Bez kategorii

Kompleksowa pomoc w sprawach upadłości. Jakie usługi świadczą kancelarie upadłościowe?

Do upadłości dochodzi, gdy firma jest w tak złej sytuacji finansowej, że podjęcie restrukturyzacji i postępowań naprawczych nie jest już możliwe. Kompleksową pomoc w sprawach upadłości oferują kancelarie upadłościowe.

Upadłość – bankructwo firmy

Ze względu na zawirowania rynkowe, lecz również wewnętrzne problemy nawet dobrze funkcjonująca firma może z czasem stać się niewypłacalna. Ostatecznym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest przeprowadzenie postępowania upadłościowego.

Na gruncie prawa polskiego funkcjonuje prawo upadłościowe, które reguluje sprawy upadłości. Postępowanie upadłościowe może być rozpoczęte po złożeniu wniosku w wyznaczonym terminie. Wówczas całość zarządu nad majątkiem firmy przejmuje syndyk, a dotychczasowe aktywy zamieniane są na pieniądze umożliwiające zaspokojenie potrzeb wierzycieli.

Kancelarie specjalizujące się w prawie upadłościowym

W sprawach regulowanych przez prawo upadłościowe kancelaria prawna określana jako upadłościowa to najlepsze wsparcie. Obecnie w Polsce działa wielu prawników oferujących profesjonalną pomoc dla zadłużonych firm decydujących się na upadłość, ale również kierują one swoje usługi do wierzycieli.

W swojej ofercie kancelaria upadłościowa posiada szeroką gamę usług, do których zaliczają się między innymi: doradztwo prawne, badanie kondycji firmy, opracowanie planu upadłości, kompletacja dokumentów, składanie wniosków o upadłość, współpraca z syndykami, nadzorcami i zarządcami, oddłużanie firm, reprezentacja wierzycieli.

Dzięki tak szerokiej gamie usług kancelarie upadłościowe mogą kompleksowo zająć się wszystkimi sprawami związanymi z upadłością przedsiębiorstwa, aby proces ten odbył się szybko, sprawnie i przy tym uwzględniał wymagania każdej strony – wierzycieli i dłużnika.

Kompleksowa obsługa spraw upadłościowych

Doświadczona w obszarze prawo upadłościowe kancelaria zapewnia swoim klientom przekrojową pomoc, która obejmuje wszelkie rodzaje postępowań upadłościowych – z likwidacją majątku upadłej firmy, a także z możliwością zawarcia z nią układu.

Dzięki szerokiej wiedzy i praktyce kancelaria upadłościowa może wówczas zasugerować optymalne rozwiązania, które będą odpowiadały wymogom prawa. Prawnicy są gotowi do pomocy jeszcze przed wszczęciem postępowania upadłościowego – przy ocenie podstaw do ogłoszenia upadłości, a następnie towarzyszą klientowi przez cały proces.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Zastosowanie folii bąbelkowej

Z folii bąbelkowej korzystamy bardzo często. Zazwyczaj jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego ile folia bąbelkowa Bydgoszcz może mieć zastosowań. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.
View Post

Polski adwokat we Włoszech

Prawo włoskie jest powszechnie uważane za prostsze i bardziej przyjazne niż polskie, mimo tego, pomoc adwokata może przydać się w wielu sytuacjach i niekiedy jest to wprost wymuszone przez prawo,…
View Post

Biura rachunkowe – pewność i bezpieczeństwo podatkowe

Wszystkie podmioty prowadzące działalność gospodarczą podlegają regulacjom podatkowym, dlatego muszą prowadzić księgowość. Większość dużych firm posiada własne służby księgowe, zajmujące się kompleksowym rozliczaniem podatków, spraw kadrowych oraz płacowych. Ale mniejsze i średnie przedsiębiorstwa często zlecają sprawy księgowe firmom zewnętrznym.
View Post

Jak zostać partnerem Google?

Posiadanie statusu Google Partners (podstawowego, jak i Partner Premium) oferuje wiele korzyści. Dzięki temu mamy dostęp do dodatkowych szkoleń, zaplecza technicznego oraz promocji. Jest to nie lada gratka dla wszystkich…
View Post