Bez kategorii

Strona WWW – niezbędny audyt?

Pomimo tego, że przedsiębiorcy coraz częściej zdają sobie sprawę z istnienia Internetu i możliwości, które ze sobą niesie posiadanie dobrej strony internetowej, to wciąż w wielu aspektach popełniają podstawowe błędy. Takie błędy mogą wpływać nie tylko na mniejsze zainteresowanie oferowanymi produktami lub usługami, ale również na „niebyt” w Internecie w związku z niską pozycją w wynikach wyszukiwania za pośrednictwem popularnych wyszukiwarek internetowych. W jaki sposób dobrze przygotować stronę internetową naszej firmy?

Audyt strony

Zacząć należy od tego, że samo wizualne przygotowanie strony WWW jest jedynie jednym z aspektów, które powinniśmy brać pod uwagę przy wejściu do Internetu. Co prawda dobrze przygotowana przemyślana i zoptymalizowana graficznie strona może wpływać na decyzje podejmowane przez potencjalnych klientów, to jednak znacznie ważniejsze jest zoptymalizowanie witryny pod wyszukiwarki internetowe. Jak tego dokonać?

Audyt strony Internetowej

Podstawą przygotowania strony internetowej pod wyszukiwarki, jest jej dobre zoptymalizowanie pod kątem wytycznych poszczególnych wyszukiwarek treści. Co prawda statystyki dla rynku polskiego nieustannie pokazują, że ponad dziewięćdziesiąt procent użytkowników Internetu korzysta wyłącznie z usług google, dla rynku amerykańskiego sytuacja jest już odmienna. Tym samym naszą stronę powinniśmy przygotowywać pod te wyszukiwarki, z których korzystają nasi potencjalni klienci.

Przygotowanie strony od podstaw

Decydując się na zlecenie przygotowania strony internetowej od podstaw, warto w wytycznych obejmujących nie tylko wygląd strony i jej zawartość, umieścić również wskazania dotyczące zoptymalizowania jej kodu pod najpopularniejsze wyszukiwarki. Jeżeli przystąpi się do tego już na etapie tworzenia strony, będzie to znacznie łatwiejsze i przystępniejsze.

Późniejsze wdrożenie optymalizacji

Późniejsze wdrożenie optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych jest oczywiście możliwe, jednak wymaga przeprowadzenia wcześniejszego audytu danej strony. To właśnie audyt strony WWW ma pomóc nam określić, czy i w jakim stopniu nasza strona internetowa została zoptymalizowana pod wytyczne wyszukiwarek internetowych. Warto mieć jednak na względzie, że wytyczne te się okresowo zmieniają. Z tego tez powodu audyt strony internetowej i jej optymalizacja nie powinny być tylko jednostkowymi działaniami, ale również powinniśmy okresowo sprawdzać poprawność naszej WWW.

Podsumowując, audyt strony WWW, jak i późniejsze wdrożenie jego wyników, może nam pomóc w uzyskaniu lepszych pozycji w wyszukiwarkach internetowych, a tym samym zdobyciu nowych klientów.

You May Also Like

Wykorzystanie pojemników z tworzywa

Pojemniki transportowe są powszechnie stosowane w branży logistycznej. Obecne metody produkcyjne pozwalają na ich tworzenie bardzo niskimi kosztami. Wpływa na to materiał, który jest wykorzystywany do produkcji. Jest to tworzywo…
View Post

Plastikowe pojemniki z przegródkami

Działanie krajowej oraz światowej gospodarki oparte jest o obrót różnorodnymi towarami. Wiele sektorów przemysłu, takich jak branża napojów, rolnictwo, przetwórstwo żywności czy handel detaliczny wymaga zastosowania rozwiązań, które pomogą usprawnić…
View Post

Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech

Praca w Niemczech zazwyczaj kojarzona jest z zajęciem sezonowym. Warto jednak pamiętać, że możliwe jest również podjęcie pracy jako opiekun osoby starszej. Co warto wiedzieć o tym zajęciu?
View Post