Bez kategorii

Cyna – skup odpadów

Zazwyczaj traktujemy złomowiska dość stereotypowo. W myślach od razu pojawia się obraz strasznego miejsca, w którym oddać można zużyte odpady i najlepiej, jak najszybciej uciekać. Nic bardziej mylnego! Nowoczesne firmy, które zajmują się skupem odpadów, to tak naprawdę przedsiębiorstwa, która specjalizują się w recyklingu, a my oddając zużyte materiały do skupu możemy na tym nawet zyskać.

O cynie słów kilka

Cyna to miękki i kowalny metal, który przez swoją kruchość nie nadaje się do samodzielnego wykorzystania, jako materiał konstrukcyjny, ale doskonale sprawdza się jako dodatek do stopów metali. Cyna swoje zastosowania znalazła w wielu gałęziach przemysłu. Wykorzystuje się ją w przemyśle technologicznym, elektronicznym, a nawet spożywczym, bowiem pokrywane są nią stalowe blachy, z których produkowane są puszki do przechowywania żywności. Znaczną rolę cyna odgrywa także jako stop lutowniczy do lutowania elementów elektronicznych.

Dlaczego recykling?- cyna cena za kg

Cyna jest dość cennym materiałem, dlatego jej wartość wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Dzieje się tak dlatego, iż wydobycie cyny jest bardzo kosztowne i nieopłacalne. Stąd bardzo duże zainteresowanie odzyskiem i ponownym wykorzystaniem tego surowca. Na rynku dostępnych jest wiele firm, które zajmują się zbiórką elementów zawierających cynę. Poddają je kosztorysowi, odbierają od klienta i poddają dalszym obróbkom.

Cyna cena za kg

Z pewnością wiele osób zadaje sobie pytanie, czy jest to w ogóle opłacalne. Otóż za materiał, który zawiera około 30% cyny otrzymać można na skupie kwotę blisko 15 złotych za kilogram. W przypadku, gdy zawartość cyny sięga 90-100% cena może wzrosnąć, aż do 60 złotych za kilogram. Rzadko skupowana jest cyna w czystej postaci. Zazwyczaj są to przedmioty pokryte cynową warstwą, stopy z pewną zawartością cyny, bądź odpady lutownicze. Wszystko jednak nadaje się do obróbki i ponownego wykorzystania.

Recykling i skupowanie odpadów zawierających cynę jest znacznym krokiem w kierunku poprawy jakości otaczającego nas środowiska. Dlatego warto dbać o naturę i oddawać niepotrzebne rzeczy na złomowiska, tym samym uzyskując zyski finansowe dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Młodzi na fali – projekt Karnet15+

Wykluczenie społeczne jest zjawiskiem niezwykle wielowymiarowy, to swoista marginalizacja jednostki, w praktyce oznacza bowiem niemożność uczestnictwa w życiu społecznym, tym samym we wszystkich sferach życia społecznego, obejmując zarówno kwestie kulturalne,…
View Post

Jak sprytnie się organizować?

Temat organizacji wraca jak bumerang co roku zwykle 1 stycznia lub na początku września. Związane jest to z tym, że właśnie wtedy ludzie chcą lepiej planować i organizować swoje życie.…
View Post

Polski prawnik we Włoszech

Wzmożony przepływ ludności w ramach Unii Europejskiej sprawia, że coraz większa liczba polskich obywateli musi uczestniczyć w postępowaniach sądowych w innych państwach. W takich wypadkach dobrze jest skorzystać z pomocy…
View Post