Bez kategorii

Co to jest upadłość i jak to działa?

Upadłość to postępowanie sądowe, w którym sędzia i syndyk sądowy badają aktywa i pasywa osób fizycznych, spółek osobowych i firm, których długi stały się tak przytłaczające, że nie wierzą, że są w stanie je spłacić.

Co to jest bankructwo i kto o nim decyduje?

O spłacie długów decyduje sąd, co oznacza, że ci, którzy są winni, nie są już prawnie zobowiązani do ich spłaty. Sąd może również oddalić sprawę, jeśli uzna, że osoba lub firma ma wystarczający majątek, aby zapłacić rachunki.Prawa upadłościowe zostały napisane, aby dać ludziom możliwość rozpoczęcia od nowa, gdy ich finanse się załamią. Niezależnie od tego, czy upadek jest wynikiem złych decyzji, czy pecha, prawodawcy mogli zobaczyć, że druga szansa jest istotnym odwrotem w gospodarce kapitalistycznej.Dobrą wiadomością dla każdego, kto waha się przed tą opcją jest to, że prawie każdy, kto złoży wniosek o ogłoszenie upadłości, otrzymuje tę drugą szansę.

Kto ogłasza upadłość?

Większość osób fizycznych i firm, które złożyły Wniosek o ogłoszenie upadłości ma znacznie więcej długów niż pieniędzy na ich pokrycie i nie widzi, aby to miało się zmienić w najbliższym czasie.Z drugiej strony bankructwo może być często wykorzystywane jako narzędzie planowania finansowego, gdy masz wystarczająco dużo pieniędzy na spłatę długów, ale musisz zrestrukturyzować warunki. Dzieje się tak często w przypadkach, gdy ludzie muszą spłacać zaległości hipoteczne lub podatki w ramach zorganizowanego planu spłaty.Zaskakujące jest to, że wnioski o ogłoszenie upadłości najczęściej zgłaszają osoby fizyczne, a nie firmy. Są winni pieniądze na kredyt hipoteczny, zadłużenie na karcie kredytowej, pożyczkę samochodową lub pożyczkę studencką – być może wszystkie cztery! – i nie mają pieniędzy, żeby za to zapłacić.Częścią zrozumienia bankructwa jest świadomość, że chociaż jest to szansa na rozpoczęcie od nowa, zdecydowanie wpływa na twój kredyt i przyszłą zdolność do korzystania z pieniędzy. Może zapobiec lub opóźnić przejęcie domu i przejęcie samochodu, a także może powstrzymać zajęcie wynagrodzenia i inne czynności prawne stosowane przez wierzycieli w celu odzyskania długów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Kalendarze trójdzielne w atrakcyjnych odsłonach

Wiele firm zastanawia się nad ciekawymi projektami marketingowymi, które mogłyby skutecznie reklamować działalność biznesową, a przy tym pozytywnie inspirować. Taką funkcję mogą spełniać na przykład firmowe kalendarze trójdzielne, które po…
View Post

System przyszłości

Zapytania czym jest system erp często pojawiają się na forach technologicznych i tematycznych. System bije bowiem rekordy popularności w ostatnim czasie jako znaczne wsparcie w prowadzeniu i funkcjonowaniu firmy. Nic…
View Post