Bez kategorii

Co to jest paletopojemnik IBC?

Paletopojemnik IBC jest nowoczesnym kontenerem, który może służyć do przechowywania i transportowania ciekłych substancji o charakterze neutralnym, palnym, a także do substancji niebezpiecznych. Z czego są wykonane? IBC wymiary jakie ma?

Paletopojemnik ibc – z czego się produkuje?

Wszystkie tego typu kontenery wykonane są z polietylenu, który jest niezwykle odpornym na uszkodzenia materiałem. Co ważniejsze można w nim przechowywać chemikalia i nic się nie stanie. Dużą zaletą jest również przeźroczystość tego materiału, a więc na bieżąco można kontrolować stan cieczy wewnątrz.

Pojemnik jest otoczony koszem stalowym, który nie tylko zabezpiecza ładunek, ale również jest nieoceniony podczas rozładunku i transportu. Dzięki koszowi można także znacznie łatwiej magazynować pojemniki, gdyż są one stabilniejsze. Najczęściej ustawia się je na drewnianych lub wykonanych z tworzyw sztucznych paletach, aby można było je w optymalny sposób załadować i magazynować.

Dlaczego warto wybrać paletopojemniki IBC?

Przede wszystkim kontenery IBC są niezwykle wytrzymałe i doskonale nadają się do magazynowania i przewożenia różnego rodzaju ciekłych substancji. Dostępne są one w wielu różnych pojemnościach, a największe kontenery mają nawet 1000 litrów. Taki litraż pozwala w znaczący sposób oszczędzić miejsce.

Paletopojemniki IBC wyposażono w wygodny otwór wlewowy oraz zawór do opróżniania, co sprawia, że napełnienie i wylanie cieczy jest niezwykle proste i szybkie. Wszystkie kontenery wyprodukowane są według najwyższych norm, mają niezbędne certyfikaty i pozwolenia, co sprawia, że można bezpiecznie transportować w nich ciekłe substancje o różnym przeznaczeniu. Przed oddaniem do użytku są one testowane w kierunku odporności na uderzenia, szczelność oraz różnego rodzaju wibracji.

IBC wymiary

Paletopojemniki IBC można znaleźć o różnej pojemności, dlatego każdy z nich ma inny wymiar. Przykładowo kontener o pojemności 1000 litrów na długość 120 cm i prawie taką samą wysokość. Szerokość wynosi 100 cm, a waga to 60 kg.

Bez względu na wielkość wszystkie kontenery wyglądają bardzo podobnie. Ich kształt przypomina sześcian. Największą popularnością cieszą się największe pojemności, co nie oznacza, że inne ciężko jest dostać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

O sprzątaniu słów kilka

Wysoką jakość akcesoriów do sprzątania trudno przecenić, tak samo fachowo wykonaną usługę sprzątania. Kto nie chciałby, by jego praca przebiegała bez zarzutu, szybko i bezproblemowo? Na stronie http://mopy-ceg.pl/ znaleźć można…
View Post

Kalendarze firmowe z logo

Istnieje bardzo wiele różnych metod na to, aby skutecznie zbudować pozytywny wizerunek firmy i regularnie promować jej działalność. W obecnych czasach jedną z najczęściej wykorzystywanych metod na promocję są akcesoria…
View Post