Bez kategorii

Czy warto inwestować w grunty komercyjne?

Nieruchomości to w dalszym ciągu dobra inwestycja. Kupno mieszkań, domów czy ziemi sprawia, że ulokowane pieniądze na pewno nie zostaną utracone, zaś na takim zakupie można tylko zyskać. W jaki sposób zarabiać na gruntach inwestycyjnych?

Przekształcenie działki rolnej

Coraz trudniej o atrakcyjnie położone grunty inwestycyjne ze względu na to, że spada ich podaż. Ziemi nie przybywa zaś pomysłów na biznesy jest wśród inwestorów bardzo wiele. Dobrym pomysłem może być zakup dużej działki rolnej o ciekawym położeniu i przekształcenie jej w działkę inwestycyjną.

W późniejszym czasie taką ziemię można sprzedać z naprawdę dużym zyskiem. To dobry pomysł w miejscach w kraju, gdzie leży dużo nieużytków rolnych, ponieważ ziemia w tym miejscu jest słaba. Jednocześnie może brakować tam działek na grunty inwestycyjne. Takie przekształcenie to sposób na korzystny finansowo biznes.

Kupno działki i sprzedaż z zyskiem lub dzierżawa

W przypadku posiadania większej ilości gotówki można ją zainwestować właśnie w dobrze ulokowany grunt inwestycyjny i poczekać kilka lat. W ostatnich latach wartość nieruchomości rośnie rocznie o około 1-2%. W przypadku dużej i drogiej działki jej sprzedanie po kilka latach to naprawdę duży zysk.

Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Pozwala w sposób bezpieczny i pewny ulokować pieniądze. Ponadto można dzięki temu zarobić praktycznie bez żadnego wysiłku. Można kupca na działkę znaleźć samodzielnie lub powierzyć to agencji nieruchomości. Zakupione grunty inwestycyjne można także dzierżawić pod biznesy dla osób, które potrzebują dobrze ulokowanej działki.

Własny biznes

Na ciekawie ulokowanej działce można także stworzyć własny biznes. Jego rodzaj będzie zależał od tego, czy grunt inwestycyjny znajduje się w mieście czy poza nim. Jakie rodzaje działalności mogą przynieść zysk? Dużo zależy od zapotrzebowania w konkretnej okolicy. Na wsi może być to sklep spożywczy, a w mieście jakiś punkt usługowy, w zależności od tego, czego brakuje w pobliżu.

Własny biznes na zakupionym gruncie będzie wymagał największej inwestycji oraz czasu, by móc na nim zarabiać, jednakże daje także możliwość zarobkowania przez wiele kolejnych lat, szczególnie wtedy, kiedy jest to przedsiębiorstwo dobrze przemyślane. Na dużej działce można na przykład wybudować dochodowy pensjonat czy pole golfowe.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – działki inwestycyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Biuro do wynajęcia w Katowicach

Wynajem biura to nie lada zadanie. Nie da się ukryć, że podczas wyboru nowej przestrzeni biurowej dla swojego zespołu trzeba zwrócić uwagę na wiele różnych czynników. Dotyczą one zarówno samej…
View Post

Polski prawnik we Włoszech

Wzmożony przepływ ludności w ramach Unii Europejskiej sprawia, że coraz większa liczba polskich obywateli musi uczestniczyć w postępowaniach sądowych w innych państwach. W takich wypadkach dobrze jest skorzystać z pomocy…
View Post

Różnorodność materiałów opakowaniowych

Materiały opakowaniowe są bardzo zróżnicowane, właściwie ich przykłady nie mają w ogóle żadnych granic. W tego typie ofercie są pudełka, koperty, papier, folie ochronne, kartony, materiały wypełniające, torby, torebki i…
View Post