Bez kategorii

Auto zatrzymane we Włoszech i kilka słów na temat kosztów

Z punktu widzenia firmy logistycznej zatrzymanie pojazdu na terenie Włoch to prawdziwe wyzwanie prawne. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że wiąże się ono z poważnymi kosztami. Jeśli zatem Zatrzymanie ciezarowki we Włoszech będzie miało miejsce, to trzeba liczyć się z poważnym uszczupleniem dochodów. Alternatywą jest uzyskanie pomocy ze strony prawnika.

Mandat we Włoszech i co dalej?

Nie jest tajemnicą, że włoskie mandaty (płacone w euro) nie należą do najniższych w Europie. Tamtejsze służby bardzo często zwracają uwagę zwłaszcza na tych kierowców, którzy jeżdżą na „obcych blachach”. Jeśli samochód zostanie zatrzymany i pojawi się konieczność jego przetrzymania na parkingu policyjnym (rzadziej prywatnym), to właściciel firmy przewozowej może liczyć się z koniecznością dużych wydatków.

Koszt logistyczny

Po pierwsze, w takiej sytuacji właściciel firmy może stracić kurs. To z kolei oznacza nie tylko brak przychodów, ale też ryzyko poniesienia wydatków z tytułu ubezpieczenia. Co gorsza, wyzwaniem może być też zabezpieczenie towaru. Bardzo często zdarza się, że są to artykuły, które łatwo się psują. W praktyce oznacza to, że przewożone artykuły (nawet na 18 paletach!) mogą nadawać się jedynie do wyrzucenia. Jak widać, już tutaj ma się do czynienia z ogromnymi wydatkami.

Koszty prawne

Po drugie, właściciel firmy musi liczyć się z wysokimi kosztami prawnymi. Opłacenie mandatu jest bardzo często przenoszone na pracownika, ale trzeba też pamiętać, że zatrzymanie pojazdu we Włoszech wiąże się również z koniecznością uiszczenia opłat wynikających z jego przetrzymywania na parkingu policyjnym. Co prawda właściciel pojazdu może wnosić o jego przeładowanie, ale jest to proces wymagający sporo czasu.

Koszty utrzymania kierowcy

Procedura odwoławcza w takim przypadku może trwać nawet 90 dni. Oznacza to, że dany kierowca musi z czegoś utrzymać się na terenie Włoch. Koszty noclegu, jedzenia i inne, niezbędne wydatki mogą w tym przypadku przekroczyć budżet nawet najbardziej zaradnego kierującego. A nawet, jeśli odwołanie zostanie rozpatrzone pozytywnie, to dana osoba i tak nie będzie mogła wrócić jako kierowca do Włoch.

Jak widać, uchybienie po stronie kierowcy jeżdżącego na terenie Włoch, może wiązać się z zatrzymaniem auta na terenie tego kraju i z poważnymi wydatkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Inwestycje w nieruchomości – system condo

W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie nietypowymi inwestycjami w nieruchomości, a apartamenty inwestycyjne w systemie condo cieszą się coraz większą popularnością. System condo jest bowiem dość interesującą formą inwestowania kapitału.
View Post

MBO – sposób na wzmocnienie lojalności

Dzisiaj przedsiębiorcy zarządzając firmą muszą borykać się z wieloma dość specyficznymi problemami. Jednym z nich jest brak lojalności pracowników. Najczęściej bowiem ich główną motywacją są zarobki, zaś jeśli uznają je…
View Post