Bez kategorii

Jak wybrać program do księgowości

Prowadzenie firmy wiąże się nierozerwalnie z dokumentacją wszelkich poczynań finansowych prowadzonych w jej obrębie. Musimy z nich rozliczyć się z fiskusem, dlatego lepiej, aby w rozliczeniach pomagał nam dobry program do księgowości i finansów.

Programy księgowe dla firm

Programy finansowo-księgowe dla firm dostępne są na rynku w bardzo szerokim asortymencie. Jak wybrać ten właściwy? Aby dokonać wyboru, należy przede wszystkim dokładnie przeanalizować ofertę firm sprzedających takie oprogramowanie. Jak łatwo zauważyć, różnią się one funkcjami oraz… ceną. Nie zawsze i nie w każdym przypadku droższe będzie oznaczało lepsze. Można przyjąć za ogólną zasadę, że najlepiej wykupić oprogramowanie stosunkowo nowe, jak najświeższe. Wówczas mamy pewność, że jest ono zaktualizowane według obowiązujących norm.

Funkcje programów księgowych

Oprogramowanie dla firm posiada też pewne rozbudowane funkcje. Niektóre z nich dedykowane są samodzielnym księgowym lub biurom rachunkowym, i tych raczej powinni unikać przedsiębiorcy poszukujący oprogramowania, dzięki któremu samodzielnie będą mogli prowadzić rachunki swojej firmy. Jeśli poszukuje się programu, który umożliwi rozliczenia firmy bez zatrudniania księgowego, wówczas dobrze jest sprawdzić wersje demo dostępne u producentów. Dzięki nim każdy osobiście będzie mógł przetestować jakość takiego programu i sprawdzić, czy jest on wystarczająco intuicyjny. Intuicyjność jest ważną cechą w przypadku oprogramowania dla firm. Programy finansowo-księgowe obsługiwane przez osobę, która nie jest wykwalifikowanym księgowym, muszą niejako „myśleć” za użytkownika i podpowiadać mu pewne możliwości.

Praktyczny wybór oprogramowania

Gdy już przeanalizujemy oferty poszczególnych firm handlujących oprogramowaniem, należy podjąć tę właściwą decyzję. Dobrze jest w tym celu skonsultować się z kimś, kto prowadzi podobną działalność na podobnych zasadach – może będzie miał jakieś praktyczne wskazówki. Można również samodzielnie podjąć decyzję na podstawie opinii o programach znalezionych w Internecie – bywają one bardzo przydatne. Najważniejsze to jednak dokładnie poznać własne potrzeby i sytuacje, w których będziemy potrzebować oprogramowania, a następnie znaleźć taki program, który będzie posiadał dokładnie te cechy, jakich poszukujemy. Wśród praktycznych rozwiązań warto też zasugerować się możliwością instalacji na więcej niż jednym stanowisku, czy czasem trwania licencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Fanpage na Facebooku – ile to kosztuje?

Nawet jeżeli sprzedajesz drewniane kwadraciki służące do niczego, Twój biznes może wygenerować kilkakrotnie więcej dochodów, jeżeli go odpowiednio wypromujesz w Internecie. Olbrzymią pomoc stanowią tutaj social media, które otworzyły pole…
View Post

Pojemniki plastikowe zamykane

Bardzo trudno w sklepach przemysłowych kupić pojemniki plastikowe zamykane, które sprawdzą się u osób prowadzących sklepy spożywcze lub firmy transportowe. Taki asortyment powinien bowiem spełniać określone normy i co najważniejsze,…
View Post

Przewóz osób Sosnowiec

W Sosnowcu można liczyć na usługi uznanej firmy oferującej przewóz osób. Wszystkie pojazdy zapewniają komfort oraz bezpieczeństwo. Firma zatrudnia wyłącznie doświadczonych kierowców.
View Post