Bez kategorii

Pomoc prawna – kancelaria adwokacka w Katowicach

Każdy z nas w życiu spotka się z różnymi problemami prawnymi z którymi musi sobie poradzić. Najlepiej, gdy dzieje się to przy udziale adwokata, wówczas nie musimy się stresować nieznajomością prawa i faktem, że musimy pojawić się w sądzie, a na przykład nie wiemy, jak powinniśmy się w takim miejscu zachować.

Kancelaria adwokacka w Katowicach – rodzaj świadczonych usług

Adwokaci z naszej kancelarii doradzają klientowi na każdym etapie sprawy, zarówno przedsądowym, jak i sądowym. Wizyta w kancelarii adwokackiej w Katowicach rozpoczyna się od rozmowy z klientem w trakcie, której ustalamy:
• z jakim problemem prawnym zgłasza się do nas klient
• jakie dokumenty w sprawie zgromadził, tak aby lepiej poznać zagadnienie prawne z którym zgłasza się do nas klient
• taktykę procesową i dalszy proces działania w danej sprawie

Niekiedy sprawa kończy się na etapie przedsądowym. W tym wypadku kancelaria adwokacka w Katowicach prowadzi korespondencję pomiędzy Tobą, a osobą lub innym podmiotem z którym jesteś w sporze. Jeżeli jednak to nie przyniesie określonego rezultatu sprawa trafia do sądu. Na tym etapie adwokat sporządza pisma procesowe ( pozew, odpowiedź na pozew, apelacja w zależności od etapu sprawy) oraz reprezentuje Cię przed sądem. Zdajemy sobie sprawę, że wizyta w sądzie nie jest komfortowa dla osób, które rzadko w nim bywają. Dlatego mając przy sobie prawnika, który będzie Państwa na bieżąco informował o kolejnych czynnościach, jakie dzieją się na sali rozpraw, ten stres będzie zdecydowanie mniejszy. Dodatkowo adwokat z kancelarii adwokackiej Katowice będzie zadawał odpowiednie pytania biegłym, świadkom aby uzyskać informację niezbędne do wydania wyroku.

Zakres prowadzonych spraw

Kancelaria adwokacka w Katowicach prowadzi sprawy z różnych dziedzin prawa. Adwokaci często doradzają klientom w sprawach karnych. Z kolei z zakresu prawa cywilnego prowadzą sprawy o odszkodowanie i zapłatę. Zajmują się również zagadnieniami z prawa rodzinnego. Reprezentują klientów w sądzie w sprawach o rozwód, alimenty, czy ustanowienie opieki nad dzieckiem. Jak widać zakres spraw prowadzonych przez kancelarię adwokacką w Katowicach jest naprawdę szeroki.

Przy czym nasi adwokaci mimo, że posiadają dużą wiedzę prawną, to przekazują ją klientom w sposób zrozumiały, bez nadmiernego używania trudnych do zrozumienia nazw prawniczych. Skomplikowane zagadnienia prawne tłumaczą w prosty, oparty na przykładach sposób. Dlatego wizyty w kancelarii adwokackiej w Katowicach nie należy się obawiać. W razie problemów prawnych warto zgłosić się do fachowców – komfort większy, a stres mniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Firmy wywożące śmieci

Papierek, butelka, a nawet opony, tak niestety wygląda świat, w którym się znajdujemy. Na szczęście zaczęto stawiać na ekologię, dzięki czemu mamy większą szansę na to, że nasza Matka Ziemia…
View Post

Co warto wiedzieć o uprawnieniach gazowych?

Można zaobserwować, że uprawnienia gazowe poznań z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nie wszyscy jednak jeszcze przekonali się do ich zdobycia. Należy mieć świadomość, że wspomniane uprawnienia…
View Post

Zalety druku cyfrowego

Za sprawą nieustannego rozwoju technologicznego, możliwości nanoszenia obrazu na podłoże drukowe są obecnie bardzo wysokie. Firmy z branży poligraficznej coraz częściej posiadają w swojej ofercie usługę wykonania druku cyfrowego, która…
View Post