Bez kategorii

Co to jest folia polietylenowa?

Folia polietylenowa to bardzo popularna folia, która używana jest na liniach produkcyjnych oraz w domowych kuchniach, a swoją popularność zawdzięcza niskiej cenie oraz uniwersalności.

Rodzaje folii polietylenowej

W zależności od gęstości oraz właściwości i zastosowania wyróżnić można trzy podstawowe rodzaje folii polietylenowej. Folia HDPE jest folią mającą dużą gęstość wynoszącą od 0,94 – 0,96g/cm³. Folia ta jest bardzo wytrzymała i pozwala na ochronę przedmiotów przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz czynnikami chemicznymi i parą wodną. Folia HDPE topi się w temperaturze 125 stopni Celsjusza i ma mleczny kolor. Folia LDPE to przeciwieństwo folii HDPE. Folia LDPE jest bardzo elastyczna, ponieważ ma niską gęstość, która wynosi od 0,915 – 0,935g/m³. Folia polietylenowa LDPE jest bezwonna i przezroczysta i nadaje się do zgrzewania. Folia HDPE ma średnią gęstość wahająca się między 0,926 – 0,940g/cm³. Folia MDPE łączy w sobie właściwości folii HDPE oraz LDPE, co pozwala na jej wykorzystywanie w różnych gałęziach przemysłu.

Produkcja folii polietylenowej

Maszynami, które wytwarzają folie polietylenowe są ekstrudery, które obsługiwane są przez wyspecjalizowanych i doświadczonych pracowników. Produkcja folii polietylenowej odbywa się podczas procesu wytłaczania w rozdmuchu, a do wytworzenia folii stosowane są najwyższej jakości materiały.

Folia polipropylenowa producent oraz ceny

Folia polipropylenowa ma bardzo uniwersalne zastosowanie. Folia polipropylenowa producent oferuje wiele różnych rodzajów folii, które mają swoje zastosowanie w budownictwie, branży transportowej, a także w domowej kuchni. Ceny folii uzależnione są od producenta oraz od marży, jaką naliczy sobie dany sklep sprzedający folię. Folia budowlana czarna może kosztować od 50 zł w górę za rolkę o wymiarze 6m na 25m. Kolejnym produktem jest rękaw foliowy sprzedawany w rolce mającej 350mm na 700mm. Folia ta przeznaczona jest do termicznego pakowania, a jej koszt wynosi około 650 zł. Kolejnym rodzajem folii polietylenowej jest transparentna folia stretch, która ma swoje zastosowanie w branży transportowej, ponieważ jest ona bardzo odporna na uszkodzenia i elastyczna. Transparentna folia stretch pakowana jest w paczkach po 6 rolek, a cena jednej rolki wynosi od 30 do 50 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Gładkość na dłużej

Zastanawiasz się nad depilacją laserową w Gorzowie? Poznaj zalety tej metody i dowiedz się, gdzie możesz skorzystać z profesjonalnych usług, aby cieszyć się gładką skórą bez zbędnego owłosienia na dłużej.
View Post

Kupno wymarzonego domu

Marzysz o własnym domu, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Kupno nieruchomości może wydawać się skomplikowane, ale dzięki naszemu przewodnikowi już niebawem będziesz mógł nazywać się dumnie właścicielem…
View Post