Bez kategorii

Chcesz podwyższyć zyski swojego sklepu internetowego? Pomyśl o pozycjonowaniu

Własny sklep online to dobry pomysł na biznes. Jednak jak każda inna firma, sklep internetowy bez odpowiedniej promocji nie będzie mógł przynosić wysokich zysków. Jak reklamuje się sklepy w sieci? Najczęściej wybieraną metodą promocji jest pozycjonowanie. Co warto o nim wiedzieć?

SEO – pozycjonowanie stron WWW

Reklama określana jako SEO (ang. search engine optimization) stale znajduje się na podium najskuteczniejszych metod e-marketingowych. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, czym rzeczywiście jest taka forma promocji online.

SEO składa się z działań polegających na optymalizacji i pozycjonowaniu strony internetowej w wyszukiwarce Google. To metoda mająca na celu wprowadzenie jej do tzw. czołówki Google, czyli na najwyższe pozycje prezentowane w wynikach wyszukiwania.

Dlaczego wysoka pozycja ma tak duże znacznie? Dzięki niej na stronę wchodzi więcej osób, ponieważ jest ona lepiej widoczna. To może przekładać się na wzrost zysków czerpanych z tej strony WWW – także ze sklepu internetowego.

Na czym polega pozycjonowanie sklepu internetowego?

Pozycjonowanie to metoda reklamowa rekomendowana dla sklepów internetowych. Działa dokładnie tam, gdzie klienci szukają produktów, czyli w wyszukiwarce. Pozwala wtedy na wzrost rozpoznawalności sklepu i precyzyjnie dociera do zainteresowanych daną ofertą konsumentów.

Sklep internetowy pozycjonuje się na frazy powiązane z jego asortymentem. Prowadząca pozycjonowanie agencja najczęściej sugeruje wtedy tzw. pozycjonowanie long tail, czyli z wykorzystaniem większej liczby bardziej szczegółowych fraz.

Zanim jednak rozpocznie się cały proces pozycjonowania, przeprowadza się audyt SEO strony WWW, który służy następnie jako podstawa do jej optymalizacji. Dopiero właściwie przygotowana witryna może być poddana skutecznym działaniom w ramach pozycjonowania.

Pozycjonowanie sklepu online – podsumowanie

Gdy zatem sklep internetowy nie przynosi oczekiwanych zysków, najlepiej zainwestować w jego reklamę. Optymalnym rozwiązaniem jest obecnie pozycjonowanie sklepów internetowych, które znajduje się w czołówce skutecznych metod reklamowych dla e-commerce.

Realizująca pozycjonowanie agencja zadba o to, aby adres sklepu wyświetlał się na jak najwyższej pozycji, a dzięki temu przyciągał jeszcze więcej potencjalnych klientów, co z pewnością przełoży się na wyższe zyski czerpane z handlu w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Szkolenie BHP on-line

Kto tylko mógł, podczas pandemii przenosił działalność do sieci. Powód bywał w zasadzie jeden – możliwość ciągłego świadczenia usług oraz zachowanie płynności finansowej. Czy np. szkolenie BHP przez internet może…
View Post

Sklep numizmatyczny Coinart

W dzisiejszych czasach osoby posiadające oszczędności zastanawiają się nad najbardziej dogodną formą ich zabezpieczenia. Jedna z pewniejszych inwestycji to złoto i srebro w formie monet oraz kruszce. Coinart sklep numizmatyczny…
View Post

CTA marketing: kiedy jest skuteczny?

CTA to skrót od Call to Action. Jest to określenie, które opisuje elementy, czynności mające na celu wymuszenie na użytkowniku podjęcia odpowiednich działań, czyli kliknięć. Najczęściej są to odnośniki tekstowe…
View Post