Bez kategorii

Angielski – język coraz mniej obcy

Językiem angielskim posługuje się na świecie według różnych szacunków od 1,4 do 1,8 miliarda ludzi. Zastanawianie się, po co uczyć się najpopularniejszego języka na świecie jest dzisiaj bezzasadne.

Dlaczego pośród wielu kursów edukacyjnych seniorzy powinni zwrócić szczególną uwagę na kurs angielskiego?

Język Szekspira jest obecny w każdym aspekcie życia społecznego. Rozpoczynając od edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej, poprzez dalsze poziomy nauczania angielski stał się jednym z filarów przyswajania wiedzy. Młodzi ludzie najczęściej posługują się nim bezstresowo. Im starsze pokolenie, tym trudniej znaleźć osoby mówiące po angielsku. Dostępność olbrzymich ilości treści w serwisach społecznościowych (i nie tylko) w tym języku zachęca także seniorów, ludzi starszych, którzy nie rozumieją angielskiego do przemyślenia udziału w kursach językowych lub innej formie nauki.Starsza część społeczeństwa niezależnie od swoich zainteresowań i kierunków rozwoju powinna w pierwszym rzędzie skupić się na mowie Szekspira. Właśnie z uwagi na możliwości, jakie daje znajomość tego języka w dostępie do olbrzymiej ilości wiedzy w każdym możliwym obszarze.Inne plusy są również oczywiste. Tak jak w przypadku reszty społeczeństwa seniorzy z przygotowaniem językowym stają się pełnoprawnymi członkami „globalnej wioski”.

Jak najefektywniej nauczyć się angielskiego po sześćdziesiątym roku życia?

Seniorzy rozpoczynający przygodę z nauką języka obcego powinni przede wszystkim rozważyć opcję: kurs angielskiego.Mogą skorzystać z kursów stacjonarnych, niejednokrotnie dostosowanych dla ich grupy wiekowej. Mogą brać udział w kursach bez tego typu sugestii dla uczestników. Ci, którzy biegle posługują się nowymi technologiami, powinni rozważyć opcję kursów online, aplikacji językowych, a najlepiej zmiksowania kilku możliwych ścieżek edukacyjnych.

Czy można biegle opanować język obcy w starszym wieku?

Istnieje mnóstwo przykładów, że zdecydowanie tak. Wszystko zależy od odpowiedniego poziomu determinacji, umiejętności uczenia się, umiejętności dobrej zabawy w trakcie nauki.Ważna jest dzienna ilość czasu poświęcana na kurs angielskiego, naukę słownictwa, osłuchiwania się z językiem.

Akurat seniorzy mają najczęściej więcej wolnego czasu niż młodsi członkowie społeczeństwa.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Nowoczesny biurowiec

Pandemia zmieniła losy świata. Pracownicy, którzy do tej pory codziennie jeździli do biura, dzisiaj najczęściej wykonują swoją pracę w zaciszu domowym. Niektórym osobom łatwiej się zmotywować, inni mają z tym…
View Post

Apartamenty inwestycyjne nad morzem

Poranek przy kawie i morskiej bryzie, pieszczącej subtelnie Twoją twarz lub wieczór z widokiem na malowniczy zachód słońca, przy akompaniamencie dobiegającego z oddali krzyku mew. Majaczący na widnokręgu statek, kołyszący…
View Post