Bez kategorii

Ile kosztuje wynajem autokaru w 2022 roku?

Cena za wynajęcie autokaru uzależniona jest nie tylko od liczby pasażerów. Na końcową cenę olbrzymi wpływ ma klasa autokaru i dodatkowe wyposażenie, które znacząco zwiększa bezpieczeństwo i komfort na drodze.

O czym należy pamiętać?

Najtańszym rozwiązaniem jest Wynajem autokaru do 19 pasażerów wraz z kierowcą. Stawki za całodniowy transport wahają się w przedziale od 700 do nawet 1200 zł. Jeżeli chodzi o najpopularniejsze autokary mieszczące 23 pasażerów to wówczas zapłacimy około 900-1400 zł.

Jak wspomniano we wstępie stawka wynajmu zależeć będzie również od standardu danego autokaru. Najdroższym rozwiązaniem jak łatwo się domyślić jest wynajem nowych autokarów, które posiadają nowoczesne wyposażenie, sprawną klimatyzację i telewizor. Osoby, które chcą nieco zaoszczędzić powinny rozejrzeć się za autokarami starszego typu.

Cena za kilometr

Wypożyczalnie autokarów mogą zaproponować kilka różnych wariantów dotyczących opłaty za wynajem. W dzisiejszych czasach najczęściej stosuje się płatność za każdy kilometr przejechanej trasy. Tego typu usługi najczęściej dotyczą rejsów dalekobieżnych. Pamiętać należy również o tym, że im dłuższa trasa tym oczywiście cena na kilometr będzie niższa.

Wynajem autokaru może być również przeliczany bezpośrednio na roboczogodziny. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest oczywiście przelicznik na cały dzień. Przy tego typu wariancie nie można zapominać jednak o maksymalnym limicie kilometrów. Jeżeli transport trwać będzie więcej niż 8 godzin, to niezbędne będzie oczywiście wynajęcie drugiego kierowcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Moda z drugiej ręki

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i poszukiwania unikalnych stylizacji, hurtownie odzieży używanej zyskują na popularności. Dowiedz się, dlaczego warto zainteresować się tą alternatywą dla tradycyjnego shoppingu i jakie korzyści niesie…
View Post