Bez kategorii

Co warto wiedzieć o druku cyfrowym?

Należy mieć świadomość, że druk cyfrowy z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przy zastosowaniu wspomnianej metody powstaje znaczna większość materiałów reklamowych. Dlaczego warto zdecydować się na omawiane rozwiązanie? Jakie są jego atuty?

Jakie są najbardziej istotne zalety druku cyfrowego?

Warto przede wszystkim wiedzieć, że drukowanie cyfrowe jest niezwykle tanie. Koszty są okrojone, gdyż nie ma konieczności przygotowania specjalnej formy drukarskiej.

Ponadto druk cyfrowy jest bardzo ceniony przez użytkowników, ponieważ można go personalizować praktycznie w każdym momencie. Nie można oczywiście zapomnieć o krótkim czasie realizacji. Bardzo często wydruk można otrzymać od ręki.

Dlaczego jeszcze warto postawić na omawiany rodzaj druku?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że druk może bez żadnego problemu odbywać się na różnych rodzajach papieru. Większego znaczenia nie ma również format. Należy mieć świadomość, że drukarnie cyfrowe przeważnie będą dysponowały bardzo wysokiej jakości urządzeniami, które pozwolą na wydrukowanie w formacie A3.

Warto zaznaczyć, że stosunkowo szybko przygotowywane są różnego rodzaju materiały przeznaczone do druku. Można drukować w kolorystyce CMYK czy na innych rodzajach papieru.

Czy druk cyfrowy ma wady?

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych wad omawianego rodzaju druku należy zaliczyć fakt, że jego jakość jest zdecydowanie gorsza w porównaniu do druku offsetowego. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo trudno będzie osobie zainteresowanej uzyskać większą zadrukowaną powierzchnię w określonym kolorze. Bardzo dużym ograniczeniem może być także kolorystyka.

Godny uwagi jest fakt, że cyfrowo można drukować tylko w kolorystyce CMYK czy na czarno-biało. Nie można wydrukować w kolorystyce Pantone. Ponadto przy zdecydowanie większych nakładach omawiana metoda nie będzie opłacalna. Druk cyfrowy rekomendowany jest w przypadku stosunkowo małych nakładów reklamowych, plakatów czy ulotek. Rozwiązanie ma zastosowanie przede wszystkim w biznesie i reklamie. Warto wiedzieć, że wydruk można zmienić praktycznie w dowolny sposób. Ponadto modyfikacje nie będą zajmowały wiele czasu.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Eticod.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Jakie pojemniki kupić?

Coraz więcej firm poszukuje sprawdzonych, dobrych jakościowo pojemników i skrzynek, dzięki którym będzie można bezpiecznie i wygodnie przechowywać i transportować rozmaite rzeczy. Mimo iż na rynku jest wiele firm, które…
View Post

Te warzywa ułatwią Ci gotowanie!

Nie zawsze mamy czas na mycie, obieranie i krojenie warzyw na różne dania. W takim przypadku warto sięgnąć po warzywa, które mają wygodniejszą formę – konserwowe, mrożone i suszone.
View Post