Bez kategorii

E papier – idealne rozwiązanie do nauki

Książki czyta się nie tylko dla czystej przyjemności, gdyż bardzo często służyć one mają przyswajaniu wiedzy potrzebnej na uczelni czy w pracy. Wiele osób jednak rezygnuje dziś z opasłych tomisk na rzecz publikacji cyfrowych, a e booki najlepiej czyta się na czytnikach książek wyposażonych w e papier.

Czym jest e papier?

E papier to rodzaj wyświetlacza, który do złudzenia przypomina zwykły papier. W przeciwieństwie do wyświetlaczy LCD nie emituje on światła własnego, a obraz powstaje poprzez oddziaływanie prądu o niskim napięciu na cząsteczki atramentu elektronicznego.

E papier może być podświetlany i staje się to standardem nawet w najtańszych modelach czytników, jednak nawet wtedy nie jest on w żaden sposób szkodliwy dla oczu, gdyż świeci on światłem odbitym, które pochodzi z diod umieszczonych nad nim.

Czytanie na e papierze

Czytanie na tego rodzaju wyświetlaczu niczym w zasadzie nie różni się od czytania tekstu z normalnego papieru. Dzięki temu nad lekturą można spędzić o wiele czasu niż w przypadku komputera, tabletu, czy smartfona, a jednocześnie o wiele łatwiej jest się skoncentrować.

Czytniki e booków posiadają też wiele innych ciekawych funkcji, które ułatwiają naukę. Standardem są wbudowane słowniki najlepszych wydawnictw, dzięki którym można wygodnie czytać książki obcojęzyczne. Zaznaczyć wystarczy tylko nieznane słowo, a już pokazuje się okienko z definicją lub tłumaczeniem ze słownika. Nie trzeba więc odrywać się od lektury, by sprawdzać słówka w innych źródłach.

Nie tylko czytanie

Niektóre czytniki książek bazujące na e papierze pozwalają na więcej niż tylko czytanie, gdyż na niektórych modelach można robić notatki przy pomocy rysika. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią robić w naturalny sposób adnotacje na dokumentach, gdyż działa to podobnie, jak w przypadku książek papierowych, jednak tu zapiski można pozostawić, a można je też usunąć.

Dość powszechne stają się też czytniki z Bluetooth, a połączenie go z dużą ilością pamięci sprawia, że czytnik staje się doskonałym narzędziem do słuchania audiobooków. Liczne modele zawierają dodatkowe narzędzia, takie jak notatniki, kalendarze czy integracje z serwisami z informacjami, dzięki czemu na czytnik są przesyłane ulubione artykuły blogowe czy artykuły prasowe.

E papier to technologia, która bardzo zmieniła sposób, w jaki współcześnie się czyta.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Czy analityka internetowa jest potrzebna?

Internet jest bez cienia wątpliwości bardzo specyficznym i niewdzięcznym medium dla agencji reklamowych – dzieje się tak dlatego, że ulega on nieustannym wręcz przeobrażeniom. Codziennie pojawiają się nowe trendy, codziennie…
View Post

SEP – co warto wiedzieć

SEP to organizacja pozarządowa zrzeszająca inżynierów, technologów oraz adeptów szkół związanych z szeroko pojętą elektryką. SEP zajmuje się propagowaniem oraz edukacją na temat kwestii związanych z dziedziną elektryki.
View Post

Nowa definicja transportu

Będąc właścicielem dobrze prosperującej firmy z pewnością każdego dnia zastanawiasz się co zrobić i jakie innowacje wprowadzić, aby Twój zakład mógł funkcjonować jeszcze wydajniej i dostarczać Twoim klientom tylko towar…
View Post

Zalety plastikowych palet

Wykorzystanie palet jest powszechne przy magazynowaniu i transporcie towarów. Umożliwiają zabezpieczenie produktów i ich łatwiejsze umieszczenie w miejscu docelowym lub załadunek do wybranego środka transportu. Chociaż najczęściej w użyciu obecne…
View Post