Bez kategorii

Przygotowanie przesyłki – o czym należy pamiętać?

Każdy kto prowadzi sprzedaż wysyłkową musi zadbać o to, aby paczki dopięte były na ostatnim guzik, dzięki czemu będzie można zadowolić nawet najbardziej wymagających i najbardziej wybrednych klientów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, w jaki sposób wysyłać towar do swoich klientów, aby Ci zawsze do nas wracali i po raz kolejny skorzystali z naszych usług.

Perfekcyjne przygotowanie przesyłki

W pierwszej kolejności pamiętać należy o tym, że na kosztach pakowania towaru nie warto oszczędzać. Tanie papierowe pudełka mogą popsuć się podczas transportu, przez co klient otrzyma uszkodzony towar i nie będzie z tego faktu oczywiście zadowolony. Solidne pudełka kartonowe, które wysyłamy powinny być naszą najlepszą wizytówką, dlatego też warto zrobić dobre wrażenie. Towar powinien być nie tylko bezpiecznie, ale również estetycznie zapakowany. Najlepiej sprawdzą się tutaj oryginalne skrzynki kartonowe od renomowanego producenta, które poradzą sobie nawet w najtrudniejszych i najbardziej wymagających warunkach.

Porządne papierowe pudełka – dlaczego są tak bardzo ważne?

Uszkodzenia towaru i koszty związane z reklamacją nie należą do najprzyjemniejszych, dlatego też warto omijać je szerokim łukiem. Oryginalne skrzynki kartonowe pomogą nam uniknąć wielu problemów z niezadowolonymi klientami. Pamiętać należy również i o tym, aby nie korzystać z kartonów używanych. Klienci, którzy otrzymają używane pudełka kartonowe bardzo szybko to zauważą, przez co stracimy w ich oczach. Jak łatwo się domyśleć używane pudełka kartonowe nie mogą pochwalić się tak dobrymi właściwościami fizycznymi jak nowe.

Rozmiar ma znaczenie

Podczas przygotowania przesyłki kluczem do sukcesu jest to, aby dobierać rozmiar pudełka papierowego do wielkości wysyłanego przedmiotu. W ten prosty sposób możemy uniknąć wielu kosztów dodatkowych związanych z koniecznością wypełniania pudełka. Co prawda folia bąbelkowa i specjalne wypełniacze nie są drogie, ale przy licznych wysyłkach można bardzo wiele zaoszczędzić. Przy ciężkich i kruchych przedmiotach należy stosować 5-cio warstwowe kartony, które mają wzmocnioną konstrukcję i mogą pochwalić się doskonałą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Warto postawić także na szeroką i mocną taśmę klejącą. W dzisiejszych czasach dobrze sprawdzą się taśmy ze spersonalizowanym nadrukiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Gadżety reklamowe dla firm

Gadżety reklamowe to dziś powszechny sposób promocji swojej firmy czy sprzedawanych produktów. Jednak w natłoku kampanii marketingowych, ulotek, różnego typu próbek, klient może się po prostu zgubić i nie zwracać…
View Post

Błędnie wystawiona faktura

Każda firma wystawia faktury na swoje usługi i towary, jak również je przyjmuje za zakupione produkty dla firmy. Faktura jest bardzo ważnym dokumentem, bo zawiera dane produktu, datę jego zakupu,…
View Post