Bez kategorii

E papier – idealne rozwiązanie do nauki

Książki czyta się nie tylko dla czystej przyjemności, gdyż bardzo często służyć one mają przyswajaniu wiedzy potrzebnej na uczelni czy w pracy. Wiele osób jednak rezygnuje dziś z opasłych tomisk na rzecz publikacji cyfrowych, a e booki najlepiej czyta się na czytnikach książek wyposażonych w e papier.

Czym jest e papier?

E papier to rodzaj wyświetlacza, który do złudzenia przypomina zwykły papier. W przeciwieństwie do wyświetlaczy LCD nie emituje on światła własnego, a obraz powstaje poprzez oddziaływanie prądu o niskim napięciu na cząsteczki atramentu elektronicznego.

E papier może być podświetlany i staje się to standardem nawet w najtańszych modelach czytników, jednak nawet wtedy nie jest on w żaden sposób szkodliwy dla oczu, gdyż świeci on światłem odbitym, które pochodzi z diod umieszczonych nad nim.

Czytanie na e papierze

Czytanie na tego rodzaju wyświetlaczu niczym w zasadzie nie różni się od czytania tekstu z normalnego papieru. Dzięki temu nad lekturą można spędzić o wiele czasu niż w przypadku komputera, tabletu, czy smartfona, a jednocześnie o wiele łatwiej jest się skoncentrować.

Czytniki e booków posiadają też wiele innych ciekawych funkcji, które ułatwiają naukę. Standardem są wbudowane słowniki najlepszych wydawnictw, dzięki którym można wygodnie czytać książki obcojęzyczne. Zaznaczyć wystarczy tylko nieznane słowo, a już pokazuje się okienko z definicją lub tłumaczeniem ze słownika. Nie trzeba więc odrywać się od lektury, by sprawdzać słówka w innych źródłach.

Nie tylko czytanie

Niektóre czytniki książek bazujące na e papierze pozwalają na więcej niż tylko czytanie, gdyż na niektórych modelach można robić notatki przy pomocy rysika. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią robić w naturalny sposób adnotacje na dokumentach, gdyż działa to podobnie, jak w przypadku książek papierowych, jednak tu zapiski można pozostawić, a można je też usunąć.

Dość powszechne stają się też czytniki z Bluetooth, a połączenie go z dużą ilością pamięci sprawia, że czytnik staje się doskonałym narzędziem do słuchania audiobooków. Liczne modele zawierają dodatkowe narzędzia, takie jak notatniki, kalendarze czy integracje z serwisami z informacjami, dzięki czemu na czytnik są przesyłane ulubione artykuły blogowe czy artykuły prasowe.

E papier to technologia, która bardzo zmieniła sposób, w jaki współcześnie się czyta.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Kiedy kancelaria adwokacka może pomóc w ochronie praw autorskich?

Prawo autorskie to dziedzina prawa, która chroni prawo autorów, artystów oraz innych twórców do czerpania zysków z ich pracy. Celem prawa autorskiego jest umożliwienie legalnej ochrony twórczości. Większość osób jest zwykle bardziej skłonna inwestować czas i wysiłek w proces twórczy, mając gwarancję wyłącznego prawa do czerpania z niego zysku.
View Post

Ile kosztuje kurier do Anglii?

W dzisiejszych czasach przesyłki do Anglii nie muszą kosztować majątku. Pierwszym krokiem jest znalezienie godnej zaufania firmy kurierskiej. Profesjonalne przedsiębiorstwa funkcjonują w oparciu o jasne zasady, dzięki czemu nie musimy…
View Post

Zarządzanie dużą firmą

Czym większa firma, tym więcej pracowników w niej pracuje. Duże firmy są symbolem sukcesu zawodowego, a mnogość pracowników zapewnia jeszcze lepszy rozwój firmy. Jednak zarządzanie licznymi zasobami ludzkimi jest trudne…
View Post

Kalendarz książkowy jako ciekawy prezent

Wyszukanie ciekawego prezentu często jest sporym problemem, zwłaszcza gdy chodzi o obdarowanie osoby, której nie znamy dość dobrze. Jednym z ciekawszych pomysłów na taki właśnie, interesujący i jednocześnie bardzo przydatny…
View Post