Bez kategorii

Gadżety reklamowe dla firm

Gadżety reklamowe to dziś powszechny sposób promocji swojej firmy czy sprzedawanych produktów. Jednak w natłoku kampanii marketingowych, ulotek, różnego typu próbek, klient może się po prostu zgubić i nie zwracać już uwagi na interesujące artykuły.

Trzeba więc szukać alternatywnych rozwiązań, które przyciągną uwagę na dłużej.

Czym jest druk sublimacyjny na tkaninach?

Technika sublimacji to nic innego jak metoda druku cyfrowego, wykorzystująca proces chemiczny do nadrukowywania. Sublimacja koszulki odbywa się przy pomocy barwników, które w procesie dociskania wzoru do tkaniny wnikają we włókna. W porównaniu z innymi metodami druk sublimacyjny na tkaninach przenika do materiału, a nie zostaje na powierzchni.

Dzięki takiemu procesowi grafika czy obraz, który jest nadrukowywany, ma wyrazisty kolor oraz przyjemną w dotyku strukturę.

Jakie są zalety takiego druku?

Sublimacja koszulki ma wiele zalet. Przede wszystkim to jak już wyżej wspomniano, jest to bardzo trwały efekt wynikający z zabarwienia włókien. Dzięki temu nadrukowana koszulka może być prana, czy noszona na słońcu. Druk sublimacyjny na tkaninach nie blaknie, nie spiera się ani nie pęka, jak to bywa czasami w przypadku innych metod nadruku.

Do sublimacji nie potrzeba również drogiego sprzętu, a dowolnie wymyślone grafiki, po obróbce w typowych programach graficznych, można drukować w wielu kolorach. Przy tego typu druku nie ma również problemu z doborem kolorów, gama jest bowiem nieograniczona.

Sublimacja koszulki, o czym pamiętać?

Oprócz oczywistych zalet, jakie ma druk sublimacyjny na tkaninach, należy pamiętać o kilku kwestiach, aby nie być zawiedzionym efektem.Przede wszystkim ważny jest odpowiedni wybór kolorów koszulki, która ma być zadrukowywana. Powszechnie uważa się, że sublimacja koszulki najlepiej jest widoczna na białej tkaninie. Nie jest to jednak do końca prawda. Oczywiście na białej koszulce kolory są odzwierciedlone najwierniej, ale inne sprawdzą się równie dobrze.

Należy zwrócić jedynie uwagę, aby koszulka miała kolor dużo jaśniejszy niż grafika. W przypadku barwienia włókien metodą sublimacji nie ma możliwości ,,wybarwienia” koloru. Znaczy to, że na czarnej koszulce nie da się umieścić białego logo, lub jest to dość skomplikowane i pracochłonne.

Druk sublimacyjny na tkaninach najlepiej sprawdzi się na poliestrze lub tkaninach mieszanych. Materiały bawełniane niestety nie nadają się do tego typu druku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Pierwszy krok oddłużania

Oddłużanie to nierzadki proces, który spotykamy głównie w Polsce wielkomiejskiej. Często zatem mówi się o takich zjawiskach, jak oddłużanie Warszawa czy oddłużanie Toruń.
View Post

Oprogramowanie enova coraz bardziej popularne

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wymaga od nas poświęcenia wiele czasu. Zwłaszcza w przypadku gdy nasza firma się rozrasta. Umiejętność zarządzania zespołem w takich przypadkach jest bardzo ważna. Zatem czy istnieją…
View Post