Bez kategorii

Skrzyniopalety i kisteny – dlaczego plastikowe?

Tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy firm na całym świecie regularnie wykorzystuje skrzyniopalety z plastiku i kisteny. Do ich wyjątkowych zalet należy wysoka trwałość i wszechstronność, pozwalająca na wykorzystanie w różnorakich typach biznesu. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Materiał

Pierwszą myślą, jaka zapewne przychodzi nam do głowy, gdy wyobrażamy sobie paletę czy skrzyniopaletę, jest drewno. Nic dziwnego, wszak wciąż jest to najpopularniejszy materiał, z którego powstają. Jednak w ostatnich latach prawdziwy boom następuje na skrzyniopalety z plastiku. Dlaczego plastik jest coraz chętniej wybieranym materiałem?

Jednym z argumentów przemawiających za wybraniem tworzyw sztucznych jest wysoka trwałość — plastikowe kisteny i skrzyniopalety mają trwałość obliczaną na co najmniej dziesięć lat. To o wiele więcej niż standardowy czas eksploatacji palety drewnianej. Wynika to między innymi z wysokiej odporności na zmienne warunki atmosferyczne, co pozwala im zachowywać swoje pierwotne parametry pomimo deszczu czy mrozu, ciągle zachowując pierwotną ładowność.

Dla innych osób bardziej wrażliwych na losy naszej planety zaletą skrzyniopalet plastikowych jest ich ekologiczność. Może na myśl o plastiku niekoniecznie jesteśmy przekonani, że jest to rozwiązanie bardziej ekologiczne, ale większość skrzyniopalet, palet i kistenów plastikowych jest zrobionych z materiałów poddanych recyclingowi, a po ich zniszczeniu nadal możliwa ich dalsza obróbka, przez co cykl życia raz wyprodukowanego materiału może sięgać nawet kilkudziesięciu lat. Inaczej jest z drewnem — trudno jest sobie wyobrazić dalsze wykorzystanie połamanych desek, wcześniej użytych przy produkcji palet.

Trzecia zaleta tworzyw sztucznych jako materiału na palety to wyższa higieniczność takiego rozwiązania. Po prostu — dzięki śliskiej strukturze, która nie jest podatna na wnikanie płynów i zabrudzeń, taki pojemnik jest o wiele łatwiejszy w utrzymaniu w dobrym stanie, często wystarczy je jedynie przetrzeć mokrą szmatką bądź kompresorem, aby przywrócić im pierwotną czystość. Można nawet używać preparatów do dezynfekcji, nawet z udziałem chloru.

Gdzie kupić kisteny i skrzyniopalety z plastiku?

Jeśli już ze względów praktycznych, ekologicznych bądź higienicznych zdecydujemy się na zakup polipropylenowych palet, warto rozejrzeć się za dobrym dostawcą. Najlepiej jest je kupować bezpośrednio od producenta, gdyż mamy gwarancję, że będą nowe, a często również może zapewnić nam on większy wybór, zależny od naszych wymogów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Kursy SEP – co to?

Dla wszystkich osób, które są zainteresowane urządzeniami elektrycznymi oraz zajmują się użytkowaniem oraz kontrolowaniem tych urządzeń elektrycznych, powstają specjalne kursy SEP (Stowarzyszenia Elektryków Polskich). Dzięki uczestnictwu w takich kursach, osoby…
View Post

Jak zostać partnerem Google?

Posiadanie statusu Google Partners (podstawowego, jak i Partner Premium) oferuje wiele korzyści. Dzięki temu mamy dostęp do dodatkowych szkoleń, zaplecza technicznego oraz promocji. Jest to nie lada gratka dla wszystkich…
View Post

Pomysł na prezent

Wielkimi krokami zbliżają się urodziny Twoich rodziców lub dziadków? Zastanawiasz się co zakupić im w tym roku z tej właśnie okazji? Nie masz zielonego pojęcia, na co się zdecydować, ani…
View Post