Bez kategorii

Metody znakowania odzieży

Nie tylko w branży reklamowej, ale również w innych dziedzinach często istnieje konieczność umieszczenia jakiegoś napisu lub obrazka na materiale. Z jakiej metody wtedy skorzystać?

Sublimacja druk warty uwagi

Czym jest sublimacja? To metoda nanoszenia wzoru na jasne materiały poliestrowe. Metoda ta jest najczęściej wykorzystywana do nadruków na odzieży sportowej: koszulkach, topach, bluzach, jak również na dodatkach takich jak poduszki, smycze, torby.

Nadruk metodą sublimacji wykorzystuje proces chemiczny po legający na przejściu substancji, w tym przypadku tuszu, ze stałego stanu skupienia bezpośrednio do gazowego. Żeby to osiągnąć, niezbędne są odpowiednie warunki termoaktywne, czyli właściwa temperatura i ciśnienie. Wydruki sublimacyjne na trwałe wnikają w struktury materiału, dlatego są odporne na wielokrotne pranie i niewyczuwalna w dotyku. Ta metoda druku świetnie odwzorowuje wielokolorowe zdjęcia i grafiki, z dokładnością do najmniejszego detalu.

Wydruki sublimacyjne, jakie mają ograniczenia

Nadruk metodą sublimacji można wykonać jedynie na materiałach, które nie zostały powleczone wcześniej dodatkowymi środkami zabezpieczającymi, na przykład warstwą wodoodporną. Korzystając z tej techniki można znakować jedynie jasne materiały poliestrowe: białe, kremowe, jasno szare. Niestety ten rodzaj druku nie nadaje się do nadruków na tkaninach ciemnych.

Sublimacja druk, dla kogo?

Jako, że technika sublimacji nie wymaga ponoszenia kosztów przygotowalni, może być opłacalna zarówno przy niskich, jak i wysokich nakładach. Cena nadruku zależy jedynie od wielkości pola zadruku oraz łącznego nakładu zamówienia.

Sublimacja jest metodą znakowania, która często jest wykorzystywana w ubraniach sportowych. Muszą one spełniać wymagania sportowców czy osób biorących udział w maratonach, dlatego nadruk musi być nie tylko trwały, ale również przepuszczać powietrze. Właśnie takie właściwości ma wydruk sublimacyjny.

Dlaczego wybrać sublimację?

Jako zalety tej metody druku należy wymienić między innymi opłacalność zarówno dla niskich, jak i wysokich nakładów. Dodatkowo uzyskane nadruki cechuje wysoka jakość i doskonale odzwierciedlają projekty. Jest to jedna z najbardziej trwałych metod znakowania, idealna do znakowania odzieży sportowej ze względu na niewyczuwalność wzoru w dotyku i przepuszczanie powietrza. Nadruki wykonane metodą sublimacji są również odporne na warunki atmosferyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Czy opakowania biodegradowalne są praktyczne?

Opakowania ekologiczne cieszą się rosnącą popularnością. Często są wybierane ze względu ma modę, ale nie tylko. Trzeba też pamiętać, że w niektórych wypadkach stosowanie ich jest wymagane przepisami obowiązującego prawa.…
View Post

Biuro modułowe – przyszłość biznesu

Handel w dzisiejszych czasach to nieraz konieczność zachowania ogromnej elastyczności. Zwłaszcza ma to ogromne znaczenie w dużych miastach. Częścią tej elastyczności może być konieczność zorganizowania biura w dowolnym miejscu, w…
View Post