Bez kategorii

Cyna – skup odpadów

Zazwyczaj traktujemy złomowiska dość stereotypowo. W myślach od razu pojawia się obraz strasznego miejsca, w którym oddać można zużyte odpady i najlepiej, jak najszybciej uciekać. Nic bardziej mylnego! Nowoczesne firmy, które zajmują się skupem odpadów, to tak naprawdę przedsiębiorstwa, która specjalizują się w recyklingu, a my oddając zużyte materiały do skupu możemy na tym nawet zyskać.

O cynie słów kilka

Cyna to miękki i kowalny metal, który przez swoją kruchość nie nadaje się do samodzielnego wykorzystania, jako materiał konstrukcyjny, ale doskonale sprawdza się jako dodatek do stopów metali. Cyna swoje zastosowania znalazła w wielu gałęziach przemysłu. Wykorzystuje się ją w przemyśle technologicznym, elektronicznym, a nawet spożywczym, bowiem pokrywane są nią stalowe blachy, z których produkowane są puszki do przechowywania żywności. Znaczną rolę cyna odgrywa także jako stop lutowniczy do lutowania elementów elektronicznych.

Dlaczego recykling?- cyna cena za kg

Cyna jest dość cennym materiałem, dlatego jej wartość wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Dzieje się tak dlatego, iż wydobycie cyny jest bardzo kosztowne i nieopłacalne. Stąd bardzo duże zainteresowanie odzyskiem i ponownym wykorzystaniem tego surowca. Na rynku dostępnych jest wiele firm, które zajmują się zbiórką elementów zawierających cynę. Poddają je kosztorysowi, odbierają od klienta i poddają dalszym obróbkom.

Cyna cena za kg

Z pewnością wiele osób zadaje sobie pytanie, czy jest to w ogóle opłacalne. Otóż za materiał, który zawiera około 30% cyny otrzymać można na skupie kwotę blisko 15 złotych za kilogram. W przypadku, gdy zawartość cyny sięga 90-100% cena może wzrosnąć, aż do 60 złotych za kilogram. Rzadko skupowana jest cyna w czystej postaci. Zazwyczaj są to przedmioty pokryte cynową warstwą, stopy z pewną zawartością cyny, bądź odpady lutownicze. Wszystko jednak nadaje się do obróbki i ponownego wykorzystania.

Recykling i skupowanie odpadów zawierających cynę jest znacznym krokiem w kierunku poprawy jakości otaczającego nas środowiska. Dlatego warto dbać o naturę i oddawać niepotrzebne rzeczy na złomowiska, tym samym uzyskując zyski finansowe dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Idealne narzędzie pracy

Na rynku znajdziemy wiele firm oferujących programy dla księgowych. W zależności od tego, jakie branże biznesowe się obsługuje taki program wybieramy. Księgowość oferuje wsparcie w każdej sytuacji, niezależnie od tego,…
View Post

Odbiór odpadów innych niż komunalne

Lipiec 2013 roku oznaczał koniec pewnej epoki. Od początku tego miesiąca właściciele nieruchomości zamieszkałych zostali zwolnienie z obowiązku podpisywania umów na wywóz odpadów ze swoich posesji. W zamian za to…
View Post

Oferta szkoleniowa firmy Union Katowice

Rynek usług księgowych prężnie się rozwija, bo coraz więcej osób decyduje się na przykład na założenie własnej działalności finansowej, w której w kwestiach finansowych chcą oprzeć się na współpracy z księgową lub księgowym z zewnątrz. Mało firm ma swoje wewnętrzne działy księgowości, najczęściej korzystają z outsourcingu.
View Post

Doskonały paletopojemnik IBC

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się paletopojemniki IBC. Coraz więcej osób decyduje się na ich zakup, ponieważ to dzięki nim można bardzo szybko przyspieszyć pracę na produkcji, jak…
View Post