Bez kategorii

Kalendarz biurkowy – gdzie, jaki i dlaczego?

Chociaż współczesna doba cyfryzacji i technologii niemal przejęła kontrolę nad każdym aspektem życia, wciąż warto skorzystać z nieco bardziej tradycyjnych opcji. Szczególnie jeśli chodzi o planowanie, standardowy kalendarz okaże się nieocenionym elementem codzienności.

Gdzie zakupić?

W rzeczywistości mało ważny jest fakt czy prowadzimy działalność, czy chcemy postawić na organizację w bardziej osobistym aspekcie życia, kalendarz biurkowy to prawdziwy niezbędnik. Warto rozejrzeć się zatem pośród różnorodnych ofert za najbardziej odpowiadającym naszym potrzebom formatem. Kalendarze biurkowe to wyposażenie, które zakupić można zarówno w sklepie z artykułami papierniczo-biurowymi, jak również bezpośrednio w drukarni. Gdzie lepiej? Cóż, odpowiedź uzależniona jest przede wszystkim od potrzeb oraz celów, do jakich przeznaczony zostanie organizer.

Jeśli zakup ma ograniczać się do niewielkiej liczby egzemplarzy, lepiej faktycznie rozejrzeć się w asortymencie okolicznych sklepów. Z pewnością znajdzie się tam kalendarz, który zajmie zaszczytne miejsce na biurku pośród innych przydatnych akcesoriów. Jednakże kupując kalendarz biurkowy w sklepie, trzeba wziąć pod uwagę, że wybierany model jest dostępny wyłącznie pośród gotowych już produktów. To z kolei wiąże się z tym, że nie mamy większego wpływu na jego oprawę estetyczną czy materiał, z jakiego został wykonany.

Dla bardziej wymagających osób najlepszą alternatywą okaże się zwrócenie bezpośrednio do drukarni. Tam istnieje opcja stworzenia projektu własnego kalendarza biurkowego, który następnie jest kierowany do druku zgodnie z przekazanymi przez klienta wytycznymi. Co więcej, jest to doskonały wybór w przypadku konieczności zakupu większej liczby kalendarzy. Drukarnie udzielają zwykle korzystnych rabatów w przypadku zamówień hurtowych. Najczęstsze oferty opierają się o bazę 10 lub 25 sztuk, jednakże można złożyć znacznie większe zamówienie.

Wygląd ma znaczenie

Kalendarze biurkowe oprócz oczywistych właściwości organizacyjnych, mogą posiadać także wiele innych walorów. Dlatego właśnie istotną kwestią przy wyborze odpowiedniego jest decyzja, jakim wyglądem powinien się cechować. Pośród standardowo projektowanych kalendarzy można wymienić 3 rodzaje: listkowe, stojące i wiszące.

Kalendarz listkowy idealnie sprawdzi się jako reklama firmy bądź usług. Przede wszystkim dzięki niewielkim wymiarom jest podręczny i łatwo przenosić go z miejsca na miejsce nawet w większej ilości. Świetnie spełni rolę wizytówki umieszczonej na odwrocie kalendarza, a potencjalny klient z łatwością zmieści go w kieszeni lub portfelu, nie martwiąc się o ewentualny transport.

Stojące kalendarze biurkowe to powszechnie znana i użytkowana opcja. Zwykle wykonywane są w kształcie piramidalnym, przez co efektownie zdobią blat każdego biurka. Co więcej, podstawę organizera stanowi zazwyczaj wysokiej jakości papier kredowy, który jeszcze mocniej podnosi walory estetyczne. Zazwyczaj piramidalny kalendarz ma wolną przestrzeń, którą można sprytnie zagospodarować na wybrane przez nas treści oraz zrywane bądź przewracane kartki zawierające poszczególne miesiące w postaci tabeli. W rubryce jest wystarczająco dużo miejsca, ażeby pozostawić krótką notatkę dotyczącą zaplanowanych na dany dzień wydarzeń.

Jeśli kalendarz ma pełnić przede wszystkim funkcję reklamową, a rozpiska dat stanowić wyłącznie pożyteczny dodatek, warto zainwestować w znacznie większy rozmiarowo kalendarz wiszący. Zgodnie z życzeniem klienta, produkowany jest w postaci planszy jednej lub dwóch. Ten model może zostać zawieszony na ścianie, ale również umiejscowiony na biurku jako podkładka. Powszechnie twierdzi się, że właśnie ten rodzaj jest najbardziej funkcjonalnym modelem, jednak jak często mawiają, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Kalendarze biurkowe dostępne są w ofercie Ateko.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Co można załatwić w kancelarii notarialnej?

U notariusza można przede wszystkim sporządzić akt notarialny. Wszystkie czynności, jakie są u niego podejmowane mają charakter publiczny. Potwierdzeniem tego, że dokument jest publiczny jest pieczątka notarialna, która potwierdza rękojmię…
View Post

Co to jest PPC?

Reklama jest najważniejszym elementem marketingu. Obecnie wyróżniamy kilkanaście rodzajów reklamy. W dobie internetu najpopularniejszą reklamą jest PPC.
View Post

Oprogramowanie enova coraz bardziej popularne

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga od nas poświęcenia wiele czasu. Zwłaszcza w przypadku gdy nasza firma się rozrasta. Umiejętność zarządzania zespołem w takich przypadkach jest bardzo ważna. Zatem czy istnieją…
View Post