Bez kategorii

Czy język angielski nadal jest na topie?

Globalizacja wkroczyła w nasze życie pełną parą. Nikt praktycznie nie zastanawia się już, czy kupuje zagraniczne ubrania, ogląda film na komputerze produkowanym w innym kraju, czy je w knajpie, której właścicielem jest cudzoziemiec. Kultury i zwyczaje mieszają się, zwłaszcza w każdym większym mieście. Młodzież wyjeżdża na studia za granicę, zdobywa pracę i tam osiada na stałe.

W naukę jakiego języka zainwestować?

Absolutnym must have jest w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych. Chociażby przeglądając oferty pracy, można zauważyć, że niemal w każdej z nich wymogiem jest język angielski. Czy jednak nadal jest to topowy język zagraniczny, w którego naukę warto inwestować? Odpowiedź jest jednoznaczna – owszem! To właśnie język angielski jest tym, który najczęściej wybierany jest w międzynarodowych korporacjach, to również nim najłatwiej posługiwać się będąc na wakacjach za granicą. Z pewnością, poza językiem angielskim, warto poszerzać swoje umiejętności lingwistyczne w innych obszarach. W ostatnich czasach bardzo popularne stają się również języki hiszpański czy włoski. Sporo osób trenuje swoje umiejętności w posługiwaniu się językiem niemieckim. Bardziej egzotyczne wybory, choć również popularne, to sinologia, czyli nauka języka chińskiego. Można zatem przyjąć, że język angielski jest już podstawą, z którą każdy młody człowiek powinien wkraczać w dorosłość.

Jak uczyć się języka angielskiego samodzielnie?

Wiele osób twierdzi, że nie ma czasu poszerzać swoich umiejętności lingwistycznych. Rzeczywiście, wszyscy są w dzisiejszych czasach zabiegani. Jednak kto powiedział, że języka angielskiego można uczyć się wyłącznie na kursie, który odbywa się kilka razy w tygodniu? Nic bardziej mylnego. Można zrobić bardzo dużo we własnym zakresie, aby poszerzyć swoje słownictwo czy ulepszyć znajomość zasad gramatyki. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest chociażby oglądanie seriali po angielsku. Wystarczy wyłączyć polskie napisy czy lektora. Z pewnością, każdy z nas dla relaksu ogląda co jakiś czas film czy serial, który jest właśnie w tym języku obcym. Doskonałym pomysłem jest również słuchanie audiobooków w tym języku czy czytanie samodzielnie książek po angielsku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Kredyt na cztery kółka

Planujesz zakup samochodu, ale zastanawiasz się, ile kredytu możesz wziąć, aby nie obciążyć zbytnio domowego budżetu? Odpowiedź nie jest prosta, ale w tym artykule postaramy się przybliżyć Ci najważniejsze aspekty,…
View Post