Bez kategorii

Kalendarz adwentowy w marketingu i reklamie

Przedświąteczny czas skłania producentów różnych branż do organizowania promocji. Zachęcające czerwone etykiety pojawiają się na sklepowych pułkach przyciągając wzrok klienta. Duża konkurencja sprawia, że coraz ciężej jest napędzać sprzedaż. Firmy korzystają z powstałych wcześniej trendów np.: promocja poprzez kalendarze adwentowe.

Hit ostatnich lat

Przygotowania do świąt

W wirze przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia chcemy szybko znaleźć pomysł na prezent dla rodziny. Hitem ostatnich lat są kalendarze adwentowe, które możemy kupić praktycznie wszędzie. Umilają one przedświąteczne przygotowania będąc jednocześnie idealnym produktem marketingowym różnych marek. Również w dziale kosmetycznym popularne stały się ostatnio kalendarze adwentowe z kosmetykami.

Funkcja reklamy

Kalendarze adwentowe z kosmetykami pełnią funkcję reklamy różnych kosmetycznych firm. Kilka produktów w jednym. Skorzystać może na tym zarówno klient jak i producenci, którzy w swoich kalendarzach adwentowych z kosmetykami umieszczają produkty do pielęgnacji skóry i makijażu. Różne marki w małych pojemnościach pozwalają na przetestowanie wielu kosmetyków, które można potem kupić w standardowych rozmiarach.

Marketing, czyli jak zachęcić klienta

Opakowanie ma znaczenie

Dużą rolę w sprzedaży kalendarzy adwentowych z kosmetykami, jak każdego innego produktu, pełni opakowanie. Tematyczne, świąteczne wzory, kolory i grafika sprawiają, że chętniej wybieramy takie produkty na prezent. Niektóre bogato zdobione kalendarze nie potrzebują już opakowania prezentowego.

Liczy się wnętrze

Zazwyczaj w kalendarzach adwentowych z kosmetykami producent umieszcza same beauty hity, gdyż większość klientów chce je przetestować, są popularne i napędzają sprzedaż. Kalendarze adwentowe z kosmetykami mogą być monotematyczne np.: tylko z kosmetykami do makijażu albo zawierać poszczególne etapy pielęgnacji np.: żel oczyszczający, peeling, maseczka, serum, krem. Na prezent sprawdzają się idealnie warianty łączące pielęgnację i makijaż.

Różne formy reklamy

Produkt jednej marki

Renomowane i lubiane marki produkują swoje własne zestawy prezentowe, które zawierają tylko ich produkty np.: z jednej serii pielęgnacji. Zawęża to grono odbiorców ale rynkowi giganci mogą sobie pozwolić na takie formy kalendarzy adwentowych z kosmetykami.

Seria kosmetyków

Formą dobrej reklamy może być także seria kosmetyków, którą klient odkrywa w poszczególnych okienkach kalendarza adwentowego. Jeżeli używamy kremu dla skóry suchej to chętnie sięgniemy także po tonik i żel do mycia twarzy z tej samej serii.

Kalendarze adwentowe z kosmetykami dostępne jest w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Plastikowe pojemniki z przegródkami

Działanie krajowej oraz światowej gospodarki oparte jest o obrót różnorodnymi towarami. Wiele sektorów przemysłu, takich jak branża napojów, rolnictwo, przetwórstwo żywności czy handel detaliczny wymaga zastosowania rozwiązań, które pomogą usprawnić…
View Post

Jakie krzesła jadalniane wybrać do salonu?

Wysokiej jakości krzesła jadalniane odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Producenci mebli co sezon oferują nowe kolekcje, dzięki którym można…
View Post

Czystość w przemyśle

W świecie przemysłu, gdzie precyzja i czystość odgrywają kluczowe role, czyściwa przemysłowe stają się nieodzownym elementem codziennej pracy. Poznajmy bliżej, czym są i jak wpływają na efektywność procesów produkcyjnych.
View Post