Bez kategorii

Inwestowanie w nieruchomości – czy to się opłaca?

Wolne środki finansowe – któż nie chciałby mieć problemu z ich wydaniem! Warto jednak zastanowić się i mądrze, dobrze te pieniądze zainwestować, Ulokowanie oszczędności życia w rentownych inwestycjach to nie tylko sposób na zabezpieczenie się na wypadek tak zwanej „czarnej godziny”. W myśl starej zasady „pieniądz rodzi pieniądz” – inwestycje powinny przynosić zyski, pomnażać nasz stan posiadania.

Mieszkanie, fundusz czy lokata?

Sposobów na oszczędzanie oraz powiększanie majątku jest wiele. Dla ostrożnych najlepsze są lokaty bankowe. Dla ryzykantów polecają się fundusze kapitałowe wysokiego ryzyka. Ci którzy chcą zarobić dużo, a przy tym nigdy nie stracić, powinni zakupić mieszkanie lub lokal na działalność gospodarczą pod wynajem. Rodzaj nieruchomości ma znaczenie. Podobnie jak jej lokalizacja. Nabywając nieruchomości inwestycyjne na Śląsku możemy być pewni wysokiej rentowności naszej lokaty kapitałowej.

Dlaczego warto inwestować na Śląsku?

Powodów jest wiele. Po pierwsze to najbardziej zurbanizowane i najgęściej zaludnione tereny. Tylko w granicach województwa śląskiego zamieszkuje niemal 5 milionów ludzi. Wysokie uprzemysłowienie sprawia, że tradycyjnie od dziesięcioleci Śląsk jest miejscem przyciągającym osoby rozpoczynające ścieżkę kariery zawodowej – tu atrakcyjnych, bardzo dobrze opłacanych miejsc pracy jest znacznie więcej, niże w innych regionach Polski.

Kolejnym walorem Śląska jest jego doskonałe skomunikowanie z resztą kraju oraz z Niemcami i Czechami – docenią to na pewno inwestorzy poszukujący lokali użytkowych lub ziemi pod wynajem.Lokowanie pieniędzy w nieruchomości inwestycyjne na Śląsku jest więc uzasadnione ekonomicznie i całkowicie bezpieczne, jeśli chodzi o perspektywę zysków.

Nieruchomości – jak się na tym zarabia?

Rentowność inwestycji zależy od wielu czynników. W przypadku, gdy źródłem zysku mają być nieruchomości inwestycyjne na Śląsku warto skorzystać z renomowanych, doświadczonych firm zajmujących się ich obrotem. Oczywiście można również dokonać zakupu bez pośredników.

Zakupiony lokal czy mieszkanie zacznie nam przynosić zyski od pierwszego miesiąca wynajmu. Aby obliczyć w jakim czasie nam się zwrócą zainwestowane pieniądze lub jaką roczną stopę zysku daje nasza nieruchomość można skorzystać z nieskomplikowanych algorytmów. Okres zwrotu liczy się dzieląc zainwestowaną kwotę przez wynik mnożenia miesięcznego zysku z wynajmu razy 12 miesięcy. Dla przykładu małe mieszkanie, które kosztowało 140.000 PLN wynajmowane za 1000 PLN miesięcznie zwróci się inwestorowi za niecałe 12 lat. Roczna stopa zysku wynosi w tym przypadku 8,6% – nie jest to wyjątkowo dużo, ale i tak więcej, niż przypisy z lokaty bankowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Kursy organizowane przez SEP

Wykonywanie wielu zawodów w Polsce wymaga nie tylko odpowiedniej wiedzy i praktycznych umiejętności, ale również ukończenia odpowiednich kursów zawodowych. Dotyczy to szczególnie specjalizacji, w których wykonywanie wiążę się z dużą…
View Post

Kredyt na cztery kółka

Planujesz zakup samochodu, ale zastanawiasz się, ile kredytu możesz wziąć, aby nie obciążyć zbytnio domowego budżetu? Odpowiedź nie jest prosta, ale w tym artykule postaramy się przybliżyć Ci najważniejsze aspekty,…
View Post

Słońce sięgnęło ziemi

Moc natury doświadczana każdego dnia w postaci promieni słonecznych stała się kluczem do zielonej energii przyszłości. Podczas gdy wiele osób kojarzy panele fotowoltaiczne głównie z dachami budynków, naziemne konstrukcje otwierają…
View Post