Bez kategorii

Jeden karton – różne zastosowania

Opakowania tekturowe są powszechnie stosowane i mogą pełnić różne funkcje. Najczęściej są praktyczną ochroną produktu przed uszkodzeniem, ale mogą być także opakowaniem posiłków zamawianych do domów.

Funkcje dekoracyjne

Dekoracyjne funkcje kartonów charakterystyczne są dla stylu skandynawskiego. W sklepach można wybrać kartony w różnych kształtach, rozmiarach i wzornictwie do przechowywania przedmiotów.

Doskonale nadają się do uporządkowania przestrzeni w szafach, jako pojemniki na zabawki, gromadzenia dokumentów lub innych przedmiotów. Kartony dekoracyjne są bardzo sztywne i najczęściej obleczone tkaniną dekoracyjną lub folią.

Eleganckie pudełka kartonowe doskonale nadają się do zapakowania prezentu z okazji urodzin, imienin, ślubu, walentynek. Nawet symboliczny prezent nabierze innego wymiaru w kolorowym pudełku przewiązanym wstążeczką.

Funkcje reklamowe

Sprawą oczywistą jest, że reklama przysparza klientów, nie może być jednak nachalna, ale powinna zapadać w pamięć. Najlepszym sposobem jest umieszczanie reklamy na opakowaniach produktów. Nie są nachlane, klientom kojarzą się z konkretnym produktem, firmą. Jeśli będą zadowoleni, zamówią ponownie.Każda hurtownia opakowań kartonowych w swojej ofercie proponuje indywidualne nadruki, przy nawiązaniu stałej współpracy są to minimalne koszty dodatkowe, które szybko się zwrócą.

Funkcje praktyczne

Opakowanie jednorazowe z kartonu jest opakowaniem ekologicznym. Rozkłada się w ciągu pół roku, ale może być poddane także recyklingowi.

Opakowanie jednorazowe ma zastosowanie przede wszystkim w gastronomii. Do pudełek kartonowych można zapakować pizze o różnych rozmiarach, makarony oraz inne dania cateringowe. Na każdym opakowaniu można umieścić nadruki reklamowe oraz informacje o sposobie zamawiania posiłków.

Bardzo często na opakowaniach kartonowych stosowanych w przemyśle, aptekach umieszczane są informacje o produkcie, sposobie stosowania, dacie przydatności do spożycia. Bardzo często producenci umieszczają także dane techniczne, instrukcję montażu i obsługi. Te informacje ułatwiają klientom dokonanie wyboru wśród podobnych produktów. Takie pudełka oczywiście musi przygotować hurtownia opakowań kartonowych według indywidualnego zlecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Co to są znaki bezpieczeństwa?

Znaki bezpieczeństwa jest to zestaw symboli, który dotyczy przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz higieny. Stosowane są przeważnie w zakładach pracy i w miejscach użyteczności publicznej. Wszystkie znaki są podstawowymi oznaczeniami każdego…
View Post

Biuro z klasą

Branża usług rozwija się w województwie wielkopolskim bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat potroiła się tu liczba firm zajmujących się szeroko rozumianym IT, zwiększyła też ilość biur korporacji. W…
View Post

Bogata oferta szkół językowych

Czasami stajemy w życiu przed koniecznością nauki języka obcego. Powody mogą być różne. Zazwyczaj związane są z naszą pracą, jej zmianą, awansem, wyjazdem za granicę lub licznymi podróżami.
View Post

Szkolenie BHP on-line

Kto tylko mógł, podczas pandemii przenosił działalność do sieci. Powód bywał w zasadzie jeden – możliwość ciągłego świadczenia usług oraz zachowanie płynności finansowej. Czy np. szkolenie BHP przez internet może…
View Post