Bez kategorii

Firmy transportujące odpady – jak porównywać oferty?

Usuwanie odpadów, jakie powstają na budowie – od gruzu, przez drobniejsze odpady, do różnego rodzaju śmieci to zadanie, które najczęściej powierza się zewnętrznym, wyspecjalizowanym firmom. Dzieje się tak zarówno przy realizacji największych inwestycji, jak i podczas budowy domów jednorodzinnych. Jak porównywać oferty firm?

Czym zajmuje się firma odbierająca odpady?

Transport odpadów z placu budowy do miejsca ich przeznaczenia (na przykład inne gałęzie budownictwa) to zadanie które wykonują firmy zajmujące się usuwaniem odpadów z placów budowy. W ramach prowadzonych usług można znaleźć bardzo różne rozwiązania i to od firmy, która jest głównym wykonawcą prac budowlanych zależy wybór konkretnych. Warto więc dobrze się przyjrzeć ofertom przedsiębiorstw od odpadów.

Przede wszystkim dostarczają one na place budowy kontenery, które dalej posłużą do gromadzenia w nich wszelkiego rodzaju odpadów. Zwyczajowo odpadów na budowie nie segreguje się – wymaga tego specyfika pracy. Do tego samego kontenera trafiają zarówno gruz, jak i drobne śmieci, takie jak plastikowe i papierowe opakowania po materiałach budowlanych, a nawet zużyte narzędzia. Ta sama firma zajmuje się transportem odpadów (w kontenerach) poza obręb placu budowy.

Transport odpadów i nie tylko – czego szukać w ofertach?

Oferty firm transportujących gruz i odpady znacznie różnią się między sobą. Przede wszystkim warto przeanalizować cenę i to, co się w niej zawiera. Firmy znacznie różnią się pomiędzy sobą pod tym względem, tak więc aby zapłacić jak najmniej należy starannie przeanalizować oferty.

Warto zwrócić również uwagę na fakt, że na rynku istnieje szeroki wybór kontenerów i innych rozwiązań. Dzięki temu można dostosować proces pozbywania się odpadów z terenu placu budowy do potrzeb i specyfiki działania własnej firmy. Dostępne są kontenery o różnych gabarytach i kształcie, a także specjalne worki na gruz. Analizując oferty warto więc zapoznać się bliżej z rozwiązaniami, które oferują poszczególne firmy.

Czy to zawsze kosztuje tyle samo?

Jak już wcześniej wspomniano istnieją duża rozpiętość cen na rynku jakim jest transport odpadów z placów budowy. Wybór właściwej firmy to jednak nie jedyna metoda, dzięki jakiej można zmniejszyć ponoszone koszta.

Warto wiedzieć, że polskie prawo budowlane dopuszcza wykorzystanie pewnej ilości gruzu w miejsce kruszywa używanego w ławach fundamentowych, czy wylewkach betonowych. Trzeba jednak pamiętać, że można tak postąpić tylko w ściśle określonych granicach, które definiują poszczególne przepisy prawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Czysta produkcja

Porządek w przemyśle – dlaczego jest tak ważny i jak go efektywnie utrzymać? Sprzątanie obiektów przemysłowych to zadanie wymagające specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Poznaj kluczowe aspekty, które zapewnią czystość i…
View Post

Na czym polega co packing?

Co packing jest usługą oferowaną przez magazyny i centra logistyczne praktycznie na terenie całego kraju, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Na czym dokładnie polega copacking?…
View Post

Google merchant center – naprawdę warto

Prowadząc sklep internetowy można zastanawiać się, jak ulepszyć swoją ofertę. Nie chodzi tylko o zwiększenie asortymentu i lepsze dopasowanie asortymentu dla klientów, ale chodzi również o usprawnienia techniczne.
View Post