Bez kategorii

Co to jest instagram?

Instagram rozrósł się w ciągu ostatnich kilku lat. Platforma przekroczyła miliard aktywnych użytkowników na całym świecie już w 2018 roku, z każdym dniem ich przybywa. Ponad 6 milionów Polaków ma teraz konto na Instagramie.
Jeśli nie wiesz co to jest instagram, jak działa i co możesz robić na platformie, to poniżej znajdziesz wyjaśnienie.

Instagram co to jest?

Mimo ogromnej ilości użytkowników nadal wiele osób zadaje sobie pytanie „instagram co to jest?”.

Jest to sieć społecznościowa specjalizująca się w zdjęciach i filmach. Oznacza to, że możesz udostępniać zdjęcia lub filmy swoim obserwatorom i światu, reagować na posty innych użytkowników polubieniami lub komentarzami oraz obserwować znajomych lub inne osoby. Spowoduje to automatyczne wyświetlenie nowych postów na Twoim kanale. W ten sposób możesz bez końca przewijać nowe posty od osób, które obserwujesz lub które mogą Cię zainteresować. Hashtagi, które możesz dodawać do artykułów w celu opisania i sklasyfikowania, są również kluczowe.

Instagram powstał w 2010 roku i został kupiony przez Facebooka dwa lata później. Korzystanie z platformy jest bezpłatne, ale oznacza to, że regularnie wyświetlają się reklamy. Większość użytkowników uzyskuje dostęp do sieci społecznościowej za pomocą aplikacji na smartfony. Możesz również zalogować się za pomocą przeglądarki internetowej, ale wtedy nie wszystkie funkcje są dostępne.Kiedy już wiesz co to jest instagram i zdecydujesz się na korzystanie z platformy, musisz pamiętać, że Instagram zbiera bardzo dużo danych o Tobie dzięki połączeniu z kontem na Facebooku.

Aby założyć konto trzeba mieć ukończone 13 lat.

Pierwsze kroki na platformie

Aby korzystać z Instagrama, należy najpierw pobrać aplikację, aby mieć dostęp do wszystkich funkcji. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji musisz utworzyć konto. Wybierz unikalną nazwę użytkownika i „Full Name”. Pełna nazwa nie musi być unikalna, więc zawsze możesz tam wpisać imię.

Jeśli chcesz, możesz dodać zdjęcie profilowe i opis, w których przedstawisz się innym użytkownikom.

Po utworzeniu konta możesz określić, kto może zobaczyć Twoje posty w przyszłości. Możesz ustawić swój profil jako prywatny, aby Twoje posty były widoczne tylko dla obserwujących, lub możesz pozostawić go jako publiczny, aby wszyscy mieli do niego dostęp.

Instagram co to daje? Jesteś obserwowany i możesz obserwować

Teraz możesz obserwować znajomych, celebrytów lub inne osoby. Po prostu wyszukaj ich za pomocą funkcji wyszukiwania, którą można znaleźć, dotykając lupy w prawym górnym rogu strony początkowej. W zależności od tego, czy inne osoby mają profil prywatny czy publiczny, musisz najpierw wysłać prośbę o obserwowanie lub możesz bezpośrednio obserwować konta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Drukowanie kodów kreskowych

Kody kreskowe są już na stałe wpisane we współczesny krajobraz. Nie dziwi to, ponieważ znacząco ułatwiają pracę w wielu dziedzinach życia. Szybkie skanowanie zamiast ręcznego wpisywania detali dotyczących rzeczy lub…
View Post

Dystrybucja oprogramowania

Dystrybucja to pojęcie od niedawna używane w komputeryzacji i w kwestii oprogramowania. Pomysł wprowadzenia tej nazwy wypłynął od użytkowników i twórców danych operacyjnych systemów. Pokrótce oznacza on każde oprogramowanie przeniesione…
View Post

Co to jest upadłość i jak to działa?

Upadłość to postępowanie sądowe, w którym sędzia i syndyk sądowy badają aktywa i pasywa osób fizycznych, spółek osobowych i firm, których długi stały się tak przytłaczające, że nie wierzą, że…
View Post