Bez kategorii

Co to jest paletopojemnik IBC?

Paletopojemnik IBC jest nowoczesnym kontenerem, który może służyć do przechowywania i transportowania ciekłych substancji o charakterze neutralnym, palnym, a także do substancji niebezpiecznych. Z czego są wykonane? IBC wymiary jakie ma?

Paletopojemnik ibc – z czego się produkuje?

Wszystkie tego typu kontenery wykonane są z polietylenu, który jest niezwykle odpornym na uszkodzenia materiałem. Co ważniejsze można w nim przechowywać chemikalia i nic się nie stanie. Dużą zaletą jest również przeźroczystość tego materiału, a więc na bieżąco można kontrolować stan cieczy wewnątrz.

Pojemnik jest otoczony koszem stalowym, który nie tylko zabezpiecza ładunek, ale również jest nieoceniony podczas rozładunku i transportu. Dzięki koszowi można także znacznie łatwiej magazynować pojemniki, gdyż są one stabilniejsze. Najczęściej ustawia się je na drewnianych lub wykonanych z tworzyw sztucznych paletach, aby można było je w optymalny sposób załadować i magazynować.

Dlaczego warto wybrać paletopojemniki IBC?

Przede wszystkim kontenery IBC są niezwykle wytrzymałe i doskonale nadają się do magazynowania i przewożenia różnego rodzaju ciekłych substancji. Dostępne są one w wielu różnych pojemnościach, a największe kontenery mają nawet 1000 litrów. Taki litraż pozwala w znaczący sposób oszczędzić miejsce.

Paletopojemniki IBC wyposażono w wygodny otwór wlewowy oraz zawór do opróżniania, co sprawia, że napełnienie i wylanie cieczy jest niezwykle proste i szybkie. Wszystkie kontenery wyprodukowane są według najwyższych norm, mają niezbędne certyfikaty i pozwolenia, co sprawia, że można bezpiecznie transportować w nich ciekłe substancje o różnym przeznaczeniu. Przed oddaniem do użytku są one testowane w kierunku odporności na uderzenia, szczelność oraz różnego rodzaju wibracji.

IBC wymiary

Paletopojemniki IBC można znaleźć o różnej pojemności, dlatego każdy z nich ma inny wymiar. Przykładowo kontener o pojemności 1000 litrów na długość 120 cm i prawie taką samą wysokość. Szerokość wynosi 100 cm, a waga to 60 kg.

Bez względu na wielkość wszystkie kontenery wyglądają bardzo podobnie. Ich kształt przypomina sześcian. Największą popularnością cieszą się największe pojemności, co nie oznacza, że inne ciężko jest dostać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Ile kosztuje kurier do Anglii?

W dzisiejszych czasach przesyłki do Anglii nie muszą kosztować majątku. Pierwszym krokiem jest znalezienie godnej zaufania firmy kurierskiej. Profesjonalne przedsiębiorstwa funkcjonują w oparciu o jasne zasady, dzięki czemu nie musimy…
View Post

Angielski – język coraz mniej obcy

Językiem angielskim posługuje się na świecie według różnych szacunków od 1,4 do 1,8 miliarda ludzi. Zastanawianie się, po co uczyć się najpopularniejszego języka na świecie jest dzisiaj bezzasadne.
View Post

Fanpage na Facebooku – ile to kosztuje?

Nawet jeżeli sprzedajesz drewniane kwadraciki służące do niczego, Twój biznes może wygenerować kilkakrotnie więcej dochodów, jeżeli go odpowiednio wypromujesz w Internecie. Olbrzymią pomoc stanowią tutaj social media, które otworzyły pole…
View Post

Content marketing co to jest?

Mianem tym określa się strategię marketingową w internecie oraz poza nim, która pozwala uzyskać stałe, zaufane grono klientów. Dzięki tej strategii publikowane i promowane są treści zawierające cenne informacje dla…
View Post