Bez kategorii

E papier – czym jest i dlaczego warto stosować go w przemyśle?

E papier to technologia, która kojarzy się przede wszystkim z e czytnikami i innymi mobilnymi urządzeniami, jednak stosowana jest ona także w przemyśle, który coraz chętniej po nią sięga z powodu wysokiego komfortu i sporych oszczędności, jakie ona przynosi.

Czym jest e papier?

Technologia e papieru, czyli EPD, bazuje na zjawisku elektroforezy, czyli zmuszaniu cząsteczek do zachowania się w konkretny sposób w polu elektrycznym. Wyświetlacze oparte na tej technologii posiadają identyczne właściwości optyczne, jakie posiada tradycyjny papier. Cząstki elektronicznego atramentu formują na nich obraz, który potrafi charakteryzować się bardzo wysoką rozdzielczością i jest niezwykle ostry.

W przypadku e papieru nie ma się więc do czynienia z emisją własnego światła, jednak wyświetlacze takie mogą świecić światłem odbitym, które pochodzi z umieszczonych nad ekranem diod, a takie rozwiązanie nie wpływa negatywnie na wzrok – efekt jest identyczny, jak w przypadku czytania przy zapalonym świetle.

Oszczędności w firmie i zakładzie produkcyjnym

Wyświetlacze EPD umożliwiają firmom poczynienie sporych oszczędności, gdyż pobór prądu przez nie jest znikomy. Nie są one zasilane z sieci – źródłem zasilania są baterie, a wyświetlacz może działać całe lata na jednym ich ładowaniu.

Wyświetlacze z e papieru oznaczają także sporą zaoszczędzoną ilość pieniędzy dzięki brakowi konieczności drukowania. Chociaż firma, czy przedsiębiorstwo, nie mogą odejść od drukowania dokumentacji, faktur i innych dokumentów, wyświetlacze EPD stosowane są na przykład do drukowania etykiet w sklepach czy różnych materiałów informacyjnych, często obecnych w firmach i w zakładach pracy. Mogą być one stosowane jako tablica informacyjna, a także jako elektroniczne plakaty z różnymi komunikatami. Oczywiście są one także dotykowe, więc można montować je między innymi w kioskach.

Komfort pracy i wysoka widoczność

Wyświetlacze EPD charakteryzują się doskonałą widocznością, a kąty widzenia nie odgrywają w ich przypadku żadnego znaczenia, gdyż ich właściwości optyczne są identyczne z papierem.

Sprawdzą się one więc wszędzie tam, gdzie pracownicy muszą przemieszczać się dookoła wyświetlacza – na przykład na stanowisku pracy, przy rozmaitych maszynach. Wielką ich zaletą jest także brak negatywnego wpływu na psychikę, jak ma to miejsce w przypadku innych typów wyświetlaczy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Druk sublimacyjny na tkaninach

Przy zastosowaniu nowoczesnych technologii można ozdobić każdy materiał wybranym przez siebie wzorem. Dzięki takiemu zabiegowi możemy wyróżniać się oryginalnością ubieraniu się, a także cieszyć się jakością wykonanego wzoru.
View Post

Czy warto kupować używane autobusy?

Pomimo stale rosnącej liczny samochodów na miejskich drogach, w dalszym ciągu ogromną popularnością cieszą się miejskie autobusy. Nic więc dziwnego, że wiele miast, również tych mniejszych inwestuje w tabor takich…
View Post

Jak sprytnie się organizować?

Temat organizacji wraca jak bumerang co roku zwykle 1 stycznia lub na początku września. Związane jest to z tym, że właśnie wtedy ludzie chcą lepiej planować i organizować swoje życie.…
View Post

Odpowiednie pakowanie przesyłek

Wiele osób nie wie, jak poprawnie zapakować paczkę do wysyłki. Odpowiednio spakowany towar nie powinien uszkodzić się w czasie transportu, co jest bardzo istotne. Paczki powinny zawsze trafiać do celu…
View Post