Bez kategorii

Zamieszczanie darmowych ogłoszeń o pracę

Obecnie w większości przypadków zamieszczenie ogłoszenia o pracę kosztuje. Można zauważyć, że opłata wiąże się z promocją anonsu, ale często jest też rodzajem weryfikacji. Pracodawcy, którzy są gotowi ponieść opłatę, deklarują tym samym, że poważnie podchodzą do kwestii szukania pracownika i stać ich na różne dodatkowe wydatki.

Czy darmowe ogłoszenia o pracę są gorsze?

Idąc tym tokiem myślenia, można dojść do wniosku, że jedynie te płatne anonse są wartościowe. Jednak niektóre portale zamieszczają Darmowe ogłoszenia o pracę i są odwiedzane przez wiele osób. Cechuje je prostota i brak różnych dodatkowych funkcji.

Osoby poszukujące zatrudnienia rzadko kiedy różnicują anonse w zależności od tego, czy ktoś je opłacił czy nie. Można jednak zauważyć, że te płatne są często dodatkowo wyróżnione, ładniej wyglądają i są bardziej schludnie napisane. Nie są to znaczące kwestie, ale dla niektórych oznaczają, że ktoś się postarał lub nie.

Gdzie szukać darmowych ogłoszeń o pracę?

W internecie nie brakuje stron z anonsami. Darmowe ogłoszenia o pracę mogą pojawić się w jednym z takich działów lub być częścią innych portali o tematyce np. lokalnej. Niekiedy są naprawdę bardzo proste, składają się z krótkiej informacji i numeru telefonu.

Wygląd takich ogłoszeń przypomina anonse publikowane w telegazecie oraz papierowych czasopismach. Przeważnie zainteresowana osoba musi zadzwonić pod podany numer i wypytać o wszystkie szczegóły. Może się zdarzyć, że ogłoszenie będzie już nieaktualne, ale wciąż wisi na portalu, bo nie udostępnia on opcji usunięcia.

Zamieszczanie ogłoszeń

Chcąc zamieścić darmowe ogłoszenie o pracę wystarczy wypełnić formularz. Może być potrzebne potwierdzenie mailowe, choć niekoniecznie. Niektórych wpisów nie weryfikuje się, inne trzeba tradycyjnie potwierdzić przez link wysyłany pocztą elektroniczną.

Ogłoszenie nie kosztuje, ale niestety w związku z tym nie jest tak dobrze widoczne, jest mało miejsca na treść i ewentualne zdjęcia. Pracodawca musi mieć sporo szczęścia, by szybko znaleźć odpowiedniego pracownika. Warto co pewien czas dodawać nowy anons albo „podnosić” ten już umieszczony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Kalendarz książkowy jako ciekawy prezent

Wyszukanie ciekawego prezentu często jest sporym problemem, zwłaszcza gdy chodzi o obdarowanie osoby, której nie znamy dość dobrze. Jednym z ciekawszych pomysłów na taki właśnie, interesujący i jednocześnie bardzo przydatny…
View Post

Kursy SEP dla osób indywidualnych i firm

Chcąc pracować w branżach związanych z produkcją i przesyłem mediów takich jak energia elektryczna, ciepło czy gaz, należy zdobyć odpowiednie wykształcenie oraz ukończyć szkolenia dodatkowe pozwalające na zwiększenie kompetencji i…
View Post