Bez kategorii

Biuro z klasą

Branża usług rozwija się w województwie wielkopolskim bardzo dynamicznie. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat potroiła się tu liczba firm zajmujących się szeroko rozumianym IT, zwiększyła też ilość biur korporacji. W związku z tym wzrosło zapotrzebowanie na meble biurowe, które muszą cechować się dopasowaniem do wnętrz. W tym artykule przedstawimy, co cechuje meble biurowe z Poznania.

Problemy naszych czasów

Przed szefami i projektantami obiektów biurowych nie tylko w Poznaniu, ale na terenie całej Polski dzisiejsze czasy postawiły specyficzne problemy. Problematyczne nie jest, jak dawniej, znalezienie wykwalifikowanej kadry czy sprzętu dostosowanego do potrzeb. Trudności nastręcza odpowiednie wyposażenie meblowe biur zgodne z zasadami BHP oraz dające pracownikom komfort pracy.

Dawniej nie przejmowano się jakością mebli, stosując zwykłe biurka czy szafki na dokumenty. Liczne kontrole wykazały jednak, że meble niedopasowane do trybu pracy powodują u pracowników wiele schorzeń – szczególnie wady kręgosłupa i problemy ze wzrokiem. Nieodpowiednia postawa przy pracy, w dużej mierze generowana przez niedopasowane meble skutkuje też ogólnym zmęczeniem i obniżeniem efektywności pracownika a tego przecież żadna firma nie chce. W związku z tym w coraz większej liczbie Poznańskich biur zagościły już jednolite, nowoczesne, a przede wszystkim ergonomiczne meble biurowe.

Meble pracownicze typu OGI

Popularnym w Poznańskich biurach kompletem mebli stał się ostatnio zestaw mebli pracowniczych OGI. Zestaw ten składa się z szerokiego biurka w kształcie litery C, stolika oraz szafy na dokumenty. Biurko zaprojektowano nowocześnie z czterema pojemnymi szufladami na dokumenty oraz dużym blatem. Znaczna powierzchnia biurka pozwala ergonomicznie rozstawić na nim monitor i klawiaturę komputera, co pozwala zminimalizować szkodliwy wpływ ekranu na oczy.

Okrągły stolik pozwala na prowadzenie obrad zarządu firmy bądź obsługę klienta. Jego duża powierzchnia i regulowana wysokość pozwala dostosować go do potrzeb. Do biurka i stołu dostępne są krzesła w różnych wariantach, zarówno typowe biurowe krzesła obrotowe, jak i zwykłe. Więcej na temat szczegółów tego zestawu można się dowiedzieć na witrynie internetowej meble biurowe z Poznania.

Meble dla zarządu

Oczywiście inne meble są potrzebne na stanowiska pracy, a inne do gabinetu szefa. Gabinet oprócz funkcjonalności pełni funkcję reprezentacyjną – to w nim prezes przyjmuje ważniejszych klientów i gości. Do takich pomieszczeń najchętniej wybieranym ostatnio w Poznaniu zestawem jest seria MITO.

Seria mebli gabinetowych Mito to szerokie na 4 metry biurko oraz szafka na dokumenty. Całość prezentuje się bardzo elegancko co podkreślają laminowane wykończenia drewnianych części biurka i szafki. Połączenie serii MITO z gustownym wystrojem ogólnym wnętrza zapewnia reprezentacyjny wygląd biura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Skrzyniopalety i kisteny – dlaczego plastikowe?

Tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy firm na całym świecie regularnie wykorzystuje skrzyniopalety z plastiku i kisteny. Do ich wyjątkowych zalet należy wysoka trwałość i wszechstronność, pozwalająca na wykorzystanie w różnorakich…
View Post

Niezbędne wyposażenie do magazynu

Magazynowanie towarów zazwyczaj sprawia bardzo dużo problemów osobom działającym w branży e-commerce albo prowadzącym sklepy stacjonarne. W tym wypadku niezbędne jest posiadanie magazynu, gdzie można byłoby składować towar. Jak wyposażyć…
View Post

Słońce sięgnęło ziemi

Moc natury doświadczana każdego dnia w postaci promieni słonecznych stała się kluczem do zielonej energii przyszłości. Podczas gdy wiele osób kojarzy panele fotowoltaiczne głównie z dachami budynków, naziemne konstrukcje otwierają…
View Post