Bez kategorii

Mocna i wytrzymała folia bąbelkowa

Zajmujesz się handlem, transportem lub produkcją towarów, lub przedmiotów, które wymagają szczególnej ochrony z uwagi na swoją delikatność i kruchość? Może po prostu prowadzisz niewielki sklep on-line z takimi towarami? Sprawdź świetny materiał opakowaniowy, jakim jest folia bąbelkowa. Dowiedz się, jak jest produkowany i gdzie znajduje zastosowanie.

Co to jest i czym charakteryzuje się folia bąbelkowa?

Folia bąbelkowa, nazywana także folią pęcherzykową, jest uniwersalnym i popularnym na całym świecie materiałem opakowaniowym i ochronnym. Produkowany jest z żywic polietylenu o niskiej gęstości, dzięki czemu ma dużą elastyczność. Ma także dużą odporność na rozdarcia i świetnie amortyzuje wszelkie wstrząsy i uderzenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku przewozu i przechowywania elektroniki, lub części szklanych.

Towary zabezpieczone folią bąbelkową producent może spokojnie i bez obaw przekazać do działu firmowego transportu lub firmie transportowej. Jest to najlepsza opcja zabezpieczania i ochrony towarów. Każdy producent folii pęcherzykowej ma wśród swoich klientów stałych odbiorców, którzy swoje towary i przedmioty zabezpieczają w ten sposób.

Jak powstaje folia bąbelkowa i co jeszcze można z niej wyprodukować?

Folia bąbelkowa powstaje z malutkich granulek żywicy polietylenowej, która jest mieszaniną innych żywic o różnych właściwościach. W specjalnym cylindrze i pod wpływem temperatury około 450 stopni powstaje ciecz. Po osiągnięciu wymaganej gęstości i plastyczności, Producent folii bąbelkowej wylewa ją na arkusze wcześniej przygotowanej folii. Następnie specjalna rola z wypustkami wyciska pęcherzyki, w które później wtłaczane jest powietrze. Na koniec, producent folii pęcherzykowej przykrywa ostatnią warstwą masy polietylenowej pęcherzyki, aby uszczelnić znajdujące się tam powietrze. Arkusze z folią bąbelkową producent przycina do określonego rozmiaru i nawija na rolki.

Jej produkcja jest dość skomplikowanym procesem, z uwagi na znaczną porowatość polietylenu. Może to być przyczyną przedostawania się powietrza przez dziurki, co może wpływać na pogorszenie właściwości amortyzujących folii. Producent folii bąbelkowej, aby zapobiec temu zjawisku, stosuje w trakcie procesu wytwarzania dodatkową powłokę, która uszczelnia powietrze w bąbelkach. Z folii pęcherzykowej można wyprodukować także inne produkty opakowaniowe. Produkuje się z niej woreczki z kieszeniami, arkusze, rękawy i półrękawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Cechy i zastosowanie folii bąbelkowej

W jaki sposób powstała folia bąbelkowa? Do czego się ją wykorzystuje? Czy jej jedynym zastosowaniem jest zabezpieczanie kruchych i delikatnych przedmiotów? Jakie są jej rodzaje? Dlaczego warto w nią zainwestować?…
View Post