Jeden karton – różne zastosowania

Opakowania tekturowe są powszechnie stosowane i mogą pełnić różne funkcje. Najczęściej są praktyczną ochroną produktu przed uszkodzeniem, ale mogą być także opakowaniem posiłków zamawianych do domów.

Funkcje dekoracyjne

Dekoracyjne funkcje kartonów charakterystyczne są dla stylu skandynawskiego. W sklepach można wybrać kartony w różnych kształtach, rozmiarach i wzornictwie do przechowywania przedmiotów.

Doskonale nadają się do uporządkowania przestrzeni w szafach, jako pojemniki na zabawki, gromadzenia dokumentów lub innych przedmiotów. Kartony dekoracyjne są bardzo sztywne i najczęściej obleczone tkaniną dekoracyjną lub folią.

Eleganckie pudełka kartonowe doskonale nadają się do zapakowania prezentu z okazji urodzin, imienin, ślubu, walentynek. Nawet symboliczny prezent nabierze innego wymiaru w kolorowym pudełku przewiązanym wstążeczką.

Funkcje reklamowe

Sprawą oczywistą jest, że reklama przysparza klientów, nie może być jednak nachalna, ale powinna zapadać w pamięć. Najlepszym sposobem jest umieszczanie reklamy na opakowaniach produktów. Nie są nachlane, klientom kojarzą się z konkretnym produktem, firmą. Jeśli będą zadowoleni, zamówią ponownie.Każda hurtownia opakowań kartonowych w swojej ofercie proponuje indywidualne nadruki, przy nawiązaniu stałej współpracy są to minimalne koszty dodatkowe, które szybko się zwrócą.

Funkcje praktyczne

Opakowanie jednorazowe z kartonu jest opakowaniem ekologicznym. Rozkłada się w ciągu pół roku, ale może być poddane także recyklingowi.

Opakowanie jednorazowe ma zastosowanie przede wszystkim w gastronomii. Do pudełek kartonowych można zapakować pizze o różnych rozmiarach, makarony oraz inne dania cateringowe. Na każdym opakowaniu można umieścić nadruki reklamowe oraz informacje o sposobie zamawiania posiłków.

Bardzo często na opakowaniach kartonowych stosowanych w przemyśle, aptekach umieszczane są informacje o produkcie, sposobie stosowania, dacie przydatności do spożycia. Bardzo często producenci umieszczają także dane techniczne, instrukcję montażu i obsługi. Te informacje ułatwiają klientom dokonanie wyboru wśród podobnych produktów. Takie pudełka oczywiście musi przygotować hurtownia opakowań kartonowych według indywidualnego zlecenia.