Bez kategorii

Jak zostać partnerem Google?

Posiadanie statusu Google Partners (podstawowego, jak i Partner Premium) oferuje wiele korzyści. Dzięki temu mamy dostęp do dodatkowych szkoleń, zaplecza technicznego oraz promocji. Jest to nie lada gratka dla wszystkich agencji zajmujących się marketingiem internetowym. Jednak otrzymanie takie statusu wiąże się z kilkoma wymaganiami.

Przede wszystkim certyfikacja

Pierwszym kryterium, które należy spełnić, aby móc zapisać się do google partners, jest certyfikacja. Dotyczy ona ilości pracowników, posiadających certyfikat Google Ads. W przypadku statusu zwykłego partnera ich liczba wynosi co najmniej jeden. Natomiast jeśli chcemy mieć status Partnera Premium, to musimy zatrudniać co najmniej dwie osoby, mogące pochwalić się wyżej wymienionym certyfikatem. W jednym i w drugim przypadku należy pamiętać o udostępnieniu im konta menedżera lub podrzędnych kont Google Ads naszej agencji.

Wydatki…

Kolejnym wymogiem, który musimy spełnić, aby zostać partnerem Google, są wydatki. Chodzi o wykazanie, jak wielka jest aktywność naszej agencji. Aby uzyskać pierwszy próg partnerstwa powinniśmy osiągnąć wydatki na reklamę w wysokości dziesięciu tysięcy dolarów w okresie 90 dni na wszystkich zarządzanych przez nas kontach. Pułap ten jest jeszcze wyższy dla firm aspirujących do zostania Partnerem Premium. Zależą one od kraju i obszaru rynku, na jakim znajduje się agencja.

…i wyniki

Równie ważne jest wykazanie odpowiednich wyników firmy. W tym kryterium nie ma rozdziału na status Partner oraz Partner Premium. W obu przypadkach Google Partners ocenia konto menedżera Google Ads. Robi to w celu sprawdzenia wyników związanych z takimi aspektami jak: wzrost przychodów klientów i ich utrzymanie, wzrost ogólny przychodów oraz liczby reklamodawców. Dane, które Google Partners bierze pod uwagę, dotyczą informacji o klientach z ostatnich 18 miesięcy. Jeśli chodzi o wydatki, to pod uwagę brane są ostatni rok.

Warto się postarać

Wyżej wymienione warunki mogą na pierwszy rzut oka wydawać się przerażające. Nie należy się jednak zniechęcać. Po spełnieniu wyżej wymienionych punktów z łatwością możemy zostać partnerem Google, a co się z tym wiąże, korzystać z licznych bonusów. Sam fakt posiadania logo bycia partnerem podnosi prestiż naszej agencji i pomaga pozyskać nowe, ciekawe zlecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Szkolenia dla elektryków – wymagania

Szkolenia dla elektryków ułatwiają podejście do egzaminu państwowego, który potwierdza uprawnienia elektryczne. Uprawnienia dla elektryków pozwalają na eksploatację urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych do 1 kV i powyżej 1 kV.
View Post

Dystrybucja oprogramowania

Niemal każda prężnie rozwijająca się firma staje w pewnym momencie przed koniecznością dostosowania oprogramowania do swoich indywidualnych wymagań. I nieważne, czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, czy ogromna firma działająca…
View Post

Paletopojemnik IBC – podstawowe informacje

W przemyśle chemicznym i spożywczym bardzo znanym produktem do przechowywania różnych cieczy jest paletopojemnik IBC. Jest to popularny pojemnik ułatwiający magazynowanie i gromadzenie wody oraz substancji chemicznie czynnych. Kontener IBC…
View Post