecznie mocowana do palety przy pomocy specjalnych uchwytów. Można ją ustawiać piętrowo, dzięki czemu powstałe skrzynie mogą pomieścić nawet bardzo duże, nieregularne ładunki, o maksymalnej wadze do 500kg.

Nadstawki do palet i ich zalety

Przede wszystkim wykorzystując nadstawki na palety, można ograniczyć koszty przechowywania towaru i samej powierzchni magazynowej. Nadstawka paletowa z tworzywa jest wielorazowa. Dzięki czemu można jej używać wielokrotnie, ograniczając koszty zakupu kartonów, folii termokurczliwej i innych produktów do pakowania.

Nadstawki do palet można również składać, ponieważ są na zawiasach. To znacznie ułatwia załadunek i optymalizuje koszty transportu powrotnego czy przechowywania nadstawek, które nie są aktualnie potrzebne.

Dodatkowo tworzywo zabezpiecza towar przed uszkodzeniem, wgnieceniem czy na przykład przypadkowym zalaniem. Chroni delikatne produkty podczas całego procesu transportu i rozładunku.

Nadstawka paletowa do wynajęcia

Producenci tego typu produktów wprowadzili również usługę wynajmu nadstawek. To świetne rozwiązanie dla firm, które nie zawsze mają takie same potrzeby w kwestii przechowywania.

Takie rozwiązanie daje dużo elastyczności oraz realną możliwość optymalizacji kosztów w branżach, gdzie panuje sezonowość i zmienność zapotrzebowania na określone produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Kursy SEP – co to?

Dla wszystkich osób, które są zainteresowane urządzeniami elektrycznymi oraz zajmują się użytkowaniem oraz kontrolowaniem tych urządzeń elektrycznych, powstają specjalne kursy SEP (Stowarzyszenia Elektryków Polskich). Dzięki uczestnictwu w takich kursach, osoby…
View Post

Przesyłki do Irlandii

W obecnych czasach zakupy przez Internet stały się tak popularne, że często zastępują one robienie zakupów stacjonarnych. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu jest to znacznie prostszy oraz…
View Post

Czym jest faktura uproszczona?

Konieczność uszczelnienia systemu podatkowego VAT w Polsce spowodowała, że w roku ubiegłym zostały wprowadzone pewne zmiany, które z jednej strony miały wesprzeć kontrolę skarbową, ale z drugiej miały być udogodnieniem…
View Post