Bez kategorii

Szkolenie okresowe dla pracodawców

Dyrektor szkoły, właściciel zakładu produkcyjnego, kierownik wydziału organizacyjnego oraz wszyscy inni, którzy zatrudniają lub kierują określoną grupą pracowników, muszą obligatoryjnie przejść szkolenie BHP dla osób kierujących pracownikami. Jest to określone aktami prawnymi i znajduje się w Kodeksie pracy.

Szkolenie bhp dla osób kierujących pracownikami

Każdy zakład pracy, urzędy oraz inne jednostki organizacyjne rządzą się swoimi prawami. To na pracodawcy lub dyrektorze spoczywa odpowiedzialność za zdrowie i życie podwładnych i do jego obowiązków zależy zapewnienie im bezpiecznych i wygodnych warunków pracy na określonym stanowisku. Aby zdobyć odpowiednią wiedzę z tego zakresu niezbędne jest szkolenie okresowe BHP dla pracodawców.

Trzeba je również odbyć wtedy, gdy do naszego zakładu przybywają uczniowie i studenci odbywający praktyczną naukę zawodu. Mimo że nie są zatrudniani, to jednak pracodawca musi być przeszkolony w zakresie BHP. Oni tym bardziej są narażeni na niebezpieczeństwa wynikające z danego miejsca pracy – są przecież dopiero uczniami.

Co daje szkolenie okresowe dla pracodawców?

Dzięki nim przede wszystkim otrzymuje się niezbędne zaświadczenie o odbyciu kursu, a także niezwykle istotną wiedzę z zakresu BHP. Są to między innymi wiadomości z zakresu regulacji prawnych dotyczących prawa pracy, przepisów i wymogów przeciwpożarowych związanych z danym stanowiskiem pracy, wiedzę z zakresu szkodliwości różnych czynników oraz fachową ich ocenę oraz wiele innych.

Szkolenie okresowe BHP dla pracodawców to także tematyka związana z udzielaniem pierwszej pomocy przedlekarskiej, ochroną pracy kobiet w ciąży, karmiących matek czy młodocianych pracowników. Są to bardzo ważne regulacje, które mogą ulegać zmianom, a dzięki szkoleniom wiedza z tego zakresu jest na bieżąco uaktualniana.

Jak długo ważne jest zaświadczenie o odbyciu szkolenia?

Szkolenie okresowe dla pracodawców, jak sama nazwa wskazuje, nie jest wydawane bezterminowo. Ważne jest ono przez ściśle określony czas, np. 5 lat, a po tym czasie niezbędne jest ponowne odbycie szkolenia. Każdy pracodawca powinien więc pamiętać o konieczności jego odbycia, w innym przypadku może z tego powodu ponieść konsekwencje prawne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Numizmatyka się opłaca

Obecny okres to trudny czas dla osób oszczędzających pieniądze. Wysoka, wciąż rosnąca inflacja sprawia, iż pieniądz traci wartość zaś niskie stopy procentowe czynią lokaty i konta oszczędnościowe nieopłacalnymi. Na fali…
View Post

Jak wymiary europalety wpłynęły na czas?

Istnieje kilka rodzajów palet. Parametry wszystkich są regulowane normami europejskimi. Dzięki temu usprawnił się cały łańcuch logistyczny, który obejmuje transport, przeładunki, a także magazynowanie różnego rodzaju towarów. Niezwykle ważny jest…
View Post

Zastosowanie kartonów

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się Hurtownia kartonów. Produkty w opakowaniach kartonowych od dawna są dostępne na polskim rynku. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w kartony tekturowe…
View Post