Bez kategorii

Różnice pomiędzy żywicami

Żywice syntetyczne są bardzo ważne w przemyśle chemicznym, do produkowania półproduktów i produktów. Powstają wskutek skomplikowanych reakcji chemicznych.Zastosowania żywicy syntetycznej są nieograniczone. Podobnie jest w przypadku żywicy naturalnej, która powstaje przede wszystkim w drzewach iglastych, w specjalnych komórkach wydzielniczych.

Rodzaje żywicy naturalnej

Żywica naturalna występuje w kilku rodzajach. Jest to przede wszystkim damara, laka, gutaperka, mirra, haszysz, balata, bursztyn, sandarak i żywica sosny. Wyrabia się z nich liczne użyteczne produkty, takie jak terpentyna, kalafonia, lak, szelaki różne leki. Może także służyć do izolacji przewodów podwodnych. Bardzo przydatne są do produkcji tworzyw sztucznych.

Rodzaje żywicy syntetycznej

Bez żywic syntetycznych trudno wyobrazić sobie dzisiejszego świata. Najpopularniejszymi spośród żywic syntetycznych są epoksydowe z żywicą termoprzewodzącą włącznie, poliestry, żywice fenolowe, akrylowe, polichlorek winylu, poliuretany. Wykorzystuje się je do produkcji folii i plastików, laminatów, z których powstają płytki drukowane, które wykorzystuje się do produkcji układów elektronicznych, albo nadwozi samochodów czy ram wyczynowych rowerów.Żywice epoksydowe stosuje się jako klej do metalu, a silikonowe to świetny surowiec do wyrobu hydrożeli, które stosowane mogą być jako implanty w chirurgii.

Żywica termoprzewodząca- do czego służy

Żywica termoprzewodząca wykorzystywana jest na co dzień w przemyśle elektronicznym głównie. Jest ona dwuskładnikowa i przeznaczona przeważnie do zalewania i hermetyzacji, o wysokim przewodnictwie cieplnym. Jest ona niepalna i wodoodporna, a także nietoksyczna. Ma wysoką odporność na wodę i chemikalia, a także wysokie przewodnictwo cieplne. Idealna jest wszędzie tam, gdzie wymagane jest efektywne rozpraszanie światła.

Różnice między żywicą epoksydową i poliestrową

Żywica epoksydowa oferuje znacznie wyższą jakość, ponieważ ma znacznie lepsze parametry, natomiast żywice poliestrowe mają wysoki poziom skurczu w trakcie naprężania. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku elementów ściśle dopasowanych do siebie. Żywica epoksydowa utwardza się wolniej i znacznie lepiej przylega do włókien.

Żywica termoprzewodząca dostępna jest w ofercie Elektronika.mcc.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Dystrybucja oprogramowania

Niemal każda prężnie rozwijająca się firma staje w pewnym momencie przed koniecznością dostosowania oprogramowania do swoich indywidualnych wymagań. I nieważne, czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, czy ogromna firma działająca…
View Post

SEP – co warto wiedzieć

SEP to organizacja pozarządowa zrzeszająca inżynierów, technologów oraz adeptów szkół związanych z szeroko pojętą elektryką. SEP zajmuje się propagowaniem oraz edukacją na temat kwestii związanych z dziedziną elektryki.
View Post

Jak wysłać paczkę z Polski do Irlandii?

Nasi rodacy mieszkają dzisiaj w każdym zakątku świata, rodziny, które pozostały w Polsce czasami wysyłają swoim bliskim paczki. Mamy więc bardzo mocno rozpowszechnione wysyłanie paczek za granicę. Przykładem kraju, gdzie…
View Post