Bez kategorii

Co powinno być zawarte w CV?

Dobrze napisane CV to już połowa sukcesu w poszukiwaniu pracy. Sprawia, że przyszły pracodawca może nas zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną. Zatem co napisać w CV? Jakie informacje podawać, a jakich unikać?

Podstawowe informacje o curriculum vitae

Curriculum vitae to inaczej nasz zawodowy życiorys. Powinien mieć odpowiednią formę, tzn. informacje powinny być podawane w sposób rzetelny, nie powinniśmy się mijać z prawdą. Informacje o nasz i naszym doświadczeniu zawodowym powinny być wymienione w oddzielnych nagłówkach. W CV powinny się znaleźć takie informacje jak: dane osobowe, wykształcenie, przebieg i doświadczenie pracy zawodowe, nasze zainteresowania. Dokument powinien zawierać informację o RODO i przetwarzaniu danych oraz powinien być podpisany odręcznie. Obecnie jeżeli chcemy, by nasze CV wyróżniało się na tle innych to możemy skorzystać z gotowego kratowa do pisania życiorysu. Dzięki temu możemy postawić na niestandardowy szablon, na ciekawą grafikę i kolorystykę. Takie CV może zapunktować szczególnie, gdy będziemy się ubiegać o pracę jako grafik, czy w galerii sztuki.

Jaki informacje zawrzeć w CV?

Każde curriculum vitae powinno być napisane pod konkretną firmę i stanowisko. Dzięki temu pracodawca będzie miał wrażenie, że poświęciliśmy przynajmniej trochę czasu na jego napisać oraz przestudiowanie danych firmy, do której aplikujemy. Pod imieniem i nazwiskiem powinien się pojawić kontakt do nas, czyli numer telefonu oraz adres e-mail. Pomoże to przyszłemu pracodawcy łatwo się z nami skontaktować i umówić na rozmowę kwalifikacyjną.

CV powinno się składać z kilku sekcji – osobno powinniśmy napisać informacje o naszej edukacji, osobno osiągnięcia zawodowe oraz dotychczasowe prace, a jeszcze w innej rubryce zainteresowania. Doświadczenie zawodowe najlepiej popierać konkretnymi umiejętnościami. Jednak nie powinniśmy przesadzać z nadmiarem informacji. Eleganckie CV powinno się zmieścić na jednej stronie (maksymalnie na dwóch). Warto także podać znajomość języków obcych oraz ich poziom, nawet jeżeli oferta pracy tego nie wymaga. Każde CV powinno na końcu posiadać aktualną informację o przetwarzaniu danych osobowych oraz Rodo. Nie wolno zapominać o jego odręcznym podpisaniu.

Często się zastanawiamy co napisać w CV. Jednak nie ma na to jednej i uniwersalnej odpowiedzi. Każdy pracodawca może zwracać uwagę na inne rzeczy i umiejętności. Jednak w każdym życiorysie powinniśmy podawać prawdziwe informacje. Warto także skupić się na naszych umiejętnościach, które będą nam potrzebne na danym stanowisku, na jakie aplikujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Gitterboxy w różnych opcjach

Standardowe pojemniki do przechowywania niestandardowych towarów produkowane są również w naszym kraju, a wykorzystywane w wielu krajach Europy. Gitterboxy, bo o nich tu mowa to kontenery wykonane z siatki, jednak…
View Post

Wynajem biura dla firmy – co jest ważne?

Trudno wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie firmy bez funkcjonalnego i odpowiednio przystosowanego biura. Dlatego każdy przedsiębiorca powinien dokładnie przeanalizować dostępne na rynku oferty wynajmuj. Szczególną uwagę zwrócić powinien na kilka istotnych…
View Post

Szkolenie BHP on-line

Kto tylko mógł, podczas pandemii przenosił działalność do sieci. Powód bywał w zasadzie jeden – możliwość ciągłego świadczenia usług oraz zachowanie płynności finansowej. Czy np. szkolenie BHP przez internet może…
View Post