Bez kategorii

Jeden karton – różne zastosowania

Opakowania tekturowe są powszechnie stosowane i mogą pełnić różne funkcje. Najczęściej są praktyczną ochroną produktu przed uszkodzeniem, ale mogą być także opakowaniem posiłków zamawianych do domów.

Funkcje dekoracyjne

Dekoracyjne funkcje kartonów charakterystyczne są dla stylu skandynawskiego. W sklepach można wybrać kartony w różnych kształtach, rozmiarach i wzornictwie do przechowywania przedmiotów.

Doskonale nadają się do uporządkowania przestrzeni w szafach, jako pojemniki na zabawki, gromadzenia dokumentów lub innych przedmiotów. Kartony dekoracyjne są bardzo sztywne i najczęściej obleczone tkaniną dekoracyjną lub folią.

Eleganckie pudełka kartonowe doskonale nadają się do zapakowania prezentu z okazji urodzin, imienin, ślubu, walentynek. Nawet symboliczny prezent nabierze innego wymiaru w kolorowym pudełku przewiązanym wstążeczką.

Funkcje reklamowe

Sprawą oczywistą jest, że reklama przysparza klientów, nie może być jednak nachalna, ale powinna zapadać w pamięć. Najlepszym sposobem jest umieszczanie reklamy na opakowaniach produktów. Nie są nachlane, klientom kojarzą się z konkretnym produktem, firmą. Jeśli będą zadowoleni, zamówią ponownie.Każda hurtownia opakowań kartonowych w swojej ofercie proponuje indywidualne nadruki, przy nawiązaniu stałej współpracy są to minimalne koszty dodatkowe, które szybko się zwrócą.

Funkcje praktyczne

Opakowanie jednorazowe z kartonu jest opakowaniem ekologicznym. Rozkłada się w ciągu pół roku, ale może być poddane także recyklingowi.

Opakowanie jednorazowe ma zastosowanie przede wszystkim w gastronomii. Do pudełek kartonowych można zapakować pizze o różnych rozmiarach, makarony oraz inne dania cateringowe. Na każdym opakowaniu można umieścić nadruki reklamowe oraz informacje o sposobie zamawiania posiłków.

Bardzo często na opakowaniach kartonowych stosowanych w przemyśle, aptekach umieszczane są informacje o produkcie, sposobie stosowania, dacie przydatności do spożycia. Bardzo często producenci umieszczają także dane techniczne, instrukcję montażu i obsługi. Te informacje ułatwiają klientom dokonanie wyboru wśród podobnych produktów. Takie pudełka oczywiście musi przygotować hurtownia opakowań kartonowych według indywidualnego zlecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Zleć wywóz śmieci profesjonalnej firmie

Jak pozbyć się dodatkowych odpadów lub takich, których nie można pozostawić w tradycyjnych koszach? Rozwiązaniem jest na to firma wywożąca śmieci. Taka usługa to przede wszystkim wygoda oraz nieduże koszty.
View Post

Co to jest paletopojemnik IBC?

Paletopojemnik IBC jest nowoczesnym kontenerem, który może służyć do przechowywania i transportowania ciekłych substancji o charakterze neutralnym, palnym, a także do substancji niebezpiecznych. Z czego są wykonane? IBC wymiary jakie…
View Post

Moda z drugiej ręki

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i poszukiwania unikalnych stylizacji, hurtownie odzieży używanej zyskują na popularności. Dowiedz się, dlaczego warto zainteresować się tą alternatywą dla tradycyjnego shoppingu i jakie korzyści niesie…
View Post