Bez kategorii

Zawodowy petsitter

Właściciele psów wiedzą, że opieka nad pupilem to nie tylko przyjemność, ale też obowiązek. W przypadku wyjazdu na kilka dni może pojawić się problem związany z karmieniem psa i wyprowadzaniem go na spacer. W tej sytuacji można skorzystać z pomocy petsittera, czyli zawodowego opiekuna dla psa.

Opieka nad psem w domu właściciela

Psy raczej nie lubią podróżować w odległe miejsca. Często źle znoszą samą podróż i trudno się im przyzwyczaić do nowego miejsca pobytu. Gdy zostają na dłużej same w domu, tęsknią za swoim panem i nie mają zapewnionej odpowiedniej opieki.

Wynajęcie osoby, która zapewni opiekę nad psem w domu właściciela to optymalne rozwiązanie. Może to być ktoś znajomy lub zawodowy petsitter. Opiekunowie zawodowi prowadzą działalność gospodarczą i przeważnie rzetelnie wywiązują się z powierzonych im obowiązków.

Obowiązki petsittera

Podczas pierwszego spotkania właściciel i petsitter ustalają szczegóły opieki nad psem. Należy uwzględnić, w jakim wymiarze czasu i w jakich godzinach opiekun będzie zajmował się pupilem.

Zakres współpracy to przede wszystkim spacery, zabawa i karmienie psa. Opieka nad psem w domu właściciela to również nawiązywanie pozytywnych relacji ze zwierzakiem. Ważne jest też ustalenie godzin karmienia psa i jego jadłospisu.

Jak powinna wyglądać opieka nad psem?

Grafik odwiedzin u psa to przeciętnie trzy razy dziennie. Pies powinien być wyprowadzany na 30- minutowe spacery, na których będzie mógł się wybiegać i załatwić potrzeby fizjologiczne.

W przypadku zawodowych petsitterów spacery z psem są rejestrowane na mapie. Robione są również zdjęcia i nakręcane filmiki. Klient ma dostęp do panelu psa, na którym co wieczór można sprawdzić, czy podczas opieki nad psem w domu właściciela wszystko było w porządku.

Po spacerze pies powinien dostać jedzenie i świeżą wodę, zgodnie z zaleceniami właściciela. Jeśli zakres obowiązków opiekuna ma być rozszerzony, powinien on być ustalany podczas pierwszej wizyty.

Dlaczego warto skorzystać z zawodowego petsittera?

Zawodowy petsitter to osoba dla której praca to prawdziwa pasja. Sympatia dla zwierząt to gwarancja, że opieka nad psem w domu właściciela będzie przebiegać w sposób właściwy i zwierzę nie będzie zestresowane.

Z opiekunem można się kontaktować, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Dzięki filmikom udostępnionym na panelu psa właściciel może się nie martwić o losy pupila. Zawodowy petsitter posiada nie tylko doświadczenie zdobyte przebytymi szkoleniami i certyfikatami, ale również predyspozycje i umiejętność indywidualnego podejścia do zwierzaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Kalendarze firmowe z logo

Istnieje bardzo wiele różnych metod na to, aby skutecznie zbudować pozytywny wizerunek firmy i regularnie promować jej działalność. W obecnych czasach jedną z najczęściej wykorzystywanych metod na promocję są akcesoria…
View Post

Metody znakowania odzieży

Nie tylko w branży reklamowej, ale również w innych dziedzinach często istnieje konieczność umieszczenia jakiegoś napisu lub obrazka na materiale. Z jakiej metody wtedy skorzystać?
View Post

Pojemniki plastikowe zamykane

Bardzo trudno w sklepach przemysłowych kupić pojemniki plastikowe zamykane, które sprawdzą się u osób prowadzących sklepy spożywcze lub firmy transportowe. Taki asortyment powinien bowiem spełniać określone normy i co najważniejsze,…
View Post

Bo w saunie fajnie jest…

Wydaje się, że Polacy nie docenili jeszcze w wystarczającym stopniu korzyści wynikających z regularnego przebywania w saunie. Tymczasem inne nacje już od dawna wiedzą, że sauna to zdrowie! Oczywiście, jak…
View Post