Bez kategorii

Co to jest folia polietylenowa?

Folia polietylenowa to bardzo popularna folia, która używana jest na liniach produkcyjnych oraz w domowych kuchniach, a swoją popularność zawdzięcza niskiej cenie oraz uniwersalności.

Rodzaje folii polietylenowej

W zależności od gęstości oraz właściwości i zastosowania wyróżnić można trzy podstawowe rodzaje folii polietylenowej. Folia HDPE jest folią mającą dużą gęstość wynoszącą od 0,94 – 0,96g/cm³. Folia ta jest bardzo wytrzymała i pozwala na ochronę przedmiotów przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz czynnikami chemicznymi i parą wodną. Folia HDPE topi się w temperaturze 125 stopni Celsjusza i ma mleczny kolor. Folia LDPE to przeciwieństwo folii HDPE. Folia LDPE jest bardzo elastyczna, ponieważ ma niską gęstość, która wynosi od 0,915 – 0,935g/m³. Folia polietylenowa LDPE jest bezwonna i przezroczysta i nadaje się do zgrzewania. Folia HDPE ma średnią gęstość wahająca się między 0,926 – 0,940g/cm³. Folia MDPE łączy w sobie właściwości folii HDPE oraz LDPE, co pozwala na jej wykorzystywanie w różnych gałęziach przemysłu.

Produkcja folii polietylenowej

Maszynami, które wytwarzają folie polietylenowe są ekstrudery, które obsługiwane są przez wyspecjalizowanych i doświadczonych pracowników. Produkcja folii polietylenowej odbywa się podczas procesu wytłaczania w rozdmuchu, a do wytworzenia folii stosowane są najwyższej jakości materiały.

Folia polipropylenowa producent oraz ceny

Folia polipropylenowa ma bardzo uniwersalne zastosowanie. Folia polipropylenowa producent oferuje wiele różnych rodzajów folii, które mają swoje zastosowanie w budownictwie, branży transportowej, a także w domowej kuchni. Ceny folii uzależnione są od producenta oraz od marży, jaką naliczy sobie dany sklep sprzedający folię. Folia budowlana czarna może kosztować od 50 zł w górę za rolkę o wymiarze 6m na 25m. Kolejnym produktem jest rękaw foliowy sprzedawany w rolce mającej 350mm na 700mm. Folia ta przeznaczona jest do termicznego pakowania, a jej koszt wynosi około 650 zł. Kolejnym rodzajem folii polietylenowej jest transparentna folia stretch, która ma swoje zastosowanie w branży transportowej, ponieważ jest ona bardzo odporna na uszkodzenia i elastyczna. Transparentna folia stretch pakowana jest w paczkach po 6 rolek, a cena jednej rolki wynosi od 30 do 50 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Sprawdzone autokary na sprzedaż

Autokary od wielu lat wykorzystywane są w Polsce. Dzięki nim można transportować wiele osób. Warto wiedzieć, jakie powinny mieć wyposażenie, żeby zapewniały wygodę oraz bezpieczeństwo.
View Post

Lekka jak piórko

Europalety plastikowe mają być lekkie jak piórko. Optymalnie można je załadować ale ich waga ma być znikoma a udźwig, przy tym, bardzo duży.
View Post