Bez kategorii

E papier – czym jest i dlaczego warto stosować go w przemyśle?

E papier to technologia, która kojarzy się przede wszystkim z e czytnikami i innymi mobilnymi urządzeniami, jednak stosowana jest ona także w przemyśle, który coraz chętniej po nią sięga z powodu wysokiego komfortu i sporych oszczędności, jakie ona przynosi.

Czym jest e papier?

Technologia e papieru, czyli EPD, bazuje na zjawisku elektroforezy, czyli zmuszaniu cząsteczek do zachowania się w konkretny sposób w polu elektrycznym. Wyświetlacze oparte na tej technologii posiadają identyczne właściwości optyczne, jakie posiada tradycyjny papier. Cząstki elektronicznego atramentu formują na nich obraz, który potrafi charakteryzować się bardzo wysoką rozdzielczością i jest niezwykle ostry.

W przypadku e papieru nie ma się więc do czynienia z emisją własnego światła, jednak wyświetlacze takie mogą świecić światłem odbitym, które pochodzi z umieszczonych nad ekranem diod, a takie rozwiązanie nie wpływa negatywnie na wzrok – efekt jest identyczny, jak w przypadku czytania przy zapalonym świetle.

Oszczędności w firmie i zakładzie produkcyjnym

Wyświetlacze EPD umożliwiają firmom poczynienie sporych oszczędności, gdyż pobór prądu przez nie jest znikomy. Nie są one zasilane z sieci – źródłem zasilania są baterie, a wyświetlacz może działać całe lata na jednym ich ładowaniu.

Wyświetlacze z e papieru oznaczają także sporą zaoszczędzoną ilość pieniędzy dzięki brakowi konieczności drukowania. Chociaż firma, czy przedsiębiorstwo, nie mogą odejść od drukowania dokumentacji, faktur i innych dokumentów, wyświetlacze EPD stosowane są na przykład do drukowania etykiet w sklepach czy różnych materiałów informacyjnych, często obecnych w firmach i w zakładach pracy. Mogą być one stosowane jako tablica informacyjna, a także jako elektroniczne plakaty z różnymi komunikatami. Oczywiście są one także dotykowe, więc można montować je między innymi w kioskach.

Komfort pracy i wysoka widoczność

Wyświetlacze EPD charakteryzują się doskonałą widocznością, a kąty widzenia nie odgrywają w ich przypadku żadnego znaczenia, gdyż ich właściwości optyczne są identyczne z papierem.

Sprawdzą się one więc wszędzie tam, gdzie pracownicy muszą przemieszczać się dookoła wyświetlacza – na przykład na stanowisku pracy, przy rozmaitych maszynach. Wielką ich zaletą jest także brak negatywnego wpływu na psychikę, jak ma to miejsce w przypadku innych typów wyświetlaczy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Kosze metalowe w przemyśle

Słowo „Gitterbox” oznacza pojemnik siatki. Pochodzi to z języka niemieckiego i jest specjalnym rodzajem kontenera, który określany jest też jak paleta siatkowa.
View Post

Dlaczego warto wynająć lokal dla swojego biura?

Wraz z rozwojem firmy przychodzi taki moment, w którym potrzebny będzie większy i bardziej reprezentatywny lokal do prowadzenia działalności gospodarczej. Dziś budowanie własnego biurowca jest nieopłacalne. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest…
View Post

Czym jest konfekcjonowanie produktów?

Konfekcjonowanie towaru to po prostu przepakowywanie, ale bez zmiany fizycznych cech danego artykułu. Produkty muszą się dobrze prezentować pod względem wizualnym, żeby klienci byli zadowoleni. Kluczowe jest pierwsze wrażenie i…
View Post