Bez kategorii

Dział księgowy w firmie

Każda firma jest zarządzana przez jednego szefa. Jednak nie poradził by on sobie sam z wszystkimi obowiązkami, gdyby nie jego zespół wykwalifikowanych pracowników. W każdym takim miejscu pracownicy są przydzieli do konkretnych działów, trzeba jednak stwierdzić, że żadna firma nie poradziłaby sobie bez wykwalifikowanej księgowej.

Kto wystawia faktury w firmie?

Mimo, że szef wszystko nadzoruje i jest twarzą firmy, to jednak jego zaufana księgowa jest w tym miejscu bardzo ważna. To ona zajmuje się przygotowywaniem faktur i wystawianiem faktur korygujących, jeśli zajdzie taka potrzeba. Faktura korygująca musi być wystawiona, jeśli w oryginalnej fakturze pojawiły się jakieś istotne błędy.

Faktura z błędami może firmie przynieść duże kłopoty ze strony Urzędu Skarbowego i nie tylko. Dlatego nie powinno się dopuścić do pojawieniu się błędów na fakturze, ale jeśli już się to stanie, wtedy szybko trzeba wystawić korektę do tej faktury.

Informacje na fakturze korygującej

Faktura korygująca jest bardzo specyficzna. Ściśle określono informacje, które muszą się na niej znaleźć. Przede wszystkim trzeba na fakturze zaznaczyć, że jest to faktura korygująca określony dokument z błędami. Następnie należy wskazać te błędy i je poprawić. Na dokumencie musi się znaleźć fraza korekta bądź oznaczenie faktury korygującej oraz numer identyfikacyjny tej faktury.

Kolejne ważne informacje to data wystawienia faktury, dane osobowe osoby wystawiającej fakturę i odbiorcy, kwota faktury oraz kwota korekty a także stawka podatkowa. Te wszystkie informacje są bardzo ważne, nie można żadnej z nich pominąć.

Faktura online

Niebywałym udogodnieniem jest możliwość wystawienia faktury korygującej przez Internet. Obecnie technologia tak poszła do przodu, że można wystawić fakturę zdalnie, co jest sporym ułatwieniem gdy przebywa się poza firmą. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalny program księgowy, w którym wystawia się faktury i faktury korygujące.

Koszt takiego oprogramowania nie jest wysoki, za to ma wiele zalet. Działa bardzo intuicyjnie, raz wpisane dane zapamiętują się na stałe. Nie trzeba więc stałym klientom tworzyć nowych faktur, można działać w oparciu o jeden szablon. To duża oszczędność czasu i pieniędzy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Afaktury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Czy opakowania biodegradowalne są praktyczne?

Opakowania ekologiczne cieszą się rosnącą popularnością. Często są wybierane ze względu ma modę, ale nie tylko. Trzeba też pamiętać, że w niektórych wypadkach stosowanie ich jest wymagane przepisami obowiązującego prawa.…
View Post

Dokumenty aplikacyjne

Każdy człowiek, który stara się o pracę, musi przygotować dokumenty aplikacyjne. Tak jest od bardzo dawna i zdecydowana większość ludzi doskonale wie, że tymi dokumentami jest tak zwane CV czyli…
View Post

Certyfikowanie szkolenie ITIL dla informatyków

Zarządzanie działem IT wiąże się z koniecznością posiadania wszechstronnej wiedzy zarówno z zakresu zarządzania projektami, jak i z koniecznością optymalizacji dostarczanych przez informatyków usług. Z tego powodu szkolenie z zarządzania…
View Post