Bez kategorii

Kalendarz adwentowy w marketingu i reklamie

Przedświąteczny czas skłania producentów różnych branż do organizowania promocji. Zachęcające czerwone etykiety pojawiają się na sklepowych pułkach przyciągając wzrok klienta. Duża konkurencja sprawia, że coraz ciężej jest napędzać sprzedaż. Firmy korzystają z powstałych wcześniej trendów np.: promocja poprzez kalendarze adwentowe.

Hit ostatnich lat

Przygotowania do świąt

W wirze przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia chcemy szybko znaleźć pomysł na prezent dla rodziny. Hitem ostatnich lat są kalendarze adwentowe, które możemy kupić praktycznie wszędzie. Umilają one przedświąteczne przygotowania będąc jednocześnie idealnym produktem marketingowym różnych marek. Również w dziale kosmetycznym popularne stały się ostatnio kalendarze adwentowe z kosmetykami.

Funkcja reklamy

Kalendarze adwentowe z kosmetykami pełnią funkcję reklamy różnych kosmetycznych firm. Kilka produktów w jednym. Skorzystać może na tym zarówno klient jak i producenci, którzy w swoich kalendarzach adwentowych z kosmetykami umieszczają produkty do pielęgnacji skóry i makijażu. Różne marki w małych pojemnościach pozwalają na przetestowanie wielu kosmetyków, które można potem kupić w standardowych rozmiarach.

Marketing, czyli jak zachęcić klienta

Opakowanie ma znaczenie

Dużą rolę w sprzedaży kalendarzy adwentowych z kosmetykami, jak każdego innego produktu, pełni opakowanie. Tematyczne, świąteczne wzory, kolory i grafika sprawiają, że chętniej wybieramy takie produkty na prezent. Niektóre bogato zdobione kalendarze nie potrzebują już opakowania prezentowego.

Liczy się wnętrze

Zazwyczaj w kalendarzach adwentowych z kosmetykami producent umieszcza same beauty hity, gdyż większość klientów chce je przetestować, są popularne i napędzają sprzedaż. Kalendarze adwentowe z kosmetykami mogą być monotematyczne np.: tylko z kosmetykami do makijażu albo zawierać poszczególne etapy pielęgnacji np.: żel oczyszczający, peeling, maseczka, serum, krem. Na prezent sprawdzają się idealnie warianty łączące pielęgnację i makijaż.

Różne formy reklamy

Produkt jednej marki

Renomowane i lubiane marki produkują swoje własne zestawy prezentowe, które zawierają tylko ich produkty np.: z jednej serii pielęgnacji. Zawęża to grono odbiorców ale rynkowi giganci mogą sobie pozwolić na takie formy kalendarzy adwentowych z kosmetykami.

Seria kosmetyków

Formą dobrej reklamy może być także seria kosmetyków, którą klient odkrywa w poszczególnych okienkach kalendarza adwentowego. Jeżeli używamy kremu dla skóry suchej to chętnie sięgniemy także po tonik i żel do mycia twarzy z tej samej serii.

Kalendarze adwentowe z kosmetykami dostępne jest w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jak zadbać o bezpieczeństwo firmy?

Prowadzenie działalności gospodarczej nie jest łatwe. Przedsiębiorca musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Jednym z problemów, które napotykają przedsiębiorcy, są zawiłości prawne, z którymi muszą mierzyć się każdego dnia. Jak…
View Post

Zalety druku cyfrowego

Za sprawą nieustannego rozwoju technologicznego, możliwości nanoszenia obrazu na podłoże drukowe są obecnie bardzo wysokie. Firmy z branży poligraficznej coraz częściej posiadają w swojej ofercie usługę wykonania druku cyfrowego, która…
View Post