Bez kategorii

Ochrona w pracy i na co dzień z rękawicami nitrylowymi

Nitrylowe rękawice ochronne to wielość zalet. Doceniają je szczególnie pracownicy poszczególnych branż. Zastosowanie tych produktów jest jednak bardzo szerokie, dlatego można je dostrzec w mieszkaniach jako wsparcie podczas sprzątania lub wykonywania innych czynności domowych. Przed czym chronią rękawice tego typu?

Oczywiste właściwości rękawic ochronnych nitrylowych, czyli zabezpieczenie przed działaniem różnego rodzaju substancji

Trudno wyobrazić sobie badanie preparatów medycznych, pracę w gastronomii lub wizytę u lekarza bez użycia rękawic ochronnych nitrylowych. Bardzo często nie zwraca się na nie uwagi – są tak bardzo oczywistym elementem funkcjonowania danych branż. Zdecydowanie wpływają na komfort wykonywania pracy oraz ogólne samopoczucie klientów lub pacjentów – ma się wtedy poczucie bezpieczeństwa.

Jakie właściwości mają rękawiczki ochronne nitrylowe? W zależności od rodzaju mogą zabezpieczać skórę przed kontaktem z chorobotwórczymi drobnoustrojami lub uszkodzeniami mechanicznymi. Warto podkreślić, że rękawiczki przeznaczone dla medyków muszą przejść szereg testów, które gwarantują optymalną ochronę.

Różne rodzaje, czyli uniwersalność, której trudno zaprzeczyć

Sporą zaletą, którą wyróżniają się rękawice ochronne nitrylowe, jest to, że mają bardzo szerokie zastosowanie. Wynika to głównie z dostępności różnych rodzajów produktów. W sklepach kupić można jednorazowe oraz wielorazowe rękawiczki, które różnią się trwałością.

Do zadań specjalnych przygotowana jest także wyjątkowa oferta. Rękawice nitrylowe występują również w wersji z powłoką antypoślizgową, z wkładem ocieplającym oraz odpornością na działanie cieczy. Praca w wymagających warunkach nie musi więc być bardzo uciążliwa. Co więcej, rękawiczek tych można używać także w bardzo niskich lub wysokich temperaturach.

Wygoda przede wszystkim

Rękawice ochronne nitrylowe są często wybierane także ze względu na komfort użytkowania. Materiał, z którego są wykonane charakteryzuje się dużą elastycznością, dzięki czemu przylega do dłoni i nie utrudnia pracy ciągłym zsuwaniem się.

Spory wybór rozmiarów także znacznie wpływa na wygodę pracy. Zarówno małe dłonie, jak i większe mogą uzyskać właściwą dla nich ochronę. Zwykle dostępne są w rozmiarach od XS do XXL.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak wybrać nieruchomość pod inwestycję?

Nieruchomości to jeden z najlepszych sposobów na ulokowanie kapitału. Pieniądz nie traci na wartości, a dodatkowo istnieje możliwość uzyskania tak zwanego dochodu pasywnego – sporych zysków przy minimalnym nakładzie pracy.…
View Post

Jak sprytnie się organizować?

Temat organizacji wraca jak bumerang co roku zwykle 1 stycznia lub na początku września. Związane jest to z tym, że właśnie wtedy ludzie chcą lepiej planować i organizować swoje życie.…
View Post