Bez kategorii

Uprawnienia SEP

Wiadomym jest, że gdy chodzi o prąd elektryczny nie ma żartów. Już od dziecka wpaja się wiedzę, że do prądu należy podchodzić z dużą dozą respektu, a najlepiej zostawić sprawy z nim związane fachowcom. Lekcje fizyki dotyczące prądu, budowania układów okraszone są ogromną ilością ostrzeżeń i przydatnych informacji. Dalej jednak gdy należy zmienić coś w prawdziwej instalacji ludzie radzą się osób niewykwalifikowanych.

Jakie kwalifikacje powinien mieć elektryk?

Wyszkolony do kontaktu z prądem elektryk powinien posiadać uprawnienie sep. Aby je zdobyć konieczne jest ukończenie sep szkolenia. Specjalistyczne sep szkolenia zakończone są egzaminem, którego pozytywne zdanie daje możliwość pracy z prądem elektrycznym. Jakie są wymagania, które powinny spełniać osoby przystępujące do szkolenia sep, uprawnienia sep co to? Pierwszym jest pełnoletność, czyli ukończenie osiemnastego roku życia, oraz minimum podstawowe wykształcenie. Nie jest konieczne posiadanie wykształcenia kierunkowego. Ważnym jest także fakt, że egzamin daje uprawnienia tylko na określony okres czasu. Uprawnienia sep ulegają przedawnieniu. Dlatego poszukując elektryka lub elektroenergetyka do wykonania lub przerobienia instalacji elektrycznej warto zapytać nie jedynie o posiadanie uprawnień, ale również o datę ich ważności. Wiele osób poszukujących pracownika zastanawia się, uprawnienia sep co to. Tymczasem są o ogólne uprawnienia do pracy z prądem elektrycznym. Praca wykonana przez osobę z uprawnieniami daje gwarancje, że instalacja jest bezpieczna i zgodna z zasadami sztuki.

Dlaczego lepiej wybrać osobę z uprawnieniami niż znajomego?

Należy pamiętać, że uprawnienie sep to nie tylko papierek, ale również wiedza i gwarancja, że praca wykonywana jest fachowo. Zdarza się, ze przysłowiowy szwagier po technikum elektrycznym sprzed 30 lat chce pomóc, aby obniżyć koszty – takie rozwiązanie bywa czasem droższe, gdyż pod wykonaniem instalacji elektrycznej i tak musi podpisać się osoba z odpowiednimi uprawnieniami. Dodatkowo wiedza zmienia się na przestrzeni lat, i niektóre technologie zostały już wyparte przez nowocześniejsze odpowiedniki. Warto zatem od początku zatrudnić osobę z uprawnieniami i pamiętać, że z prądem elektrycznym nie ma żartów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Co to jest PPC?

Reklama jest najważniejszym elementem marketingu. Obecnie wyróżniamy kilkanaście rodzajów reklamy. W dobie internetu najpopularniejszą reklamą jest PPC.
View Post

Co można załatwić w kancelarii notarialnej?

U notariusza można przede wszystkim sporządzić akt notarialny. Wszystkie czynności, jakie są u niego podejmowane mają charakter publiczny. Potwierdzeniem tego, że dokument jest publiczny jest pieczątka notarialna, która potwierdza rękojmię…
View Post

Pojemniki produkcyjne – do czego się nadają?

W wielu firmach wykorzystywane są pojemniki produkcyjne. Są to różnego rodzaju skrzynki wykonane z tworzywa sztucznego, które znajdują zastosowanie w ogrodnictwie, cateringu, rolnictwie czy różnego rodzaju przemyśle. Pojemniki produkcyjne świetnie…
View Post

Druk sublimacyjny na tkaninach

Przy zastosowaniu nowoczesnych technologii można ozdobić każdy materiał wybranym przez siebie wzorem. Dzięki takiemu zabiegowi możemy wyróżniać się oryginalnością ubieraniu się, a także cieszyć się jakością wykonanego wzoru.
View Post

Czy warto kupować używane autobusy?

Pomimo stale rosnącej liczny samochodów na miejskich drogach, w dalszym ciągu ogromną popularnością cieszą się miejskie autobusy. Nic więc dziwnego, że wiele miast, również tych mniejszych inwestuje w tabor takich…
View Post