Bez kategorii

Sztucer – strzał w dziesiątkę

Pasjonuje Cię strzelectwo i jesteś częstym gościem na strzelnicy czy polowaniach koła łowieckiego? Może dopiero zaczynasz przygodę z bronią i chcesz wejść w świat karabinu i śrutu? Ten artykuł jest dla ciebie bez względu na to, które pytanie jest Ci bliższe. Sztucery myśliwskie to fundament i klasyka myślistwa. Nabywając sztucer robimy pierwszy krok do wejścia w ten zacny sport dlatego omówię tu nie tylko profesjonalne sztucery myśliwskie, lecz również te dla początkujących .

Broń myśliwska używana sztucery

Nabywając swój pierwszy sztucer, chcąc wdrożyć się w sport strzelecki warto wybrać broń używaną. Nie ma przecież pewności czy ta forma broni nam się spodoba, lepiej więc kupić tańszą używkę niż przepłacić za nowy profesjonalny sprzęt, z którego być może potem nie będziemy korzystać. Na polskim rynku broń myśliwska używana sztucery, wiatrówki i pojedynki śrutowe to liczny produkt.

W ofertach indywidualnych i sprzedaży detalicznej broni używanej znajdziemy zarówno radzieckie pojedynki śrutowe w cenie do 400 złotych jak i sztucery Iż-18 MN Baikal warte na rynku wtórnym około 600 złotych. Zarówno pierwsza jak i druga opcja to idealny wybór dla osoby początkującej. Pomimo kilku wad, jak toporność i odrzut, broń ta ma liczne zalety – dość dobre celowniki, łatwość trzymania i solidność konstrukcji wytrzymującej nawet skrajne warunki atmosferyczne bez uszczerbku w pracy.

Broń dla zaawansowanych

Na forach myśliwskich i portalach aukcyjnych broni często pojawiają się ogłoszenia w stylu: „znakomitej jakości, zdobiony sztucer myśliwski sprzedam” bądź „profesjonalny sztucer myśliwski sprzedam”. Takie propozycje najczęściej zawierają oferty sprzedaży sztucerów Steyr Mannlicher Luxus lub Winchester M70 Featherweight. Są to profesjonalne sztucery atrakcyjne zarówno od strony technicznej jak i wizualnej.

Sztucer Winchester M70 Featherweight, którego cena wynosi około 4 tysiące złotych to broń o 56 centymetrowej lufie i kalibrach od wyboru: 243 Win, 30-06 i 308 Win. 6 nabojowy magazynek i niewielka 3 kilogramowa waga to niewątpliwe zalety tej broni.Steyr Mannlicher Luxus to sztucer wart około 10 tysięcy złotych. Produkt ten zachęca systemem wymiennych luf (bez obawy o niemożliwość strzelania ze względu na przegrzanie) oraz niewielką masą 3 kilogramy przy lufie długości 60 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like