Bez kategorii

Uniwersalne opakowania foliowe w przetwórstwie i sprzedaży

Bardzo praktyczne opanowania foliowe sprawdzają się w wielu różnych zastosowaniach. Dzięki nim można spakować praktycznie każdy produkt niezależnie od branży, w ten sposób zabezpieczając go przed kontaktem z zanieczyszczeniami z zewnątrz. Woreczki z folii mogą być użyte też do segregacji produktów.

Uniwersalność opakowań foliowych

Używane w różnych branżach worki foliowe do pakowania mają bardzo szerokie zastosowanie między innymi dlatego, że mogą występować w przeróżnych rozmiarach. Można je dopasować do specyfiki i kształtu produktu, przy czym w dalszym ciągu będą produkowane seryjnie i dostępne w wygodnej formie rolki lub innej. Niektóre mają gotowe wiązania również z folii lub innego materiału.

Przeważnie Worki foliowe do pakowania kojarzone są z małym rozmiarem. Przykładem mogą być tego typu rozwiązania dostępne w sklepach z konfekcją, spożywczych, na targowiskach itd. Służą one do tego, by klient mógł łatwo i w higieniczny sposób spakować odpowiednią ilość towaru, jednocześnie zabezpieczając go przed rozsypaniem czy zgubieniem.

Higieniczne pakowanie

Zaletą opakowań foliowych jest ich sterylność i dobra izolacja przed kurzem czy też innymi zanieczyszczeniami, np. podczas transportu. Dostępne w wielu sklepach woreczki foliowe spożywcze pomagają dostarczyć do domu produkty w doskonałym stanie. W ten sposób pakuje się np. warzywa, pieczywo, produkty sypkie. Woreczki foliowe spożywcze udostępniane są klientom za darmo, w większych ilościach i przeważnie rozłożone w różnych miejscach w sklepie.

Wygodne korzystanie z worków foliowych do pakowania wynika głównie z ich różnych rozmiarów, pewnej elastyczności oraz możliwości zawiązania. Pewną wadą jest to, że później je się po prostu wyrzuca, ale trudno wyobrazić sobie inne rozwiązanie o podobnie optymalnej specyfikacji.

Worki w przemyśle odzieżowym

W foliowe opakowania można włożyć również odzież. Dzięki temu nie zniszczy się, nie zawilgoci oraz mniej wymnie. Worki foliowe do pakowania odzieży także mają zróżnicowane rozmiary, które pozwalają np. włożyć do nich ubranie złożone w kostkę lub rozłożone (jak na przykład płaszcz).

Podobnie jak w innych branżach, worki foliowe do pakowania odzieży mogą być przezroczyste. Tutaj jednak równie często korzysta się z nieprzejrzystych, na przykład niebieskich lub czarnych. Ma to znaczenie przy ewentualnej ekspozycji na światło słoneczne czy powietrze, żeby nie dopuścić do blaknięcia kolorów i niszczenia tkaniny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Certyfikowanie szkolenie ITIL dla informatyków

Zarządzanie działem IT wiąże się z koniecznością posiadania wszechstronnej wiedzy zarówno z zakresu zarządzania projektami, jak i z koniecznością optymalizacji dostarczanych przez informatyków usług. Z tego powodu szkolenie z zarządzania…
View Post