Bez kategorii

Szkolenie SEP: na czym to polega?

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych staje się sprawą bardzo ważną dla każdego z nas. Co można zrobić, by zapewnić sobie stabilną pozycję w branży elektrycznej?

Kursy SEP to podstawa!

Kurs SEP to przepustka, która przed osobą zainteresowaną pracą w branży energetycznej i elektrycznej otwiera wiele drzwi. Szkolenia takie organizuje Stowarzyszenie Elektroenergetyków Polskich, a świadectwo ich ukończenia pozwala na pracę w tych miejscach, w których niezbędny jest kontakt z urządzeniami oraz instalacjami elektroenergetycznymi.

Jak wygląda taki kurs?

Kurs SEP jest organizowany w wielu polskich miastach. By uczestniczyć w takim szkoleniu, wystarczy mieć ukończone 18 lat i podstawowe wykształcenie. Sam kurs trwa około 4 godzin, a po jego ukończeniu można otrzymać stosowne zaświadczenie. Można też przystąpić do egzaminów i uzyskać uprawnienia państwowe, które potwierdza Państwowe Świadectwo Kwalifikacyjne. Zaświadcza ono, iż dana osoba zapoznała się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać podczas pracy przy instalacjach elektrycznych lub gazowych, zna przepisy przeciwpożarowe oraz posiada wiedzę niezbędną do tego, by w bezpieczny sposób pracować przy sprzętach elektrycznych.

Kursy SEP i ich rodzaje

Kursy, organizowane z inicjatywy Stowarzyszenia Elektroenergetyków Polskich, pozwalają zdobyć różnego rodzaju uprawnienia. Największą popularnością cieszą się szkolenia elektryczne, pozwalające na pracę przy tych urządzeniach, które przetwarzają energię elektryczną. Oprócz tego SEP organizuje szkolenia cieplne i gazowe. Kursy SEP pozwalają też na zdobycie uprawnień z zakresu eksploatacji i dozoru, a to oznacza kolejne kompetencje i umiejętności, pozwalające wyróżnić się na rynku pracy i znaleźć stałe zatrudnienie na atrakcyjnym stanowisku.

Dlaczego warto postawić na taki kurs?

Powodów, dla których warto uczestniczyć w kursach SEP, jest sporo.Dla elektryków i inżynierów to podstawa, jednak i przedstawiciele innych zawodów mogą w praktyce wykorzystać wiedzę zdobytą podczas takiego szkolenia. Certyfikat, który potwierdza ukończenie szkolenia zorganizowanego przez stowarzyszenie elektroenergetyków polskich to wiele nowych możliwości oraz nowe kompetencje, które w wielu korporacjach są bardzo wysoko oceniane.

Im więcej uprawnień, tym większa szansa na znalezienie pracy. Szkolenia SEP mogą się tu okazać cennym dodatkiem, z myślą o swej przyszłości zawodowej warto zatem w nie zainwestować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Dobry pracownik to podstawa

Sytuacja na rynku pracy uległa zmianie. Pracownicy są bardzo cenni, dlatego pracodawcy dokładają wszelkich starań, by pozyskać najbardziej kompetentnych pracowników. Dlatego oferty pracy są wzbogacone o różne benefity.
View Post