Bez kategorii

W jaki sposób ogłosić upadłość konsumencką?

Wiele osób, które znalazły się w ciężkiej sytuacji finansowej, decydują się ogłosić upadłość konsumencką. To może być dobra decyzja, ale źle zastosowana może dłużnikowi sprawić jeszcze większe kłopoty. Upadłość konsumencka na ogół niewiele różni się od działań komornika. W obu przypadkach osoba fizyczna traci cały swój majątek. Jednakże syndyk, który zajmuję się upadłością ma na celu odbudować budżet dłużnika, nawet kosztem wierzycieli.

Kto może orzekać o upadłości konsumenckiej?

Orzekać o upadłości konsumenckiej może tylko sąd, który działa na wniosek osoby zadłużonej. Sąd także stwierdza, czy dłużnik jest w stanie spłacić wszystkie swoje zobowiązania. Wskutek tej decyzji osoba zadłużona traci wszystko, co ma cennego i wartościowego, ale równocześnie może w pewien sposób zacząć życie od nowa. Wniosek o upadłość składa się oczywiście do sądu. Nie jest on skomplikowany i każda osoba fizyczna jest w stanie go samodzielnie wypełnić. W dalszej kolejności sąd decyduje które długi może całkowicie lub częściowo umorzyć oraz ustala tzw. plan spłaty. Oczywiście może on podjąć decyzja także o sprzedaży majątku dłużnika. Warto zaznaczyć, że nie wszystkie instytucje mogą ogłosić upadłość.

Nalezą do nich takie jednostki jak skarb państwa, samorządy terytorialne, publiczne samodzielne zakłady opieki zdrowotnej, uczelnie czy osoby prowadzące gospodarstwo rolne. W przypadku zaistnienia problemów finansowych zawsze warto skorzystać z usług kancelarii upadłościowej. Współczesna kancelaria upadłościowa posiada bogate doświadczenie w kwestii upadłości konsumenckiej. Ponadto prawo upadłościowe kancelaria po zmianie przepisów daje nadzieje nawet tym dłużnikom, którzy umyślnie doprowadzali do swojej niewypłacalności. Natomiast prawo upadłościowe Warszawa dotyczy głównie zasad wspólnego dochodzenia roszczeń oraz należności wierzycieli.

Ogólne założenia Prawa Upadłościowego

Głównym celem stworzenia Prawa Upadłościowego było unormowanie procedur, które związane są z odzyskiwaniem należności wierzycieli od osoby zadłużonej. W prawie tym zostały również zawarte skutki ogłoszenia upadłości oraz ogólne zasady postępowania naprawczego, zwłaszcza dla niewypłacalnych przedsiębiorców. Na współczesnym rynku dłużnik znajdzie wiele kancelarii, które specjalizują się w tzw. upadłości konsumenckiej oraz prawie upadłościowym. Z pewnością każda kancelaria upadłościowa pomoże klientowi przebrnąć przez ten trudny i żmudny proces. Prawo upadłościowe kancelaria zazwyczaj dla dłużników jest zazwyczaj skomplikowane oraz trudne. Mimo tego warto zawsze skierować wniosek o upadłość do sądu. Życie po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej jest spokojniejsze oraz dłużnika nie nękają już komornicy ani firmy windykacyjne. Prawo upadłościowe warszawa daje po prostu szansę na nowe oraz lepsze życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Sklep numizmatyczny Coinart

W dzisiejszych czasach osoby posiadające oszczędności zastanawiają się nad najbardziej dogodną formą ich zabezpieczenia. Jedna z pewniejszych inwestycji to złoto i srebro w formie monet oraz kruszce. Coinart sklep numizmatyczny…
View Post

Gadżety reklamowe dla firm

Gadżety reklamowe to dziś powszechny sposób promocji swojej firmy czy sprzedawanych produktów. Jednak w natłoku kampanii marketingowych, ulotek, różnego typu próbek, klient może się po prostu zgubić i nie zwracać…
View Post

Kursy SEP w Gdańsku

Zawód elektryka jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych na polskim rynku. Nic dziwnego, fachowców brakuje tutaj już od wielu lat. Coraz większa liczba młodych ludzi decyduje się na wykonywanie zawodu…
View Post

Bogata oferta szkół językowych

Czasami stajemy w życiu przed koniecznością nauki języka obcego. Powody mogą być różne. Zazwyczaj związane są z naszą pracą, jej zmianą, awansem, wyjazdem za granicę lub licznymi podróżami.
View Post