Bez kategorii

Wszystko, co trzeba wiedzieć o upadłości konsumenckiej

Upadłość konsumencka to czasami jedyne rozwiązanie, by rozpocząć nowe życie, bez strachu, że za chwilę do drzwi zapuka komornik. Nie jest to jednak tak proste rozwiązanie, jak mogłoby się wydawać. Jak prawidłowo przeprowadzić upadłość konsumencką?

Upadłość konsumencka – co to jest?

Upadłość konsumencka osób fizycznych to koło ratunkowe, które daje ustawa osobom, których zobowiązania są tak duże, że przerastają ich możliwości finansowe. Jest to szansa na rozpoczęcie nowego życia, które będzie wolne od długów i strachu o jutrzejszy dzień.

Trzeba wiedzieć, że upadłość konsumencka Warszawa to również ratunek, dla osób, które zabrnęły w długi umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa. Zaciąganie kredytów oraz pożyczek, które przerastają zdolność spłat nie jest powodem, dla którego nie można starać się o upadłość konsumencką.

Jak przeprowadzić upadłość konsumencką?

Upadłość konsumencka osób fizycznych może ogłosić wyłącznie sąd. Trzeba rozpocząć od złożenia wniosku, w którym osoba zadłużona musi przedstawić swoje miesięczne dochody oraz wydatki.

Podczas rozprawy sąd decyduje, czy długi zostaną umorzone. Trzeba wiedzieć, że sąd stara się, by chociaż w części wierzyciel otrzymał zadość uczynienie. Znaczy to, że sąd może umorzyć zadłużenie, ale nakaże sprzedaż samochodu, nieruchomości czy sprzętów domowych, by z otrzymanej kwoty w jak największym stopniu dłużnik mógł spłacić wierzycieli.

Upadłość konsumencka Warszawa to nie rozwiązanie, z którego można korzystać, gdy tylko okazuje się, że rata zaciągniętych zobowiązań jest zbyt wysoka, a ich spłacanie sprawia nam trudność. Upadłość konsumencka osób fizycznych jest przeznaczona dla osób, które naprawdę nie są w stanie poradzić sobie ze spłatą długów.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej ma bardzo poważne konsekwencje. W celu wynagrodzenie szkód, jakie ponieśli wierzyciele syndyk zajmuje część wynagrodzenia za pracę oraz środki na koncie bankowym. W przypadku posiadanie dużej nieruchomość sąd może nakazać jej sprzedaż i przeprowadzkę do nieruchomości o niższym standardzie.

Trzeba również wiedzieć, że upadłość konsumencka Warszawa wiąże się z utratą kontroli nad dysponowaniem własnym majątkiem. Zarząd przejmuje syndyk upadłościowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Fenomen kampanii Adwords

Kampanie Adwords, są bardzo skuteczne i coraz więcej osób decyduje się w ten sposób zareklamować własną firmę i jej usługi. Jest to bardzo dobre wyjście, bo przede wszystkim mamy pewność,…
View Post