Bez kategorii

Kancelaria adwokacka w Katowicach

Jeżeli mamy problem prawny, nie wiemy jak poradzić sobie z rozwiązaniem danej sprawy, to warto skontaktować się z adwokatem, który po rozmowie z nami i analizie przyniesionych przez nas dokumentów, wskaże możliwości rozwiązania konkretnej sprawy.

Kancelaria adwokacka w katowicach – czynności wstępne

Kancelaria świadczy swoje usługi w sposób kompleksowy. Pierwsze spotkanie rozpoczyna się od rozmowy, w trakcie której opowiadasz prawnikowi o sytuacji w jakiej się znalazłeś. Przedstawiasz również zgromadzone w sprawie dokumenty. Następnie adwokat z kancelarii adwokacjiej w katowicach przeanalizuje otrzymane od Ciebie informacje i dokumenty oraz ustali dalszy tok działania.

Kancelaria adwokacka w katowicach – prowadzenie sprawy

Prowadzenie sprawy, w zależności od okoliczności może polegać na:
– przygotowaniu odpowiednich pism procesowych ( wezwanie do zapłaty, pozew, odpowiedź na pozew, apelacja, kasacja, zażalenie)
– reprezentacji w sądzie w wydziale cywilnym, karnym, gospodarczym w I i II instancji, a także przed Sądem Najwyższym.

Rodzaj prowadzonych spraw

Kancelaria adwokacka w katowicach prowadzi sprawy z zakresu prawa cywilnego i rodzinnego, w szczególności sprawy o rozwód, podział majątku i o zapłatę. Specjalizujemy się również w sprawach karnych. Bronimy oskarżonego, jesteśmy pełnomocnikiem oskarżyciela posiłkowego. Naszym celem, jeśli jest to tylko możliwe od strony prawnej , jest to aby sąd orzekł uniewinnienie oskarżonego lub złagodził orzeczoną już karę albo zasądził ją w możliwie najmniejszym wymiarze.

Prowadzimy i przyjmujemy sprawy na każdym etapie postępowania:

– przygotowawczym, kiedy sprawa nie trafiła jeszcze do sądu. Adwokat w imieniu klienta prowadzi negocjacje z drugą stroną, dążąc do polubownego załatwienia sprawy
– sądowego – niezależnie od tego, czy sprawa jest w I instancji, czy trafiła już do sądu odwoławczego

Reprezentacja w sądzie na czym polega?

Przede wszystkim obecność adwokata z kancelarii adwokacjiej w katowicach sprawia, że klient czuje się bezpieczniej i spokojniej na sali sądowej. Nie oszukujmy się, sąd nie jest typowym miejscem w którym często przebywamy, więc możemy nie do końca wiedzieć, co mówić i jak się zachować. Poza tym adwokat w trakcie trwającego procesu, zadaje odpowiednie pytania świadkom i biegłym, tak aby przekonać sąd do stanowiska wyrażonego w piśmie procesowym.

Nie warto się też obawiać, że rzeczy które opowiemy adwokatowi podczas rozmowy, aby uzyskać pomoc prawną zostaną przekazane gdzieś dalej. Adwokata obowiązuje tajemnica adwokacka, więc możemy czuć się bezpiecznie.

You May Also Like

Kursy SEP w Gdańsku

Zawód elektryka jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych na polskim rynku. Nic dziwnego, fachowców brakuje tutaj już od wielu lat. Coraz większa liczba młodych ludzi decyduje się na wykonywanie zawodu…
View Post

Jak utrzymać porządek w magazynie

W każdej niemal firmie znajduje się magazyn, w którym przechowuje się towar, który czeka na klienta lub czeka na zapotrzebowanie na niego. W wielu firmach także produkowane są nadwyżki towaru,…
View Post