Bez kategorii

Pomoc prawna – kancelaria adwokacka w Katowicach

Każdy z nas w życiu spotka się z różnymi problemami prawnymi z którymi musi sobie poradzić. Najlepiej, gdy dzieje się to przy udziale adwokata, wówczas nie musimy się stresować nieznajomością prawa i faktem, że musimy pojawić się w sądzie, a na przykład nie wiemy, jak powinniśmy się w takim miejscu zachować.

Kancelaria adwokacka w Katowicach – rodzaj świadczonych usług

Adwokaci z naszej kancelarii doradzają klientowi na każdym etapie sprawy, zarówno przedsądowym, jak i sądowym. Wizyta w kancelarii adwokackiej w Katowicach rozpoczyna się od rozmowy z klientem w trakcie, której ustalamy:
• z jakim problemem prawnym zgłasza się do nas klient
• jakie dokumenty w sprawie zgromadził, tak aby lepiej poznać zagadnienie prawne z którym zgłasza się do nas klient
• taktykę procesową i dalszy proces działania w danej sprawie

Niekiedy sprawa kończy się na etapie przedsądowym. W tym wypadku kancelaria adwokacka w Katowicach prowadzi korespondencję pomiędzy Tobą, a osobą lub innym podmiotem z którym jesteś w sporze. Jeżeli jednak to nie przyniesie określonego rezultatu sprawa trafia do sądu. Na tym etapie adwokat sporządza pisma procesowe ( pozew, odpowiedź na pozew, apelacja w zależności od etapu sprawy) oraz reprezentuje Cię przed sądem. Zdajemy sobie sprawę, że wizyta w sądzie nie jest komfortowa dla osób, które rzadko w nim bywają. Dlatego mając przy sobie prawnika, który będzie Państwa na bieżąco informował o kolejnych czynnościach, jakie dzieją się na sali rozpraw, ten stres będzie zdecydowanie mniejszy. Dodatkowo adwokat z kancelarii adwokackiej Katowice będzie zadawał odpowiednie pytania biegłym, świadkom aby uzyskać informację niezbędne do wydania wyroku.

Zakres prowadzonych spraw

Kancelaria adwokacka w Katowicach prowadzi sprawy z różnych dziedzin prawa. Adwokaci często doradzają klientom w sprawach karnych. Z kolei z zakresu prawa cywilnego prowadzą sprawy o odszkodowanie i zapłatę. Zajmują się również zagadnieniami z prawa rodzinnego. Reprezentują klientów w sądzie w sprawach o rozwód, alimenty, czy ustanowienie opieki nad dzieckiem. Jak widać zakres spraw prowadzonych przez kancelarię adwokacką w Katowicach jest naprawdę szeroki.

Przy czym nasi adwokaci mimo, że posiadają dużą wiedzę prawną, to przekazują ją klientom w sposób zrozumiały, bez nadmiernego używania trudnych do zrozumienia nazw prawniczych. Skomplikowane zagadnienia prawne tłumaczą w prosty, oparty na przykładach sposób. Dlatego wizyty w kancelarii adwokackiej w Katowicach nie należy się obawiać. W razie problemów prawnych warto zgłosić się do fachowców – komfort większy, a stres mniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Co to jest PPC?

Reklama jest najważniejszym elementem marketingu. Obecnie wyróżniamy kilkanaście rodzajów reklamy. W dobie internetu najpopularniejszą reklamą jest PPC.
View Post

Oprogramowanie enova coraz bardziej popularne

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga od nas poświęcenia wiele czasu. Zwłaszcza w przypadku gdy nasza firma się rozrasta. Umiejętność zarządzania zespołem w takich przypadkach jest bardzo ważna. Zatem czy istnieją…
View Post

Numizmatyka się opłaca

Obecny okres to trudny czas dla osób oszczędzających pieniądze. Wysoka, wciąż rosnąca inflacja sprawia, iż pieniądz traci wartość zaś niskie stopy procentowe czynią lokaty i konta oszczędnościowe nieopłacalnymi. Na fali…
View Post