Bez kategorii

Mocna i wytrzymała folia bąbelkowa

Zajmujesz się handlem, transportem lub produkcją towarów, lub przedmiotów, które wymagają szczególnej ochrony z uwagi na swoją delikatność i kruchość? Może po prostu prowadzisz niewielki sklep on-line z takimi towarami? Sprawdź świetny materiał opakowaniowy, jakim jest folia bąbelkowa. Dowiedz się, jak jest produkowany i gdzie znajduje zastosowanie.

Co to jest i czym charakteryzuje się folia bąbelkowa?

Folia bąbelkowa, nazywana także folią pęcherzykową, jest uniwersalnym i popularnym na całym świecie materiałem opakowaniowym i ochronnym. Produkowany jest z żywic polietylenu o niskiej gęstości, dzięki czemu ma dużą elastyczność. Ma także dużą odporność na rozdarcia i świetnie amortyzuje wszelkie wstrząsy i uderzenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku przewozu i przechowywania elektroniki, lub części szklanych.

Towary zabezpieczone folią bąbelkową producent może spokojnie i bez obaw przekazać do działu firmowego transportu lub firmie transportowej. Jest to najlepsza opcja zabezpieczania i ochrony towarów. Każdy producent folii pęcherzykowej ma wśród swoich klientów stałych odbiorców, którzy swoje towary i przedmioty zabezpieczają w ten sposób.

Jak powstaje folia bąbelkowa i co jeszcze można z niej wyprodukować?

Folia bąbelkowa powstaje z malutkich granulek żywicy polietylenowej, która jest mieszaniną innych żywic o różnych właściwościach. W specjalnym cylindrze i pod wpływem temperatury około 450 stopni powstaje ciecz. Po osiągnięciu wymaganej gęstości i plastyczności, Producent folii bąbelkowej wylewa ją na arkusze wcześniej przygotowanej folii. Następnie specjalna rola z wypustkami wyciska pęcherzyki, w które później wtłaczane jest powietrze. Na koniec, producent folii pęcherzykowej przykrywa ostatnią warstwą masy polietylenowej pęcherzyki, aby uszczelnić znajdujące się tam powietrze. Arkusze z folią bąbelkową producent przycina do określonego rozmiaru i nawija na rolki.

Jej produkcja jest dość skomplikowanym procesem, z uwagi na znaczną porowatość polietylenu. Może to być przyczyną przedostawania się powietrza przez dziurki, co może wpływać na pogorszenie właściwości amortyzujących folii. Producent folii bąbelkowej, aby zapobiec temu zjawisku, stosuje w trakcie procesu wytwarzania dodatkową powłokę, która uszczelnia powietrze w bąbelkach. Z folii pęcherzykowej można wyprodukować także inne produkty opakowaniowe. Produkuje się z niej woreczki z kieszeniami, arkusze, rękawy i półrękawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Kalendarze książkowe

Kalendarz dla wielu osób jest niezbędnym elementem życia codziennego. Bez niego trudne staje się zaplanowanie wszystkich obowiązków i planu dnia. Oczywiście wyróżnić można kilka rodzajów kalendarzy. Co warto o nich…
View Post

Przepisy drogowe we Włoszech

Mieszkając w Unii Europejskiej, bardzo szybko można zapomnieć o tym, że niektóre rzeczy w różnych krajach mogą się od siebie różnić, a do tych, które są nieco inne niemal wszędzie…
View Post

Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech

Praca w Niemczech zazwyczaj kojarzona jest z zajęciem sezonowym. Warto jednak pamiętać, że możliwe jest również podjęcie pracy jako opiekun osoby starszej. Co warto wiedzieć o tym zajęciu?
View Post

Co to jest instagram?

Instagram rozrósł się w ciągu ostatnich kilku lat. Platforma przekroczyła miliard aktywnych użytkowników na całym świecie już w 2018 roku, z każdym dniem ich przybywa. Ponad 6 milionów Polaków ma…
View Post