Bez kategorii

Gadżety reklamowe dla firm

Gadżety reklamowe to dziś powszechny sposób promocji swojej firmy czy sprzedawanych produktów. Jednak w natłoku kampanii marketingowych, ulotek, różnego typu próbek, klient może się po prostu zgubić i nie zwracać już uwagi na interesujące artykuły.

Trzeba więc szukać alternatywnych rozwiązań, które przyciągną uwagę na dłużej.

Czym jest druk sublimacyjny na tkaninach?

Technika sublimacji to nic innego jak metoda druku cyfrowego, wykorzystująca proces chemiczny do nadrukowywania. Sublimacja koszulki odbywa się przy pomocy barwników, które w procesie dociskania wzoru do tkaniny wnikają we włókna. W porównaniu z innymi metodami druk sublimacyjny na tkaninach przenika do materiału, a nie zostaje na powierzchni.

Dzięki takiemu procesowi grafika czy obraz, który jest nadrukowywany, ma wyrazisty kolor oraz przyjemną w dotyku strukturę.

Jakie są zalety takiego druku?

Sublimacja koszulki ma wiele zalet. Przede wszystkim to jak już wyżej wspomniano, jest to bardzo trwały efekt wynikający z zabarwienia włókien. Dzięki temu nadrukowana koszulka może być prana, czy noszona na słońcu. Druk sublimacyjny na tkaninach nie blaknie, nie spiera się ani nie pęka, jak to bywa czasami w przypadku innych metod nadruku.

Do sublimacji nie potrzeba również drogiego sprzętu, a dowolnie wymyślone grafiki, po obróbce w typowych programach graficznych, można drukować w wielu kolorach. Przy tego typu druku nie ma również problemu z doborem kolorów, gama jest bowiem nieograniczona.

Sublimacja koszulki, o czym pamiętać?

Oprócz oczywistych zalet, jakie ma druk sublimacyjny na tkaninach, należy pamiętać o kilku kwestiach, aby nie być zawiedzionym efektem.Przede wszystkim ważny jest odpowiedni wybór kolorów koszulki, która ma być zadrukowywana. Powszechnie uważa się, że sublimacja koszulki najlepiej jest widoczna na białej tkaninie. Nie jest to jednak do końca prawda. Oczywiście na białej koszulce kolory są odzwierciedlone najwierniej, ale inne sprawdzą się równie dobrze.

Należy zwrócić jedynie uwagę, aby koszulka miała kolor dużo jaśniejszy niż grafika. W przypadku barwienia włókien metodą sublimacji nie ma możliwości ,,wybarwienia” koloru. Znaczy to, że na czarnej koszulce nie da się umieścić białego logo, lub jest to dość skomplikowane i pracochłonne.

Druk sublimacyjny na tkaninach najlepiej sprawdzi się na poliestrze lub tkaninach mieszanych. Materiały bawełniane niestety nie nadają się do tego typu druku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Czy warto kupować używane autobusy?

Pomimo stale rosnącej liczny samochodów na miejskich drogach, w dalszym ciągu ogromną popularnością cieszą się miejskie autobusy. Nic więc dziwnego, że wiele miast, również tych mniejszych inwestuje w tabor takich…
View Post

Content marketing co to jest?

Mianem tym określa się strategię marketingową w internecie oraz poza nim, która pozwala uzyskać stałe, zaufane grono klientów. Dzięki tej strategii publikowane i promowane są treści zawierające cenne informacje dla…
View Post

Sklep numizmatyczny Coinart

W dzisiejszych czasach osoby posiadające oszczędności zastanawiają się nad najbardziej dogodną formą ich zabezpieczenia. Jedna z pewniejszych inwestycji to złoto i srebro w formie monet oraz kruszce. Coinart sklep numizmatyczny…
View Post

CTA marketing: kiedy jest skuteczny?

CTA to skrót od Call to Action. Jest to określenie, które opisuje elementy, czynności mające na celu wymuszenie na użytkowniku podjęcia odpowiednich działań, czyli kliknięć. Najczęściej są to odnośniki tekstowe…
View Post